Jump to content



Παιχνίδια με χειριστήριο για παιδιά


obelix7

Recommended Posts

γεια σας παιδιά,

θα ηθελα να μου προτείνετε καποια παιχνίδια αν εχετε υπόψη σας για παιδιά ηλικίας 7-11 για υπολογιστή, τα οποία θα είχαν και χειρισμό μέσω χειριστηρίου.

ακούω προτάσεις και καλό θα ήταν να είναι συγκεκριμένοι τίτλοι και όχι γενικά (πχ racing).

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα το τσεκάρω.

Ελπίζω μόνο να μην είναι περίπλοκο γιατί τα παιδιά δεν το έχουν και πολύ και θα είναι η πρώτη τους επαφή με υπολογιστή. Ίσως έπρεπε να γράψω από 6 ετών.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=809]fortenick[/MENTION] :για ενα παιδί γιατι υπάρχει ενα χειριστήριο

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] : ενα link θα βολευε :daisy:

Επίσης καλό το Trine 2 αλλα για λίγο μεγαλυτερα παιδιά. Κατι σε mario, καρτ, κλπ θα ηταν ιδανικο

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο από τα lego games ίσως?

Ευκολος χειρισμός, υποστήριξη 2 παικτών σε co-op, γέλιο, παίζεται και από μεγαλύτερους και τέλος είναι LEGO! :D

Mario για pc δεν θα βρεις, εκτός αν εχεις σκοπό να ασχοληθείς με emulators κλπ..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] : ενα link θα βολευε :daisy:

Steam Search

Αυτά βγάζει το Search του Steam, αλλά δε νομίζω ότι έχει πολλά που σε ενδιαφέρουν εκεί...

Ίσως αυτά:

Sonic & All-Stars Racing Transformed on Steam

Alien Spidy on Steam

Rotastic on Steam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν είδα να αναφέρετε το σημαντικότερο, μαζί την ηλικία, που είναι το φύλο των παιδιών.

Αν κατάλαβα καλά τα παιδιά είναι 7 και 11 ετών;

Είδα το θέμα λίγο αργά, αλλά ίσως μπορέσω να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.