Jump to content



Recommended Posts

....εχω ανεβάσει τα scoria μου που ειναι VALIDATA ΠΡΑΣΙΝΑΤΑ και οχι αρκουδιαρικα!

windows 7, official drivers με αερα και μαμα ψηκτρα!

14.169

perf_14_169.jpg

6.464

ex_6464.jpg

....προσέξτε κοκκινάδες μην σκίσετε τα καλσόν από την προσπάθεια!

Για unigine, heaven ουτε λογος γιατι εκει θα πρέπει να σκίσετε και την ζατιερα! :p

Δεν με ξέρεις από χθες για να μου μιλάς έτσι!Έτσι να μιλάς με τους δικούς σου στους διαξιφισμούς που γνωρίζεστε με τα μικρά σας ονόματα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ξέρεις από χθες για να μου μιλάς έτσι!Έτσι να μιλάς με τους δικούς σου στους διαξιφισμούς που γνωρίζεστε με τα μικρά σας ονόματα!

Πετάς νούμερα σκετη παραπληροφόρηση και ζητάς και τον λόγο ? Πες η καρτα ειναι ανικανη και εκλεισα το TESSELLATION! Τι ντρέπεσαι :p ! ή ποσταρε κανονικο νουμερo VALIDATO και μην πεις τιποτα!

Raiden Laugh (Just this part) - YouTube

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Πετάς νούμερα σκετη παραπληροφόρηση και ζητάς και τον λόγο ? Πες η καρτα ειναι ανικανη και εκλεισα το TESSELLATION! Τι ντρέπεσαι :p ! ή ποσταρε κανονικο νουμερo VALIDATO και μην πεις τιποτα!

Raiden Laugh (Just this part) - YouTube

Είσαι περήφανος που ζητάς να σε περάσω με κάρτα του χιλιάρικου;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι περήφανος που ζητάς να σε περάσω με κάρτα του χιλιάρικου;

Και τα 780gtx σε έχουν...

3DMark - Fire Strike Extreme overclocking records @ HWBOT

3DMark - Fire Strike overclocking records @ HWBOT

...δεν σας βλεπω στην πρωτη 20αδα και με κλειστό tessellation! Οταν μπειτε 20αδα ενημέρωσε!

Link to comment
Share on other sites

Και τα 780gtx σε έχουν...

3DMark - Fire Strike Extreme overclocking records @ HWBOT

3DMark - Fire Strike overclocking records @ HWBOT

...δεν σας βλεπω στην πρωτη 20αδα και με κλειστό tessellation! Οταν μπειτε 20αδα ενημέρωσε!

Εγω ειμαι στην 30αδα ομως ααχχαχα

https://imageshack.com/i/106lq8P

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκει που τσαντιζομαι σε εισαγωγικά είναι οτι τον κόπο να μας δώσουν τα ΚΑΛΠΙΚΑ SCORIA τον κάνουν, τον κοπο για τα VALIDATA ούτε καν!

10% κερδιζει η ΑΤΙ απο το κόψιμο του tessellation στο 3D MARK.

Σε κατι Valley και Unigine που ειναι tessellation bench οπου οι καρτες της A-M-D στον τομεα αυτόν ειναι για κλάματα κερδιζουν σαφως, σαφως παραπανω απο το κόψιμο του.

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

PIECEEEEE BROTHERSSSS!!!! Ρε ηρεμααα με τις π@π@ριες κοκκινης πρασινης ακομα τρωγεστε τρεχτε εκει τα μπεντς να γουσταρεται την καρτα σας οποια και αν ειναι αυτη (πρασινη-κοκκινη) ετσι και αλλιως δεν κερδιζουμε τιποτα!!! :dance3: Μονο ενα ps4 η xbox one :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζετε ότι το έκλεισα γτ φοβάμαι κάτι;Φαγωθήκατε όλοι εσείς οι πράσινοι γτ σας πονάει η τσέπη και το καταλαβαίνω!Το σκορ το έβαλα επειδή το έβαλα έτσι στο hwbot που εκεί επιτρέπεται το tesselation tweaking και εδώ το έβαλα απλά να υπάρχει!Εκεί ήταν και ο πρωταρχικός σκοπός μου και για να βοηθήσω την ομάδα μου, όχι εδώ που την λέει ο ένας στον άλλο!

Και για να τελειώνει κ αυτό το θέμα, προκαλώ όποιον θέλει με 780 στα 3dmark να παίξουμε με ίδια win όμως (όχι να κρυβόμαστε πίσω απ'τα 8άρια) και με ανοιχτά τα tes και με κλειστά, όπως γουστάρει!

Θα βάλω μέχρι τέλος βδομάδας τα αποτελέσματά μου και όποιος θέλει με δοκιμάζει.Μιλάμε για ίδια επίπεδα κάρτα, μην έρθει κανείς με ti και πει εδώ είμαι...

Ρε [MENTION=23973]AgMa[/MENTION] ποιοι ολοι εσεις οι πρασινοι?περα απο Ορεστη(που κανει παλακα δεν στην λεει) δεν νομιζω να ειπε κανεις αλλος τιποτα,και επιτελους ξεπεραστε αυτα τα πρασινοι-κοκκινοι οποια ειναι καλυτερη και αν μπορουμε την αγοραζουμε.Και εγω θα γουσταρα αν ειχα χρημα να παρω μια R9-290X να την βαλω στα νερα και να τις δωσω γκαζια να δω τι κανει αλλα αυτη την εποχη ειναι δυσκολα τα πραγματα οικονομικα και εχουμε πιο σοβαρα θεματα.

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Προς πρασινους κοκκινους κιτρινους μπλε ... κυριως πιτσιρικαδες ...

Οταν αρχισετε να ποσταρετε καπως ετσι ισως οι υπολοιποι συμφορουμιτες σας παρουν στα σοβαρα. :T:

1. Στα μαμα της η καρτα.

2we8.jpg

2. στα max δεν παει αλλο.:tomato:

1n5g.jpg

Σημ. 1.Το bios ειναι official δεν ειναι μαιμου απλα δεν ειναι το δικο της.

2. Καμια παρεμβαση στον driver.

καλημερες ...

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Προς πρασινους κοκκινους κιτρινους μπλε ... κυριως πιτσιρικαδες ...

Οταν αρχισετε να ποσταρετε καπως ετσι ισως οι υπολοιποι συμφορουμιτες σας παρουν στα σοβαρα. :T:

καλημερες ...

Μιλαει και ο μοιρης που εκανε υποβάθμιση και χαίρεται! O wacko ακόμα κάνει πάρτι!

facepalm_OTD.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε [MENTION=23973]AgMa[/MENTION] ποιοι ολοι εσεις οι πρασινοι?περα απο Ορεστη(που κανει παλακα δεν στην λεει) δεν νομιζω να ειπε κανεις αλλος τιποτα,και επιτελους ξεπεραστε αυτα τα πρασινοι-κοκκινοι οποια ειναι καλυτερη και αν μπορουμε την αγοραζουμε.Και εγω θα γουσταρα αν ειχα χρημα να παρω μια R9-290X να την βαλω στα νερα και να τις δωσω γκαζια να δω τι κανει αλλα αυτη την εποχη ειναι δυσκολα τα πραγματα οικονομικα και εχουμε πιο σοβαρα θεματα.

Δεν έχω προσωπικά με κανέναν.Έχω περάσει και από πράσινη και από κόκκινη μεριά και έχω ένα μέτρο σύγκρισης!Αλλά αυτούς τους φανατισμούς δεν τους μπορώ!Ααα η τάδε σε περνάει με την τάδε, βάλτε ζαρτιέρες και λοιπά μπαρμ******λα!Μωρέ τι μας λες;Δεν έχεις κάτι πιο σοβαρό να ασχοληθείς;Γιατί προσωπικά εγώ έχω την γυναίκα μου και την υγεία μου να ασχοληθώ (λόγω χειρουργείου κάθομαι) μήπως σκοτώσω την ώρα μου αλλά ούτε γι' αυτό δεν αξίζει!

[MENTION=16011]aza[/MENTION]zil είσαι απ' τους λίγους που σέβομαι εδώ μέσα γιατί ενώ έχεις σκάσει ένα κάρο λεφτά για το χόμπι σου, τα βάζεις κάτω τα ζυγίζεις και λες συν και πλην.Δεν προσπαθείς να το παίξεις μάγκας για να μη φανεί ότι έκανες βλακεία αγορά!Άρα δεν αφορά εσένα το παραπάνω ποστ μου.

Αυτά από 'μένα, θα βάλω μέχρι την Κυριακή τα αποτελέσματά μου όπως είπα (περισσότερο για να μάθουν αυτοί που ενδιαφέρονται και όχι για να δείξω ότι είμαι κάποιος) και καλή συνέχεια σε τέτοιους fanboyσμούς...

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταιος driver ειναι λιγο καλυτερος απο τον προηγουμενο σε περιβαλλον Win8.1,

gojt.jpg

9jgo.jpg

ΑΛΛΑ η διαφορα με τα Win7 ειναι πολυ μεγαλη,Σιγουρα οι overclockers δεν θα τα προτιμησουν.

uegh.jpg

Τοσο μεγαλη διαφορα στο graphics score μεταξυ win7 vs win8.1?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στις Nvidia βάζεις lod bias 27 με το inspector, δουλεύει μια χαρά και σε φέρνει στα ίσα με το tesselation της amd.

Δεν παιζει, λαθος κανεις! ...περα απο αυτο ομως το θεμα ειναι να κλέψεις ?

Αγορίνα μου παω στα menu του 3d mark και κανω uncheck το tessellation, γιατι δεν θα δεχτεις το score μου ετσι ? Ξεχασα δεν υπαρχει στα customs του 3D MARK! Eχουν το προνόμιο απο τον driver τα κόκκινα yugos :hehe:

Το θεμα ειναι οτι οi A-M-D-s καρτες με τηλεσκόπιο μας βλέπουν! Εδω τον άρπαζε χοντρα στο multi BF IV και βγαλανε το παπατζοmantle για να ζυγωσουν την 780gtx :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει...

Μια χαρά παίζει στην 670 μου.

EDIT: Aν και ξέρω οτι με τις nvidia όλοι το βάζετε πάρε και αυτό για την ευκολία σου http://elgenieben.blogspot.gr/2013/01/nvidia-inspector-1968-custom-lod-bias.html

Έγινε επεξεργασία από SkaL-
Link to comment
Share on other sites

Πω πω μπαίνουν κάποια παιδάκια στο χώρο του OC που πετάνε ένα κάρο λεφτά και νομίζουν ότι κάτι έχουν κάνει...btw όπως και γίνονται π... στην AMD με το tesselation άλλο τόσο μπορείς να κάνεις και με τις NVIDIA με το inspector.Πάντως για μένα να πετάς ένα κάρο λεφτά για hardware θεωρώ πως είναι ζογκλέρικα εφόσον μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου με πράγματα κάτω απο το χιλιάρικο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει στην 670 μου.

EDIT: Aν και ξέρω οτι με τις nvidia όλοι το βάζετε πάρε και αυτό για την ευκολία σου GENiEBEN: NVIDIA Inspector 1.9.6.8 Custom LOD Bias

Δεν το εχω βαλει, αλλα τωρα θα το δοκιμασω σε stock συχνότητες να δω ποσο δινει και να υπολογισω ποσο θα επερνα απανω απο τα 14.169 και 6.464 !

...για αναμείνατε στο ακουστικο σας!

Για πες τι βαζω ? +2.7500 or -2.7500 ?

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω βαλει, αλλα τωρα θα το δοκιμασω σε stock συχνότητες να δω ποσο δινει και να υπολογισω ποσο θα επερνα απανω απο τα 14.169 και 6.464 !

...για αναμείνατε στο ακουστικο σας!

καλα τόσα χρόνια εδώ μέσα και τόσα χρόνια Οc και τόσα χρόνια χρήστης nvidia καρτας και δεν ξέρεις το inspector ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.