Jump to content



Η100 vs custom watercooling


AgMa

Recommended Posts

Φιλε καλημερα ειλικρινα δεν σε ειρωνευτικα πουθενα και το θεμα δεν ειναι πως λεγεται η cpu στα ελληνικα η στα αγγλικα το θεμα ηταν πως ειναι (η cpu) οχι (το cpu).

Εγω αυτο ειπα και ο φιλος Delijohn με την μια μου την ειπε, αυτον ειρωνευτικα οχι εσενα. Αλλα μαλλον δεν πηρατε χαμπαρι και οι δυο σας τι εγραψα και ολοι νομιζεται οτι σας την λενε.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
Φιλε καλημερα ειλικρινα δεν σε ειρωνευτικα πουθενα και το θεμα δεν ειναι πως λεγεται η cpu στα ελληνικα η στα αγγλικα το θεμα ηταν πως ειναι (η cpu) οχι (το cpu).

Εγω αυτο ειπα και ο φιλος Delijohn με την μια μου την ειπε, αυτον ειρωνευτικα οχι εσενα. Αλλα μαλλον δεν πηρατε χαμπαρι και οι δυο σας τι εγραψα και ολοι νομιζεται οτι σας την λενε.

Ειναι το τσιπιγιου, το τσιπακι, επεξεργαστης, η λεμονοκουπα, το ψοφιμι, ο δεν-ακουω-απο-ρευματα και οπως γουσταρει ο καθενας. Αφου καταλαβαινει ο συνομιλητης στο τι αναφέρομαι, εχεσθην η φορας στο αλωνι πως θα το πω

/offtopic

Link to comment
Share on other sites

Off topic με CAPS....μου την ειπε σου την ειπε του την ειπε και παει λεγοντας.και μετα χεστηκε η φοραδα στο αλωνι οπως ειπε ο φιλος πιο πανω .τουλαχιστον πιασαμε το νοημα και ας μαμηθηκε το θεμα και για να τελειωνει.agma αν εχεις χρημα βαλε custom ειναι πιο πανω σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Peace!

Ότι είναι πιο πάνω απ' όλα το ξέρω.Και επίσης γνωρίζω τα συν της, το θέμα μου είναι αν θα δω αξιοσημείωτη διαφορά στις θερμοκρασίες με τα πράγματα που είπα.

Γιατί αν είναι μόνο για 2-3 βαθμούς κάτω, χέστηκε η φορας στ' αλώνι που λέτε και εσείς :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και για να κλείσει αυτό το θέμα με μια απάντηση, έστησα την υδρόψυξη και οι διαφορές για μένα είναι 4-5 βαθμούς κάτω σε σχέση με την Η100 σε ότι συχνότητα και αν έπαιξα.

Δυστυχώς δεν αξίζει.Δεν ξέρω αν φταίνε και αυτοί οι άτιμοι οι ivy και δεν κάνει τίποτα ούτε η custom.

Όταν βρω χρόνο θα ανοίξω και θέμα με την διαδικασία που έκανα (έπεσε και μόντα στο κουτί).

Σας ευχαριστώ όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Και για να κλείσει αυτό το θέμα με μια απάντηση, έστησα την υδρόψυξη και οι διαφορές για μένα είναι 4-5 βαθμούς κάτω σε σχέση με την Η100 σε ότι συχνότητα και αν έπαιξα.

Δυστυχώς δεν αξίζει.Δεν ξέρω αν φταίνε και αυτοί οι άτιμοι οι ivy και δεν κάνει τίποτα ούτε η custom.

Όταν βρω χρόνο θα ανοίξω και θέμα με την διαδικασία που έκανα (έπεσε και μόντα στο κουτί).

Σας ευχαριστώ όλους :)

Σουγιάδιασε τον αμα θες να δεις διαφορές

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν αξίζει σε 3770k η μετάβαση από Η100 σε custom w/c.

Όσο για το σουγιάδιασμα, είναι 2 μηνών cpu των 300 ευρώ.Δεν είμαι ο μόνος που θα τον λυπόταν :o

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν αξίζει σε 3770k η μετάβαση από Η100 σε custom w/c.

Όσο για το σουγιάδιασμα, είναι 2 μηνών cpu των 300 ευρώ.Δεν είμαι ο μόνος που θα τον λυπόταν :o

Λογικο αυτο που λες, αλλα το θεμα με τις θερμοκρασίες ειναι καθα το wanking τηνς Intel με την λαθος εφαρμογη πάστας/αποστασης του heatspreader απο το cpu. Αλλιως και υδρόψηξη 1000+ ευρων να βαλεις σαφως θα εισαι λιγο καλυτερα, -10 εως -15 που αναφερουν μερικοι, μονο με ξεκοιλιασμα πεφτει :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.