Jump to content



Recommended Posts

image.jpg

:hehe: :hehe: δεν σφίγγεται και οι δυο καλύτερα τα μπλοκάκια σας!!!

Aσε ρε την Παρασκευη-Σαββατο θα τα σφιξουμε πιο καλα σου ετοιμαζω εκπληξη μην προτρεχεις μονο αυτο λεω!:hehe::innocent::innocent::innocent:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Tα πηρες ολα τα μπεντς αμπαριζα ετσι???αχαχαχα καλα κανεις.Καλα ρε 91c βαθμους βαρεσες?Θες νερα φιλε

91 βαθμους ?

Στα 1380mhz με 1.3v ο Τιτάνας μου με stock cooler 100% το fan ακούμπησε 72c στον πυρηνα και σε κλειστο κουτι στο Valley!

Kakao με κλειστό κουτι ?

Αυτα τα custom coolers δεν πετανε τον αερα εξω... και δημιουργούν θεμα!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

91 βαθμους ?

Στα 1380mhz με 1.3v ο Τιτάνας μου με stock cooler 100% το fan ακούμπησε 72c στον πυρηνα και σε κλειστο κουτι!

Kakao με κλειστό κουτι ?

Αυτα τα custom coolers δεν πετανε τον αερα εξω... και δημιουργούν θεμα!

Eιναι πιο ζεστη καρτα και στα μαμα της η class Seb καμια σχεση με τιτανα.Και εγω στον τιτανα το μεγιστο που ειχα δει ηταν 82c καλοκαιρι οταν τους ειχα αερα.Η class,class ti,kpe θελουν νερα και πανω για να ειναι κρυες.Φαντασου οταν εβγαλα το 95αρι στο valley με πυρηνα 1470 στα νερα μου πηγε 55c-58c.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι πιο ζεστη καρτα και στα μαμα της η class Seb καμια σχεση με τιτανα.Και εγω στον τιτανα το μεγιστο που ειχα δει ηταν 82c καλοκαιρι οταν τους ειχα αερα.Η class,class ti,kpe θελουν νερα και πανω για να ειναι κρυες.Φαντασου οταν εβγαλα το 95αρι στο valley με πυρηνα 1470 στα νερα μου πηγε 55c-58c.

...ισως να ανεβαζουν την θερμοκρασια στο chip τα 192 more shaders και τα 16 more tmus! Αλλα και παλι 90 και χειμωνα ειναι πολυ!

Link to comment
Share on other sites

...ισως να ανεβαζουν την θερμοκρασια στο chip τα 192 more shaders και τα 16 more tmus! Αλλα και παλι 90 και χειμωνα ειναι πολυ!

Δεν ξερω μπορει το θεμα ειναι οτι εχει τρελη καταναλωση ρευματος η καρτα ρουφιχτρα μεγαλη.Στον τιτανα με 1406 πυρηνα με 1.4 ρευμα στα νερα στο valley ειχα φτασει μαξ temps 37-40c.Tεσπα η καρτες αυτες ειναι για νερα εαν θες να παιξεις με μεγαλα ρολογια και ρευματα.Στα παιχνιδια ειναι μια χαρα το κουλερ τους στον αερα που την δοκιμασα την δικια μου την μια μερα δλδ που εμεινε αερα σε παιχνιδια συγκεκριμενα assasin bf + crysis 3 το μεγιστο που πηγε η καρτα ηταν 57 βαθμους με ανεμηστηρι στο auto ειχα και aircodition ζεστο στο δωματιο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σιγουρα ειναι πιο ζεστες απο τιτανιες και θελουν νερακι για να παιξουν σε υψηλα ρολογια. εγω τη συγκεκριμενη δεν μπορεσα να την παω πανω απο 1360 στο αερα γιατι εχω ταβανι απο τα τεμπς . Παντως αλλο αερα εχει καρτα στο βφ4 για παραδειγμα που πλεον στη 1440p μπορω να τα εχω ολα ultra χωρις πολλα πολλα ζορια. Σημερα θα τρεξω και crysis 2 assisin black flag , hitman και bf4 singleplayer/multiplayer με το benchmark του fraps.

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] το κουτι ειναι ανοιχτο κ το τριπλο ψυγειο ειναι τοποθετημενο στον πατο του κουτιου και οι ανεμιστηρες φυσανε προς τα εξω.

[MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] αμα βρουμε evbot εχω παει σε νερακι asap!!!

Έγινε επεξεργασία από kakao83
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=13991]kakao83[/MENTION] απο οτι διαβασα θα βγαλουν νεα εκδοση evbot.Σαν αρχη εγω θελω ενα πολυμετρο γιατι σε ln2 bios δεν ξερω τι ρευμα ακριβος τραβαει η καρτα για να παιξω σωστα

Link to comment
Share on other sites

Εαν θυμαμαι καλα ειχα δωσει 1.42 με 1.45 ρευμα:rip:

Θέλω να δώσω πάνω από 1.3 για να περάσω τον πρώτο στις 770 αλλά ψιλο φοβάμαι να σου πω την αλήθεια..

Στα 1424/2010 με 1.288v παίρνω score 59.2 (καλύτερο από αυτό που έχω ανεβάσει στο ΤΟΡ 30 που με βγάζει 2ο στις 770) και αυτός έχει βγάλει 60.8 με 1.4v στα 1515/2015!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δώσω πάνω από 1.3 για να περάσω τον πρώτο στις 770 αλλά ψιλο φοβάμαι να σου πω την αλήθεια..

Στα 1424/2010 με 1.288v παίρνω score 59.2 (καλύτερο από αυτό που έχω ανεβάσει στο ΤΟΡ 30 που με βγάζει 2ο στις 770) και αυτός έχει βγάλει 60.8 με 1.4v στα 1515/2015!

Στα νερα εισαι....ριξε ενα run στο 1.37 δεν θα παθει τπτ σίγουρα να ξερεις απο οσο εχω μιλήσει και με firekiller ολες οι reference στα νερα αντεχουν το 1.4 αλλα οχι για καθε μερα 4-5 run

Link to comment
Share on other sites

Στα νερα εισαι....ριξε ενα run στο 1.37 δεν θα παθει τπτ σίγουρα να ξερεις απο οσο εχω μιλήσει και με firekiller ολες οι reference στα νερα αντεχουν το 1.4 αλλα οχι για καθε μερα 4-5 run

Tι κάθε μέρα ρε,4-5 δοκιμές έχω κάνει στα 1.288v από τότε που τις πήρα :p

Από θερμοκρασίες πάνω από 47-48 δεν έχω δει..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.