Jump to content



Recommended Posts

Tι κάθε μέρα ρε,4-5 δοκιμές έχω κάνει στα 1.288v από τότε που τις πήρα :p

Από θερμοκρασίες πάνω από 47-48 δεν έχω δει..

Eριξε ενα στα 1.37 που σου λεω δεν εχει θεμα.Εδω ο seb ετρεξε με αυτο το ρευμα στον αερα νομιζω με τον τιτανα

Link to comment
Share on other sites

Eριξε ενα στα 1.37 που σου λεω δεν εχει θεμα.Εδω ο seb ετρεξε με αυτο το ρευμα στον αερα νομιζω με τον τιτανα

Θα σεταρω φρεσκα windows σε εναν δευτερο ssd που εχω και θα κανω εκει μερικες δοκιμες!

EDIT: Χρησιμοποιεις το tool του zawarudo για παραπανω ρευμα;

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από Doc1355
Link to comment
Share on other sites

Θα σεταρω φρεσκα windows σε εναν δευτερο ssd που εχω και θα κανω εκει μερικες δοκιμες!

EDIT: Χρησιμοποιεις το tool του zawarudo για παραπανω ρευμα;

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

To εχω χρησιμοποιησει εγω αυτοι το tool που λες αλλα προσεξε το, με μετρο δεν ειναι για χορταση, με το συγκεκριμενο μπορεις να παιξεις ακομη και με 1,6Volt αν θυμαμαι καλα!:nuke:

Υ.Γ Το συγκεκριμνο Toοl ειναι για ταση πανω απο 1,3v που αφηνει το ab, εσυ ουτε στο 1,3v δεν εχεις φτασει ακομη με αυτα που λες, στο Toοl εφτασες, τερματισε την ταση απο ab πρωτα:p

Link to comment
Share on other sites

To εχω χρησιμοποιησει εγω αυτοι το tool που λες αλλα προσεξε το, με μετρο δεν ειναι για χορταση, με το συγκεκριμενο μπορεις να παιξεις ακομη και με 1,6Volt αν θυμαμαι καλα!:nuke:

Για να δωσω μεχρι 1.37 λεω παντα..δεν παω παραπανω!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Για να δωσω μεχρι 1.37 λεω παντα..δεν παω παραπανω!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Εχε υποψην σου, οτι με το llc enable, για να μην εχεις vdrop μπορεις να παιξεις και 1,32V under load απλα απο afterburner!

Link to comment
Share on other sites

Εχε υποψην σου, οτι με το llc enable, για να μην εχεις vdrop μπορεις να παιξεις και 1,32V under load απλα απο afterburner!

Ναι Πανο ξερω,απλα λεω να ανεβω λιγο παραπανω για να παρω το score που θελω!!!

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το πρώτο Valey που έκανα με το σύστημα μου. Ο 8320 στα 4721 και η Sapphire 290 στα εργοστασιακά της 1000 / 1300 (5200). Χαμηλά ξέρω αλλά θα επανακάμψω μελλοντικά με περισσότερα.

post-23698-1416078113,0074_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαμηλα μου φαινεσαι..

Ποια υλοποιηση εχεις και τι boost κανει η καρτα;

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Palit gtx 770 OC και δίνει 1189 ΜΗz boost. Δεν ξέρω γιατί φαίνεται χαμηλά. Με άλλα που σύγκρινα φυσιολογικό μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο περίπου βγάζει, Score 2000.

Το υπόλοιπο σύστημα σου από τι αποτελείται;

Μου φάνηκε λίγο καθώς κάτω από 50 frames δεν έχω βγάλει ποτέ,ακόμα και με κακούς drivers!

Btw οι δοκιμές μου να ανέβω στην κορυφή της κατάταξης στις 770 δεν είναι και τόσο απλές..

Παρατηρώ ότι για να ανέβω τόσο ψηλά σε ρεύμα-core clock πρέπει να ανεβάσω πολύ ψηλά το TDP Limit και δεν ξέρω κατα πόσο είναι ασφαλές και μέχρι που.

Από την άλλη βλέπω τα bios του skyn3t που έχουν TDP Limit 400!

Στα 106% (είναι το stock max.TDP Limit) είναι 245w

Στα 200% (τα οποία πρέπει να ξεπεράσω) είναι 450w

Και στα 400% (που έχει limit του skyn3t) είναι 911w :p οk δεν θα φτάσει ποτέ τόσο πάνω,λέμε τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο σύστημα σου από τι αποτελείται;

Μου φάνηκε λίγο καθώς κάτω από 50 frames δεν έχω βγάλει ποτέ,ακόμα και με κακούς drivers!

Btw οι δοκιμές μου να ανέβω στην κορυφή της κατάταξης στις 770 δεν είναι και τόσο απλές..

Παρατηρώ ότι για να ανέβω τόσο ψηλά σε ρεύμα-core clock πρέπει να ανεβάσω πολύ ψηλά το TDP Limit και δεν ξέρω κατα πόσο είναι ασφαλές και μέχρι που.

Από την άλλη βλέπω τα bios του skyn3t που έχουν TDP Limit 400!

Στα 106% (είναι το stock max.TDP Limit) είναι 245w

Στα 200% (τα οποία πρέπει να ξεπεράσω) είναι 450w

Και στα 400% (που έχει limit του skyn3t) είναι 911w :p οk δεν θα φτάσει ποτέ τόσο πάνω,λέμε τώρα..

Bαλε στα τερματα το tdp δεν θα παθει τπτ.Εμενα με φουλ το tdp βαραει 950w+ :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Νικο πως μπορω να δω κ εγω τι παιζει. Πολυμετρο;

O ναι και η δικια σου μην νομιζεις εκει κοντα την κοβω να παιζει.Το ιδιο τσιπ ειναι το ιδιο ρευμα καταναλωνουν πανω κατω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.