Jump to content



Μετεωρολογικος σταθμος ~150Ε


GoMaR

Recommended Posts

θελω να κανω ενα δωρο οτι λεει ο τιτλος..

δεν εχω ιδεα τι και πως..ασχετος απο τον χωρο.

θα ηθελα να ειχα την δυνατοτητα να πουλιεται σε καταστημα αθηνων ωστε να παω να το παρω..

Επισης απο τα λιγα που καταλαβα...πρεπει να εχει για βαρομετρικο ? (ισχυει ?) υγρασια , ταχυτητα ανεμου και οτι αλλα μπιχλιμπιδια μπορει να εχει..

λογικα αυτο θα ειναι με τον σταθμο και θα λειτουργει ασυρματα με το κοντρολ οθονης μεσα ε;

Καποια προταση ;

το οτι λεει 150Ε δε σημαιενι 150+ αλλα προτασεις με 120Ε εννοειται ΔΕΝ τις απορριπτουμε:D

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι κρίμα που αποκλείεις τα online καταστήματα, μιας και υπάρχουν πολλές καλές ευκαιρίες. Πχ: KN-WS 600 Επαγγελματικός Μετερεωλογικός Σταθμός της KONIG*::*Ρολόι- Μετεωρολογικοί Σταθμοί*::*Ρολόι- Μετεωρολογικοί Σταθμοί*::*Ηλεκτρονικά Μιμίκος

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα πηγαινοντας για Παρνασσο , περασα απο Λιβαδεια για να παρω εναν ενισχυτη απο δαυτους.

τιμη ιντερνετ 50Ε και τιμη καταστηματος 60Ε..δεν ειχα προσεξει την διαφορα και μεσα απο το καταστημα καναμε online παραγγελεια για να το παρω στα 50Ε

αρκετα καλες εντυπωσεις σα καταστημα.

Το θεμα ειναι οτι συμφωνα με την Bresser (που ειναι αρκετα γνωστη εταιρια) ειναι καλυτερο ;

θα μου πεις ειναι 50-60Ε κατω σχεδον

ολοι οι σταθμοι με μπαταριες δουλευουν ;

Link to comment
Share on other sites

Μιμικος ειναι φοβερος. εχω παραγγειλει σχεδον απ'ολα τα προιοντα του και οντως ειναι εξυπηρετικοι και καλοι επαγγελματιες.

(Λεω να τον παρω και εγω...τον μετεωρολογικο σταθμο....)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Αν θες πληροφορίες, προτάσεις, κλπ ρίξε ένα e-mail στον Λεωσθένη (

leosthenes@gmail.com

)

Έχει στήσει δικό του εδώ και μερικά χρόνια ( http://www.pefteixioni.com ) και μπορεί να σε προσανατολίσει εύκολα ;)

Link to comment
Share on other sites

Παντος εγώ είμαι ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση από το Φωτογραφικά Είδη - Φωτογραφικές Μηχανές | Mdigitalphoto.gr αλλά ήταν να πάρουν και 850 ευρώ για την δ3200 οπότε την είχα την επόμενη ημέρα

Link to comment
Share on other sites

κατεληξα της bresser τελικα απο τον νομικο με τα τηλεσκοπια..Με ξερει κιολας και θα μας κανει και καλυτερη τιμη..και αν δε του κανει , κοβεται πιστωτικο στη τιμη και αγοραζει οτι θελει απο το καταστημα μιας και ο θειος μου το εχει κανει χρυσο το καταστημα λογω ενασχολησης με το ειδος..

σας ευχαριστω για τις προτασεις.Αυριο παω να το παρω.

Link to comment
Share on other sites

3 software είναι που παίζουν πολύ. Το Cumulus, το Weather Display και το γερμανικό wetterstation. Επειδή είμαι κι εγώ στο ψάξιμο για μετεωρολογικό σταθμό, προσωπικά δε θα έπαιρνα χωρίς data logger, γιατί θα απαιτεί να έχεις το PC συνέχως ανοιχτό για να κρατάς data και συνήθως τα φθηνότερα μοντέλα δεν έχουν. Εξαρτάται και τι αποσκοπείς να κερδίσεις από έναν μετεωρολογικό σταθμό.

Αυτό φαίνεται καλή περίπτωση για τα χρήματα που ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.