Jump to content



OffTopic;


devious

Recommended Posts

  • Replies 4,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Η Ελλαδα εχει , οι μ@λ@κες που ειτε θελουν 1 -2 χρονια να εγκρινουν φωτοβολταικα μεγαλυτερα απο 10KW ειτε κανουν 6-12 μηνες να πληρωσουν ακομα και τα οικιακα ( 10ΚW) φωτοβολταικα τα καταστρεφουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η εταιρεία Valve, γνωστή για την σειρά παιχνιδιών Half Life και φυσικά την υπηρεσία Steam, προσέλαβε τον γνωστό οικονομολόγο Γιάννη Βαρουφάκη, για να βοηθήσει την εταιρεία σε θέματα οικονομικής στρατηγικής

http://blogs.valvesoftware.com/economics/it-all-began-with-a-strange-email/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προχτές είχα ένα ενδιαφέρων τηλεφώνημα από πωλήτρια (προωθητρια ) της vodaphone .

Μου πρότεινε ένα νέο πρόγραμμα που υπάρχει λέει για promotion πιο πολύ , στο οποίο χωρίς καμιά δέσμευση μεταφέρεσαι στην vodaphone

σου δίνουν και συσκευές δωρεάν (της απλές της vodaphone ) σου δίνουν το πρώτο πάγιο δώρο . μέχρι εδώ τα official ....

un-official τώρα , μου είπε ότι αν το κάνω θα μου πούν ότι έχω 4μηνη δέσμευση , αλλά δεν ισχύει λέει .... είμαι εντελώς free και μετά τον 1ο μήνα (τον δωρεάν) μπορώ να μιλήσω με οποιαδήποτε εταιρία .

στην συνέχεια σε ερώτηση επιδότησης (γιατί σκέφτομαι να κάνω κανονικό συμβόλαιο ) μου είπε τιμές της 24μηνης δέσμευσης , λέγοντας μου ότι

άσχετα αν την λένε 24μηνη η πραγματική δέσμευση είναι μόνο για 8 μήνες (ακόμα και στην ετήσια) και ότι στους 12 μήνες δικαιούμαι πάλι επιδότηση .

τονίζω οτι ήταν από promotion της vodaphone (ξέρετε αυτά που χτυπάνε κάθε λίγο και σας ζαλίζουν) .

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ?

μην φάω τα μούτρα μου μετά. ...

Link to comment
Share on other sites

Προχτές είχα ένα ενδιαφέρων τηλεφώνημα από πωλήτρια (προωθητρια ) της vodaphone .

Μου πρότεινε ένα νέο πρόγραμμα που υπάρχει λέει για promotion πιο πολύ , στο οποίο χωρίς καμιά δέσμευση μεταφέρεσαι στην vodaphone

σου δίνουν και συσκευές δωρεάν (της απλές της vodaphone ) σου δίνουν το πρώτο πάγιο δώρο . μέχρι εδώ τα official ....

un-official τώρα , μου είπε ότι αν το κάνω θα μου πούν ότι έχω 4μηνη δέσμευση , αλλά δεν ισχύει λέει .... είμαι εντελώς free και μετά τον 1ο μήνα (τον δωρεάν) μπορώ να μιλήσω με οποιαδήποτε εταιρία .

στην συνέχεια σε ερώτηση επιδότησης (γιατί σκέφτομαι να κάνω κανονικό συμβόλαιο ) μου είπε τιμές της 24μηνης δέσμευσης , λέγοντας μου ότι

άσχετα αν την λένε 24μηνη η πραγματική δέσμευση είναι μόνο για 8 μήνες (ακόμα και στην ετήσια) και ότι στους 12 μήνες δικαιούμαι πάλι επιδότηση .

τονίζω οτι ήταν από promotion της vodaphone (ξέρετε αυτά που χτυπάνε κάθε λίγο και σας ζαλίζουν) .

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ?

μην φάω τα μούτρα μου μετά. ...

για το unofficial free δεν εχω ιδεα (καθως πλεον δεν ειμαι μεσα στα πραματα :( )

οσο για την δεσμευση του 24μηνο, αυτο που σου ανεφερε για τους 8 μηνες, εχει να κανει με το γεγονος, πως απο τον 8ο μηνα παραμονης στην υπηρεσια και μετα μπορεις να φυγεις "σπαζοντας" το "συμβολαιο" σου και πληρωνοντας το αναποσβεστο

απλα στο 8μηνο το αναποσβεστο ανερχεται στο 100% της αξιας της επιδοτησης, ενω απο τον 8ο μηνα και μετα εχει μια σταδιακη μηνιαια αποσβεση

Κατι αναλογο με τα 12μηνα συμβολαια οπου το αντιστοιχο ισχυει μετα το 6μηνο

Τον πινακα της αποσβεσης της επιδοτησης μπορεις να τον βρεις και στα site των εταιριων κινητης τηλεφωνιας και στην ΕΕΤ και με μια απλη αναζητηση στο google ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.