Jump to content



Help! Overclock fail σε FX8350


Orgios

Recommended Posts

Η AS5 ειναι αθλια παστα και απορω πως υπαρχουν ατομα που ακομα την θεωρουν top.Nα μην σχολιασω καν το burn in time να στρωσει η την ηλεκτρικη αγωγιμοτητα που εχει εμφανισει σε μερικους και εχει κανει και ζημια.

Άθλια δεν είναι,ούτε κορυφαία πια,είναι ακόμα πολύ καλή,θέλει σωστό στρώσιμο και ποσότητα,που τα μαθαίνεις μόνο με την συχνή χρήση της η οποία οικονομικά δεν θα σε συμφέρει αν ξεκινάς το άθλημα τώρα.Ηλεκτρικά αγώγιμη δεν είναι,μπορεί να κρατήσει φορτίο με την πάροδο του χρόνου,το λέει στο pdf της.Αν έχεις μάθει να μην ξεχειλίζεις την όποια θερμοαγώγιμη δεν σε απασχολεί αυτό.

Ποια θεωρειται η καλυτερη thermal paste atm? Δεν εβγαλα ακρη... αλλου λενε την μια αλλου την αλλη :weep:

Μόνο η εμπειρία μπορεί να στο δείξει,αυτή είναι το καλύτερο review.

Link to comment
Share on other sites

Ενα heaven στην πρώτη μου προσπάθεια!API = DirectX 11

  1. Tessellation = Normal
  2. Shaders = High
  3. Anisotropy = 4x
  4. Stereo 3D = disabled
  5. Multi monitor = disabled
  6. Anti-aliasing = 4x
  7. Full screen = enabled (yes)
  8. Resolution = 1920x1080

2007.png

Cpu-Z και ρευματα κτλ κτλ Και μόλις είδα οτι πρέπει να συμαζεψω τις μνήμες μου :)

cpuz.png

Ενα φρεσκαρισματακι μικρο και το συστημα μου είναι έτοιμο, δεν νομίζω οτι έχει νόημα το 4.8 με 4.9 για 24/7 με τα δεδομενα της ψυκτρας μου... Αν παω σε custom υδροψυξη τότε φτου και απο την αρχή :):D

Sorry για τις τεραστιες φωτο! Προσπαθησα για resize αλλά δυστυχως δεν τα κατάφερα (χωρις να τα κάνω όλα απο την αρχή :p )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μακηηηηηη!! Check this out :)

r8ifu44s7

image.jpg

1_water.jpg

http://postimage.org/image/r8ifu44s7/

μια χαρα εισαι εγω στα 4,92 οπως εσυ 8,17 βγαζω αλλα ειμαι με 5970 μπορει να θελει ποιο σωστο σεταρισμα η asus αλλα και ετσι μια χαρα ειμαι απο temp στα φουλ την ωρα που το τρεχα 38-40 για να δουμε ...:coax:

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα εισαι εγω στα 4,92 οπως εσυ 8,17 βγαζω αλλα ειμαι με 5970 μπορει να θελει ποιο σωστο σεταρισμα η asus αλλα και ετσι μια χαρα ειμαι απο temp στα φουλ την ωρα που το τρεχα 38-40 για να δουμε ...:coax:

Παίζει μεγάλο ρόλο και που τρέχουν οι μνήμες !

post-7477-1416077018,2032_thumb.jpg

post-7477-1416077018,3189_thumb.jpg

post-7477-1416077018,3857_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με τι ρευμα στα 4,93? φανταζομαι οτι δεν είναι τα 1040 που βλέπω εκει? :)

1,488V αλλά πάσχω από ψύξη.:p

Βαράω 67c + και εκείνη την ώρα φυσάω την ψύκτρα με blowair για να κατεβάσει κανένα βαθμό ....:p

Μια SCYTHE MUGEN 2100 έχω αλλά δεν μπορεί εκεί ψιλά να κρατήσει ! Μέχρι 4,75Ghz μπορώ να πάω αλλά έως εκεί !

Αν και στην ψύκτρα έχω αφήσει ότι πάστα υπήρχε από τον 960Τ! Δεν είχα άλλη ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.