Jump to content



Recommended Posts

ΑΑΑΑ με τοσο ρευμα και εχεις τετοια temps? Μην μου πεις οτι το εχεις ετσι για 24/7 .Σημερα τελειωνει και το δικο μου χτες που εκανα κατι τεστακια με 1,212 ρευμα valley και τα σχετικα αλλα με το ενα ψυγειο μου πηγε μεχρι 48-50 αλλα ειναι 2 καρτες και ο cpu σε ενα τριπλο χοντρο.οποτε σημερα περιμενω να μου ερ8ει αλλο ενα τριπλο χοντρο το βαζω και ετοιμος αλλα ειμαι περιεγος να δω θερμοκρασιες σημερα

Nικο ειτε με 1,2volt ειτε με 1,3 ειτε με 1,35volt μικρη σημασια εχει για τις θερμοκρασιες πανω απο 2-3 βαθμους αυξηση δεν βλεπω:T:

Οχι, για καθε μερα εννοιετε δεν παιζω τοσο ψηλα και με τοσο πολυ ρευμα ειπαμε:p

Εχω 2 profile στο after burner, στα οποια η καρτα παιζει εντελως stable για 24/7, το ενα ειναι στα 1254Mhz και το δευτερο πιο hardcore:p στα 1306mhz και αναλογα το game παιζω με ενα απο τα 2 profiles:T:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοιτα που θα με κανει να βαλω τασακι :hehe:

BAΛΕ εγω χτες που εκανα τα πρωτα τεστακια στα γρηγορα με cpu στα 5,0ghz και τις καρτες φουλαρισμενες 330+ πυρηνες μνημες 660+ με 1212 ρευμα μαξιμουμ 8ερμοκρασιες στις καρτες οπως ειπα και στον Πανο ηταν 48-50 και φαντασου με ενα μονο τριπλο χοντρο ψυγειο.Αξιζει να βαλεις αν 8ες να δωσεις ρευμα στον τιτανα και γενικα σε καρτα.Το μονο αρνητικο ειναι με 8ερμομετρο που μετησα τα vrm αν και ειναι φουλ wb εχω κανα 10-12 βαθμους πανω απο τον πυρηνα.οποτε φαντασου στον αερα οταν βαρας 80αρι πυρηνα

Link to comment
Share on other sites

Nικο ειτε με 1,2volt ειτε με 1,3 ειτε με 1,35volt μικρη σημασια εχει για τις θερμοκρασιες πανω απο 2-3 βαθμους αυξηση δεν βλεπω:T:

Οχι για καθε μερε εννοιετ δεν παιζω τοσο ψηλα και με τοσο πολυ ρευμα ειπαμε:p

Εχω 2 profile στο after burner, στα οποια η καρτα παιζει εντελως stable για 24/7, το ενα ειναι στα 1254Mhz και το δευτερο λιγο πιο hardcore:p στα 1306mhz και αναλογα το game παιζω με ενα απο τα 2 profiles:T:

Τουμπανο εισαι με βαλατε στην πριζα οπως ειδες καθαρματα το εκανα και εγω.....ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ τα ειχε ο τσακ νορις και μου τα εδωσε ειχε μαζεψει πολλα μαζι με Γ.Π τζεφρι:hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

ol08.jpg

Eλα χρησταρα δωσε πονο παει και πιο πανω.....Τελικα μετα απο τοσα run τεστ και τα σχετικα εχω να πω με σιγουρια οτι η 780 ειναι ενας ΤΙΤΑΝΑΣ με λιγοτερη μνημη.ΤΕΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Eλα χρησταρα δωσε πονο παει και πιο πανω.....Τελικα μετα απο τοσα run τεστ και τα σχετικα εχω να πω με σιγουρια οτι η 780 ειναι ενας ΤΙΤΑΝΑΣ με λιγοτερη μνημη.ΤΕΛΟΣ

Δεν παει αλλο Νικο... Ειναι ετοιμες για RMA οι καρτες!:hehe:

Οπως εχω ξαναγραψει:

ΤΙΤΑΝ=780+120mhz core + 3gb.

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε μην δωσεις:p Με τι ρευμα τις εφτασες εκει? γιατι κατι μουρλοι μεσα απο το overclock.net εχουν αρχησει να τις δουλευουν με 1,325 με αερα.....Τωρα αν ζουν στον βορειο πολο οκ το καταλαβαινω:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε μην δωσεις:p Με τι ρευμα τις εφτασες εκει? γιατι κατι μουρλοι μεσα απο το overclock.net εχουν αρχησει να τις δουλευουν με 1,325 με αερα.....Τωρα αν ζουν στον βορειο πολο οκ το καταλαβαινω:suicide2:

Xεχεχεχ!

Με 1.325ν ειμαι! 100% φανακι και 73c.

Εχει βγει και μια αλλη μοντα που δινει 1.4-1.5ν αλλα δεν θα το τολμησω!:hehe::fun:

Link to comment
Share on other sites

Το κερατο μου πια εκδοση ΑΒ εχεις?Εχω κατεβασει το 14se και το 15 βετα και δεν μπορω να ξεκλειδωσω τα ρευματα .Με ενα 1325 και εχεις τετοιες θερμοκρασιες αχμμ μην το πεις ουτε του παπα μια χαρα εισαι ειναι σχετικα κρυες.Οσο για το 1,4-1,5 αστο μην το σκεφτεις εκτος αν 8ες να πας σε απΑΤΙ αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Xεχεχεχ!

Με 1.325ν ειμαι! 100% φανακι και 73c.

Εχει βγει και μια αλλη μοντα που δινει 1.4-1.5ν αλλα δεν θα το τολμησω!:hehe::fun:

....δώσε ρε και μετά βάλε το μαχαίρι στο λαιμό να την πάρει ο [MENTION=4489]Venisk[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Δεν παει αλλο Νικο... Ειναι ετοιμες για RMA οι καρτες!:hehe:

Να πω καλοριζικη και η δευτερη δηλαδη Χρηστο?:D

Δεν παθαινουν τιποτα μεχρι 1,3V για κανενα Benchaki, παραπανω μην δοκιμασεις ομως ουτε για αστειο με στοκ ψυξη, δεν θες να ξερεις θερμοκρασια των vrm:hehe:

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] τασακι πηρες η ακομα?

Στειλτη μου να στην τεσταρω στο νερο, τσιμπησα και αλλο τασακι, αχρειαστο να ειναι:hehe:

s8yd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Να πω καλοριζικη και η δευτερη δηλαδη Χρηστο?:D

Δεν παθαινουν τιποτα μεχρι 1,3V για κανενα Benchaki, παραπανω μην δοκιμασεις ομως ουτε για αστειο δεν θα θες να ξερεις θερμοκρασια των vrm:hehe:

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] τασακι πηρες η ακομα?

Στειλτη μου να στην τεσταρω στο νερο, τσιμπησα και αλλο τασακι, αχρειαστο να ειναι:hehe:

s8yd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

μην με τρελαίνεις άλλο σταμάτα!!!

...δεν ξανά βλέπω ποστ σου :p

Link to comment
Share on other sites

μην με τρελαίνεις άλλο σταμάτα!!!

...δεν ξανά βλέπω ποστ σου :p

Στο ειπα και παλι αυτος θα σε μπριζωσει ... :hehe:

Εγω τωρα τι να κανω ; Να παρω τασακι για την κουτση ή για την R290X ; :rubik:

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

μην με τρελαίνεις άλλο σταμάτα!!!

...δεν ξανά βλέπω ποστ σου :p

Ε αφου χαζευοντας το δευτερο τασακι σημερα το πρωι, μου ηρθε στο μυαλο ο τιτανας σου τι να κανω:hehe:

Στο ειπα και απαλι αυτος θα σε μπριζωσει ... :hehe:

Εγω τωρα τι να κανω ; Να παρω τασακι για την κουτση ή για την R290X ; :rubik:

Ρε τι παθαμε, κοιτα να δεις που εβαλα τα τασακια στην μοδα:p

Θα φορεθουνε πολυ φετος απο οτι βλεπω Γιαννη:hehe::hehe:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Στο ειπα και παλι αυτος θα σε μπριζωσει ... :hehe:

Εγω τωρα τι να κανω ; Να παρω τασακι για την κουτση ή για την R290X ; :rubik:

Την απάντηση την ξερεις! ...εκτος εαν ζαχαρωνεις τα 4gb με τον 512 bit δίαυλο :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.