Jump to content



Τι μπορει να κανει ενα Zalman Reserator


Alexandros

Recommended Posts

Πολλα,αρκει να υπαρχει καλος επεξεργαστης ;)

Βασικα ποτε δε πιστεψα οτι θα τεσσαριζα με το ζαλμαν , αλλα διαψευστηκα. Γενικα δεν συνιθιζω να ποσταρω,προτιμω να διαβαζω το φορουμ και να μαθαινω απο τους αλλους αλλα αποψε ψιλοβαριομουν. Α, ναι και μολις τωρα ειδα πως μπορω να προσθεσω image σε κειμενο :o

post-913-1416071211,0552_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καπου 53-54 με ενα ανεμιστηρα δωματιου στραμενο προς το Ρεσερατορ. Δε κανει και πολλα πραγματα, κατεβαζει 2-3 βα8μους περιπου... βασικα με καλη υδροψυξη θα μπορουσα να ανεβω παραπανω αλλα μαρεσει η ησυχια ...

Link to comment
Share on other sites

Το μπλοκ της Vga δεν το εχω βαλει πανω γιατι δεν πιστευω οτι μπορει να σηκωσει αλλα 60-70 βατ! Ηδη ειναι στο οριο του... Παντως εχω στοχο να πιασω τα 4300 και παρω μιζα απο τη Ζαλμαν για διαφημιση " Reserator : The Prometheus Killer" :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Alexandros

Το μπλοκ της Vga δεν το εχω βαλει πανω γιατι δεν πιστευω οτι μπορει να σηκωσει αλλα 60-70 βατ! Ηδη ειναι στο οριο του... Παντως εχω στοχο να πιασω τα 4300 και παρω μιζα απο τη Ζαλμαν για διαφημιση " Reserator : The Prometheus Killer" :p

dream on :p:P:P:P

θα σου πώ αύριο εσένα!

Link to comment
Share on other sites

Κωλωσαμε ? :p:p

Ενταξει δε θα κανω αποπειρα πιο πανω γιατι οι θερμοκρασιες μου οντως δεν μου επιτρεπουν πολλα πολλα...

Να πεσει κανα στοιχηματακι παντως αργοτερα :cool:

Φυσικα θα επισυναψω και βιντεακι με το ρισερατορ και την οθονη στα 4300 για να μη πει κανεις οτι εχω κανα προμι κρυμενο και πουλαω φουμαρα :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια cool το phase cooling ειναι αλλη φαση και το ρεσαρετορ αλλη....

ενα μονο θα πω-αρεσε στην μανα και στην αδερφη μου αυτο το μαραφετι,απο αυριο που θα το βαλω πανω θα δω αν μου αρεσει και εμενα!:p

phase cooling λεει αλλα μονο για πειραματα...soon soon :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι το Reserator αλλα οχι για πανω απο 4.5 Ghz :p

Να προσεξεις το μπλοκ να σφιξει πολυ καλα πανω στον επεξεργαστη σου παντως γιατι αλλιως παει περα δωθε! Πιασε πενσα αν δε μπορεις με το χερι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

απλούστατα αν μου δώσεις την cpu αυτή με την οποία θα μπουτάρεις 4300, θα γίνει όργιο... οπότε η μαγκιά σου είναι η δυνατότητά σου να βρίσκεις αστέρια cpu :T: και όχι η ψύξη σου...:hi:

Σε προλαβα βουδα...

Την εχω καπαρωσει την CPU θα την βαλω στο δικο μου watercooling να δω τι πιανει χεχεχχε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.