Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ASUS SABERTOOTH 990FX


alienman

Recommended Posts

καταρχας γεια σας και απο εμενα μπαινω αμεσως στο θεμα διοτι πριν 3 μερες αφτοιαξα τον υπολογιστη μου και τωρα μαλλον τον διελυσα.....:weep: λοιπον:cpu amd 8120,mobo sabertooth 990fx mnimes ram corsair 8gb 1600mhz....σημερα πηγα να αλλαξω μεσα απο το AI SUITE II να αλλαξω το my logo οταν πατησα flash για να ξεκινησει προς το τελος κολησε ο υπολογιστης....και εγω πατησα reset παει αφτο ηταν δεν ξανα ανοιξε απλως μου βγαζει ενα μηνυμα που λεει:(warning bios recovery mode has been detected please put the file saber990.rom into hdd or a removable usb media device and then reset your computer you can also insert asus support cd to your cd-rom and reset your computer if you have done these please wait a moment and don't shutdown system) το κακο ειναι οτι εγω το εχω βαλει το cd αλλα δεν κανει τιποτα....σας ευχαριστω εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με USB φλασακι ?

Να πας σε ενα φίλο σου και να κατεβασεις απο την ASUS το BIOS και να δοκιμασεις.

To φλασάκι να ειναι σε FAT32, εναλλακτικά γραφεις το BIOS σε ενα CD χύμα.

Link to comment
Share on other sites

το φλασακι το έχω μετατρέψει από φατ32 σε ντφς το έκανα χτες αλλά πάλι τίποτα και με το cd του bios τίποτα έκανα και reset το bios αλλά πάλι τίποτα(έβγαλα την μπαταρία και γύρισα το πλαστικό στα pin αλλά τίποτα.....)

θα γυρίσω το φλασακι σε φατ 32 και θα ξαναπροσπαθήσω......

Seaside σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.....

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα πρεπει να σου εμφανισει καποια στοιχεια στην οθονη (σαν να εισαι σε περιβαλλον DOS)

Αν οχι θα πρεπει να βλεπεις το φλασακι να αναβοσβήνει λογικα κανα 5 λεπτο θα θελει.

Εκανες τπτ απο αυτα ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και έβγαλα την πατάρια από την μητρική για 4 λεπτά.μου έβγαλε μαύρη οθόνη αλλά δεν το αφησα για ώρα τώρα θα το ξανακάνω και θα έχω και το cd μέσα και θα το αφήσω για ώρα αν πάλη δεν γίνει τίποτα μάλλον θα τον πάω σε έναν τεχνικό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.