Jump to content



Πολυμηχανημα @200Ε


GoMaR

Recommended Posts

μιας και το τελειωμα του 2011 μας εδωσε αρκετες απωλειες στα μηχανηματα , ο epson λοιπον βγηκε οφφ

οποτε θα θελα να μου πειτε στα 200περιπου ευρω καποιον καλο πολυμηχανημα

Ειχα τον epson stylus photo PX700W

η εκτυπωση φανταστικη

Θελω:

να ειανι epson

να μη ψηνει καφε

να εκτυπωνει καλα

να μη στελνει φαξ (δλδ δε με νοιαζει σαν επιλογη)

θελω να ειναι σκανερ (για καμμια φωτοτυπια)

και οτι αλλο επιλογες εχει καλο ειναι

ΑΛΛΑ

το 90% ειναι εκτυπωσεις και οχι δε παω αποκλειστικα σε printer μονο.

θελω κατι αντιστοιχο του PX700W που τον εχω 2 χρονια αν οχι ιδιο , σαφως κατι καλυτερο στα ιδια λεφτα

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μελάνια μία η άλλη είναι πιστεύω.Ο 720 σου δίνει light Cyan και light Magenta ενώ ο 800 δύο μαύρα.Απλό και photo.

Σε ταχύτητα ναι υπερέχει ο 720.

Ωστόσο ο ΧP800 έχει μεγαλύτερη oθόνη,cloud printing είναι πολύ πιο μικρός και έχει και fax-αχρείαστο να 'ναι...

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε μηνυμα end of life :hehe:

και δεν γινεται τπτ...

ισως την ακουσαν οι κεφαλες ; τα σφουγγαρακια ; δε ξερω και εγω τι...

παντως ολο αυτο τον καιρο δεν χρησιμοποιουσα original μελανια και πιστευω απο αυτο μας αφησε.

Ισως διορθωνεται , αλλα δε θα κατσω να ασχοληθω..

τον px720 θα αγοραζες ;

Link to comment
Share on other sites

εχει και duplex, πχ700 και εγω οποτε με κλειστα ματια θα το αγοραζα , ξέροντας τη ποιοτητα

εχεις δει μηπως ειναι γεματο το μελανοδοχειο με την αχρηστη μελανι?

οχι ποιος τι ;

που το βλεπω αυτο ;

Υ.Γ τι ειναι το dublex ?:p

edit: το θεμα ειναι οτι τα 100Ε παραπανω που ζηταει ο px820 , οι διαφορες ειναι μεγαλες ; δικαιολογιμενες ; η μονο το φαξ και τα παραπανω dpi στην σαρωση ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ε οχι δα...

ισχυει.δοκιμασμενοι εκτυπωτες απο πολυ κοσμο..Καλυτερες εντυπωσεις και αν μη τι αλλο γνωριμο προιον.

Μονο με canon θα μπορουσα να συγκρινω.Καλα για hp δε το συζηταω..Δεν μπαινω καν στη συγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευω τους ΟΚΙ κοντα 12 χρονια. Τα τελευταια 3 σαν πωλητης κιολας. Σε αυτα τα τελευταια 3, απο τους περιπου 40 MFP που εχω σπρωξει μονο 1 ειχε προβλημα.

Επισης δεν ειναι το πιο φτηνο στην αγορα, αλλα εχει 3 χρονια εγγυηση και το service ειναι γρηγορο (CPI Hellas).

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε μηνυμα end of life :hehe:

και δεν γινεται τπτ...

ισως την ακουσαν οι κεφαλες ; τα σφουγγαρακια ; δε ξερω και εγω τι...

παντως ολο αυτο τον καιρο δεν χρησιμοποιουσα original μελανια και πιστευω απο αυτο μας αφησε.

Ισως διορθωνεται , αλλα δε θα κατσω να ασχοληθω..

τον px720 θα αγοραζες ;

Εΐμαι και εγώ χρήστης ενός PX700w, και ειμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος, και χρησιμοπιοώ μελάνια από EBay που ειναι πάμθηνα.

Αν και δεν θέλω να σε αποτρέψω να αγοράσεις κάτι καινούργιο και ωραίο που θέλεις .... θα σου γράψω 2 κουβέντες και εσύ αποφασισε μόνος σου.

Το μήνυμα "end of life" σημαίνει ότι τα σφουγγαράκια γέμισαν με μελάνι και έτσι ο εκτυπωτης δεν επιτρέπει άλλες εκτυπώσεις. Μπορείς να τα πλένεις και να τα στεγνώσεις και θαναι σαν καινούργια ... αλλά ειναι μπελαλίδικη δουλιά .... και πάλι όμως ο εκτυπωτής θα σου βγάζει το ίδιο μήνυμα γιατί αυτός δεν θα ξέρει ότι τα καθάρισες και έτσι πάει ο κόπος σου χαμένος.

Η λύση ειναι να αγοράσεις από το ebay το "Waste Ink Tank for Epson PX700W" από:

Waste Ink Tank for Epson PX700W TX700W Artisan 700 | eBay

Αν τα Αγγλικά σου ειναι εντάξυ έχει αρκετές φωτογραφίες και εξηγήσεις ο πωλητής.

Το σπουδαιότερο ειναι ότι συμπεριλαμβάνει ενα πρόγραμμα που κάνει RESΕT to Epson PX700W και ετσι σε αφήνει να τυπώσεις .....

Ειναι από Αγγλία (άρα δεν εχεις πρόβλημα με τελωνείο και αργοπορεία ταχυδρομείου), κοστίζει 11,25 στερλίνες + 2,99 μεταφορικά=14,24 (περίπου 17 η 18 ευρώ).

Ελπίζω να μην σε πονοκεφάλησα ... αν πάλι θέλεις να πάρεις καινούργιο τοτε σκέψου οτι οι Epson εχουν παμφθηνα μελάνια στο EBay.

Link to comment
Share on other sites

καθολου δε πονοκεφαλησα.

ισα ισα σε ευχαριστω για τις συμβουλες και για την βοηθεια..

ο πριντερ χαριστηκε σε μελος του φορουμ , τον ενημερωσα οτι υπαρχει λυση οποτε εξαρταται απο αυτον αν θα θελει να ασχοληθει.

οπως προειπα αγορασα καινουργιον γιατι βαριομουν να κανω ολα αυτα.

με τον px730wd

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.