Jump to content



Αξιόπιστα κινεζικα site για κινητά


Recommended Posts

ξέρει κανεις κανένα καλο αξιόπιστο site για να παραγγείλω κινητό ?

Συγκεκριμένα ψάχνω για κανένα με τετράπύρινο επεξεργαστή mtk6589

Γνωρίζω μερικά αλλα μετά από ψάξιμο διαπίστωσα ότι υπάρχουν πολύ δυσαρεστημένοι πελάτες και δεν το ρισκάρω με αυτά τα site.

China Wholesale Electronics - Tablet pc Wholesale - Cell phone wholesale - Dropship From China - ahappydeal.com

DealExtreme - Cool Gadgets at the Right Price - DX Free Shipping Worldwide

Link to comment
Share on other sites

Το ahappydeal χρεώνει και μεταφορικά, οπότε το ξεχνάς καθώς δεν συμφέρει.

Το dx.com είναι απόλυτα αξιόπιστο αλλά αργεί πολύ η αποστολή λόγω μεγέθους πελατείας. Ακούγονται πολλά αρνητικά ακριβώς επειδή είναι από τα μεγαλύτερα καταστήματα του είδους και έχουν περισσότερους πελάτες.

Για το κινητό που ψάχνεις δες και το Everbuying.com, βγάζει κατά καιρούς καλές προσφορές. Ενδεικτικά:

5.8 inch Cubot A6589 Android Phablet with Quad Core 1.2GHz 3G Android 4.1 1GB RAM HD IPS Screen 10MP Camera White (WHITE) | Everbuying.com

Link to comment
Share on other sites

έχει ψωνίσει μία φίλη από το lightinthebox.com, αλλά δες τι διαφορά υπάρχει με το ebay, ίσως είναι πιο αξιόπιστο.

Δεν έχει το κινητό που ψάχνω..

Narayan

Και για το ever buying έχω διαβάσει παρα πολλά κακά σχόλια.

Βασικά πολύς κόσμος παραπονιέται για συσκευές που δεν πήρε ποτε η ακόμα και αυτές που πήραν πολλές περιτώσεις ήταν ελαττωματικά η σπασμένα.

Θέλω κάποιο site που να είναι δοκιμασμένο από μέλη και αν είναι ασφαλές..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το κινητό που ψάχνω..

Narayan

Και για το ever buying έχω διαβάσει παρα πολλά κακά σχόλια.

Βασικά πολύς κόσμος παραπονιέται για συσκευές που δεν πήρε ποτε η ακόμα και αυτές που πήραν πολλές περιτώσεις ήταν ελαττωματικά η σπασμένα.

Θέλω κάποιο site που να είναι δοκιμασμένο από μέλη και αν είναι ασφαλές..

Δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα με το Everbuying σε ό,τι έχω ψωνίσει από εκεί. Ένα tablet που είχα πάρει ήρθε σε τρεις εβδομάδες και ήταν πλήρως λειτουργικό.

Ούτως ή άλλως έχεις προστασία από το PayPal αν έρθει κάτι χαλασμένο και το κατάστημα αρνείται να σε εξυπηρετήσει.

Link to comment
Share on other sites

Το chinavasion.com ειναι ένα αρκετα καλό κατά την γνώμη μου!!!

Έχω πάρει κινητό απο κεί αλλά όχι κάποιο από τα ακριβά ή κάποιο με 4πύρηνο επεξεργαστή όμως χάλασε σε 5 μήνες κ σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν πως αν τους το στείλω θα μου το φτιάξουν αλλά θα πρέπει εγώ να πληρώσω μεταφορικά (κάτι το οποίο δεν έκανα γιατί δεν με σύμφερε)

Υ.Γ. έχει κ άλλα πολλά να πάρεις εκτός από κινητά!!

Link to comment
Share on other sites

Smartphone Dual SIM,Smartphone Wifi GPS,Android Dual SIM Smart Phones

Κοιτα και εδω πολλα παιδια σε γειτονικο φορουμ(myphone.gr) το δουλευουν πολυ κανε μια βολτα και εκει να παρεις γνωμες

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις κατι ακριβο παντως, σκεψου το ενδεχομενο να δωσεις κατι παραπανω και να το παρεις απο Ευρωπη για να μπορεις να εχεις και μια σοβαρη εγγυηση

Για ταμπλετες υπαρχει το Ipad Alternatives και διαφορα αλλα, οποτε φανταζομαι πως και για τα κινητα θα υπαρχουν αγγλικα/γερμανικα σαιτ για να παρεις καποιο κινεζικο τηλεφωνο

Θα ειναι λιγο ακριβοτερο απο οτι να το παρεις παο Κινα απευθειας, αλλα σε περιπτωση που χρεαιστεις service, θα μπορεις να το στειλεις.Ενω στην Κινα δεν θα συμφερει λογο μεταφορικων

Αν παλι παρεις κατι φθηνο, παρτο απο Κινα απευθειας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

The worst experience of my life. I order 2 phones, the one has damaged, i send it back and the refund me only the 50% of the value of this phone!!!! They dont refund on paypal but in EB wallet. So now i have 85$ and i make new order + 9$ + all the Eb-points i have (1500). They send me one email with photo that they send the order. After some days they say that the order is cancelled and they refund my 83.5$ !!!!!! where is the 9$ and all my EB points mr EverBuying????? This story start from June 2015 and now we have December. Actually i am curious for all this people they give 5 stars to this company... this company is only to STOLE MONEY from they fool customers...actually I am looking attorney to take the case.. i am sorry...
 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

 

Ξερετε αξιοπιστα -  επωνυμα κινεζικα μαγαζια για κινητα με ΦΥΣΙΚΗ παρουσια ? Θα βρισκομαι στην Κινα τον αλλο μηνα και σκεφτομαι να αγορασω απο εκει κινητο

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος JohnnyX έγραψε:

 

Ξερετε αξιοπιστα -  επωνυμα κινεζικα μαγαζια για κινητα με ΦΥΣΙΚΗ παρουσια ? Θα βρισκομαι στην Κινα τον αλλο μηνα και σκεφτομαι να αγορασω απο εκει κινητο

Μια που θα πας Κινα δεν πας να ψωνισεις κατευεθειαν απο την xiaomi που ειναι και οι χαμηλες τιμες και μετα πανε σε ενα ταχυδρομειο και στειλτα ελλαδα.Αμα ψωνιζεις γενικα πραματα και εχει χρονο και ορεξη πιστευω θα σου βγουν αρκετα φθηνα αλλα δεν ξερω τι θα παιζει με τα ταχυδρομεια τους.Να σου στειλω μια λιστα και μερικα ψιλοπραγματα?:D

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Wizard! said:

Λαμβάνοντας υπόψη την έκταση της Κίνας, δε θα ήταν φρόνιμο να αναφέρεις σε ποιά πόλη πας; Δεν έχει νόημα να σου πούμε πχ Σανγκάη, αν πηγαίνεις Πεκίνο ή Τσενγκτού.

Δεν το ανεφερα γιατι υποθετω πως θα ειναι αλυσιδες

Αλλα μια και το ανεφερες για Σανγκαη και Πεκινο αναφερομαι

Και πραγματι κατι σε Xiaomi σκεφτομαι...τωρα αν τρακαρω σε κανα Meizu ή LeTV θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.