Jump to content



Μάλλον καμένη μητρική


mikros2565

Recommended Posts

θα ελεγα να προσπαθησεις να φλασαρεις το bios μηπως και ξεκολλησει.

οταν δεν ποσταρει επανεκιννει ή δεν κανει τιποτα?

Δεν κάνει τίποτα απολύτως. Η οθόνη έχει φως αλλά δεν δείχνει απολύτως τίποτα...! Το μόνο που έχω δοκιμάσει με το bios είναι το reset...!

Link to comment
Share on other sites

θα ελεγα να προσπαθησεις να φλασαρεις το bios μηπως και ξεκολλησει.

οταν δεν ποσταρει επανεκιννει ή δεν κανει τιποτα?

Εννοείς να περάσω μια έκδοση bios σε USB Stick και να το κάνω update ή repair; Κι αν ναι πως; Διότι στο Desktop η μητρική έχει επιλογή Flash Tool Bios στο notebook όμως όχι...!

Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο google το μοντελο σου + bios update . υπαρχει τροπος συνηθως αναλογα με το λαπτοπ. δεν γινεται οπως στο desctop

Αν και δεν το νομίζω δεν έχω να χάσω κάτι το ψάχνω και βλέπουμε...!

Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο google το μοντελο σου + bios update . υπαρχει τροπος συνηθως αναλογα με το λαπτοπ. δεν γινεται οπως στο desctop

Ο μόνος τρόπος για flash bios είναι μέσω OS οπότε...... ΆΚΥΡΟ...! :(

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δοκιμασεις το παρακατω

κατεβασε την εκδοση bios απο Software & Driver Downloads Compaq Presario CQ60-140EV Notebook PC | HP

το αρχειο το κανεις unzip or extract files winzip και βλεπεις μεσα το αρχειο 360BF65.FD που ειναι το bios σου.

μετα δοκιμαζεις με τον παρακατω τροπο

HP Compaq BIOS Crisis Recovery from a Failed BIOS Flashing | ehozt.com

καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δοκιμασεις το παρακατω

κατεβασε την εκδοση bios απο Software & Driver Downloads Compaq Presario CQ60-140EV Notebook PC | HP

το αρχειο το κανεις unzip or extract files winzip και βλεπεις μεσα το αρχειο 360BF65.FD που ειναι το bios σου.

μετα δοκιμαζεις με τον παρακατω τροπο

HP Compaq BIOS Crisis Recovery from a Failed BIOS Flashing | ehozt.com

καλη επιτυχια!!!

Φίλε μου σ' ευχαριστώ πάρα πολύ, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται κάτι....Δεν ξεκινάει καν το flash του bios...!

Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια μηπως και βρεις καποιο code Computer Does Not Start and Emits an LED or Beep Code Compaq Presario CQ60-140EV Notebook PC | HP

και θα ξαναψαξω αυριο για πιθανο τροπο rescue bios flash

Δεν βρήκα κάτι....!

Σου έχω ανεβάσει και ένα βίντεο να δεις τι κάνει για να έχεις καλύτερη εικόνα.....!

MOV_0063 - Download - 4shared

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.