Jump to content



Dell UltraSharp 2001FP


ΓιαγκΤ

Recommended Posts

Προσπαθώ εδώ και ένα μήνα να αγοράσω στην Αμερική μια Samsung SyncMaster 193P με εγγύηση 0 καμένων πιξελ. Δυστυχώς κανένας δεν μπορεί να μου το εγγυηθεί.

Επειδή η Samsung θεωρεί λογικά τα 10 καμένα, αποφάσισα να πάρω την Dell UltraSharp 2001FP που δικαιολογεί 5 καμενα και είναι ποιο γρήγορη και καλλίτερη οθόνη λένε!!!

Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει η έχει διαβάσει κάτι για την 2001FP πριν είναι αργά;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Υπαρχει review στο anandtech, και δεκαδες χρηστες που την εχουν στο forum του hardocp, κοιτα και εδω (λενε αρκετα για αυτη απλα ειναι μεγαλο το thread και θελει λιγη υπομονη)

http://episteme.arstechnica.com/eve/ubb.x?a=tpc&s=50009562&f=67909965&m=4190936913

Αν δεν βιαζεσαι περιμενε λιγο γιατι οθονες με παρομοια χαρακτηριστικα βγαζουν ολοι οι κατσκευαστες σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [05-09-2004 20:02]

έχω διαβάσει γι' αυτή στο

http://graphics.tomshardware.com/display/20040609/lcd_review-02.html

είναι η καλύτερη από αυτές που συγκρίνει, αλλά ακριβή.

Αν εννοείς την Dell η ανώτερη τιμή είναι περίπου 800$ δηλαδή περίπου 640 αλλά την έχει χτυπήσει ο κουμπάρος μου στο ει-μπέη 650$ και περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [06-09-2004 17:40]

Ριξε και μια ματια σε αυτη που εχει το Mgmanger και ειναι ουσιαστικα ιδια με την dell

LG L2010B, 20,1" TFT, 1600x1200@75Hz, 250cd/m², 400:1, 176°/176°, 16ms, DVI, TCO99 (LG) 946.70

Αντί ασταμάτητε να μου δίνεις παραπομπές που με κάνουν να παίρνω τον κουμπάρο μου στην Αμερική να μου τις διαβάσει, αυτός να βαριέται και να παρακάμπτει τα επουσιώδη όπως λέει, δεν μου λες ποια θα αγόραζες εσύ στις 19-20.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk [06-09-2004 17:50]

ΓιαγκΤ γιατι δε πας για την LG που στο εγγυάται κ όλας?

Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για αυτές σε μεγάλες οθόνες.

Αν ξέρης κάτι άλλο μαρτύρησε το.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα επερνα την πιο φτηνη 20" με 16ms που θα εβρισκα, αφου ολες το Lg panel φορανε. Αληθεια με τετοια τιμη δεν φερνεις καμια και για μας?($764.15 στην dell)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 10:51]

Εννοειται οτι θα επερνα την πιο φτηνη 20" με 16ms που θα εβρισκα, αφου ολες το Lg panel φορανε. Αληθεια με τετοια τιμη δεν φερνεις καμια και για μας?($764.15 στην dell)

Θα έρθει τέλη Οκτωβρίου λέει.

Με κάθε επιφύλαξη θα τον ρωτήσω.

Είναι γεροντοπαλίκαρο και «τα παίρνει εύκολα στο κρανίο».

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδιαίτερα δύσκολο για μένα που αναγκάζομαι σήμερα να σας δυσαρεστήσω.

Όμως πρέπει να καταλάβετε ότι είναι αδύνατον να περάσω τον έλεγχο με τρεις καινούριες οθόνες χωρίς να θεωρηθώ έμπορος.

Ελπίζω στο μέλλον να βοηθήσω με κάποιο άλλο τρόπο.

ΥΓ . Γεροντοπαλίκαρα λένε από ζήλια, οι «δεμένοι γάιδαροι» τους ελεύθερους ανθρώπους

Φιλικα

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geotsi

Είναι ιδιαίτερα δύσκολο για μένα που αναγκάζομαι σήμερα να σας δυσαρεστήσω.

Όμως πρέπει να καταλάβετε ότι είναι αδύνατον να περάσω τον έλεγχο με τρεις καινούριες οθόνες χωρίς να θεωρηθώ έμπορος.

Ελπίζω στο μέλλον να βοηθήσω με κάποιο άλλο τρόπο.

..............

Χεχεχεχε:cool: Περιμενουμε εντυπωσεις απο αυτες τις 2.

Link to comment
Share on other sites

αν πει στο τελωνείο ότι τις πήρε για gaming με τρεις οθόνες δεν θα τον πιστέψουν?????

σοβαρά τώρα, τρεις δεν περνάνε!!!!!

θα δούμε πως θα την τσιμπήσουμε;)

είναι πολύ καλή τιμη:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μπορεί να περίμενα αρκετά αλλά νομίζω άξιζε τον κόπο.

Η διαφορά από την SONY SDM-N50 που είχα είναι τεράστια!!

Υπερβολικά μεγάλη θα έλεγα αλλά ελπίζω να την συνηθίσω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.