Jump to content



cpu για M2N32 SLI Deluxe


P_M

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά

Σκέφτομαι εάν υπάρχει τρόπος να αναβαθμίσω την cpu μου

είμαι ανάμεσα στον

AMD ATHLON II X4 640 3.0GHZ QUAD-CORE BOX 70 ευρώ

και στον

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core Processor (3.00 GHz, 2MB Cache, Socket AM3, 95W, 45nm, 3 Year Warranty) κοντά στα 110 ευρώ απο αμαζον.

η διαφορά είναι τόσο μεγάλη ώστε να ανέβω 40 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

640

απο οτι θυμαμαι ο 640 δεν εχει ξεκλειδωτο πολλαπλασιαστη και δεν εχει L3 cache. στη θεση σoυ θα εψαχνα για μεταχειρισμενο , αλλιως full για fx

fx 6300

asrock 970 extreme 3

8 gb ddr3

Νομίζω (δεν είμαι σίγουρος) ότι η asrock 970 extreme 3 δεν είναι συμβατή με την M2N32 SLI Deluxe.

Λέω εγώ τώρα...

Link to comment
Share on other sites

σε τι δεν ειναι συμβατη? μητρικες ειναι και οι δυο

απλα του ειπα αν μπορει καποιον μεταχειρισμενο 640 ή 945 αλλιως αλλαγη πλατφορμας με fx

cpu 6300 - 8350

μητρικη asrock 970 extreme 3

ddr3 8gb

απλα πιστευω οτι δεν αξιζει να δωσει 110ε για τον 945 , καλυτερα να βαλει αλλα τοσα και να παρει καινουρια μητρικη μνημες επξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τον 640 για πιο οικονομικά,αν δεν είχες αυτή τη μητρική θα σου έλεγα για έναν Phenom ΙΙ 965.

Μια ανάλυση απο τι αποτελείται το σύστημα θα βοηθούσε ώστε να έχουμε καλύτερη άποψη τι πας να "σώσεις".

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση σημερα ειδα τυχαια οτι εχει βγει ενα beta bios update ωστε η m2n32 μητρικη να δεχεται ΑΜ3 socket cpus, αν κανω το update και αλλαξω τον phenom 9550 που εχω τωρα με τον 955 θα λειτουργησει κανονικα? θα τον δει κανονικα δλδ? η ειναι 50/50

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτηση σημερα ειδα τυχαια οτι εχει βγει ενα beta bios update ωστε η m2n32 μητρικη να δεχεται ΑΜ3 socket cpus, αν κανω το update και αλλαξω τον phenom 9550 που εχω τωρα με τον 955 θα λειτουργησει κανονικα? θα τον δει κανονικα δλδ? η ειναι 50/50

γιατι δεν στελνεις ενα e-mail στη asus για πιο σιγουρα συνηθως απαντανε !!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.