Jump to content


Amazon και παράδοση


Gregorypeg1000

Recommended Posts

Καλησπέρα,έκανα μια παραγγελία από amazon.co.uk με την επιλογή super saver delivery για μεταφορικά και δεν μου έδωσαν κωδικό tracking.To θέμα είναι ότι έχει περάσει η ημερομηνία που μου είχαν στείλει πως θα γίνει η παράδοση.Σε περίπτωση που δεν έρθει μεχρι το τέλος της βδομάδας τι κάνω?Μιλάω με τα ελτα?Με το amazon?

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι μια βδομάδα περίμενε γιατί υπάρχουν τρελές καθυστερήσεις από Αγγλία τελευταία. Προφανώς οι φτωχοί Έλληνες τιμούν ιδιαιτέρως τα Αγγλικά μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το τρόπο αποστολής.

Οι μη έχοντες tracking είναι και οι πιο τσιπικοι τρόποι που από τους επιλεχθέντες εκ του αμαζον για την αποστολή.

Π.χ. ένα δέμα μου έχει έρθει σε 20ώρες από τη στιγμή τη χρέωσης! άλλο κάνει 10 ημέρες (free delivery και οι δύο).

Απλά μίλα με το chat online άμεσα να δεις τι θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

σε ανάλογη περίπτωση που μου είχε τύχη να αργήσει δέμα μια βδομάδα μετά το "estimated" μιλώντας με το amazon μου κάνανε το ίδιο προιόν εκ νέου παραγγελία με μηδενική χρέωση και αποστολή με priority express. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

σε ανάλογη περίπτωση που μου είχε τύχη να αργήσει δέμα μια βδομάδα μετά το "estimated" μιλώντας με το amazon μου κάνανε το ίδιο προιόν εκ νέου παραγγελία με μηδενική χρέωση και αποστολή με priority express. :rolleyes:

Και ηρθαν κ τα δυο;;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες.Δεν είμαι μια βδομάδα καθυστέρηση.Το estimated ήταν εχθές.Περιμένω 5-6 μέρες και αν δεν έρθει θα επικοινωνήσω με amazon.

Link to comment
Share on other sites

Το estimated είναι πολύ στο περίπου, μπορεί να έρθει αρκετά νωρίτερα μπορείς και αρκετά αργότερα,

μετά από 7-10 μέρες απο την πάροδο της συγκεκριμένης νομίζω πως είναι το πιο σωστό να επικοινωνήσεις μαζί τους, όχι νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εν τελει μιλησα με αμαζον και με ενημερωσαν πως δεν εχουν διαθεσιμο προιον να μου στειλουν τελικα ... και πως αν θελω να περιμενω μεχρι τελος μαρτιου ( μηπως και παραλαβουν νεα κομματια ) ή να ακυρωσω την παραγγελια μου.

Για μενα ειναι ακρως απαραδεκτο να γινεται κατι τετοιο , την στιγμη που το αγορασα εγραφε IN STOCK!:p

Link to comment
Share on other sites

Εν τελει μιλησα με αμαζον και με ενημερωσαν πως δεν εχουν διαθεσιμο προιον να μου στειλουν τελικα ... και πως αν θελω να περιμενω μεχρι τελος μαρτιου ( μηπως και παραλαβουν νεα κομματια ) ή να ακυρωσω την παραγγελια μου.

Για μενα ειναι ακρως απαραδεκτο να γινεται κατι τετοιο , την στιγμη που το αγορασα εγραφε IN STOCK!:p

τελικά είναι humans στο Amazon και κάνουν λάθη :p

Link to comment
Share on other sites

Εν τελει μιλησα με αμαζον και με ενημερωσαν πως δεν εχουν διαθεσιμο προιον να μου στειλουν τελικα ... και πως αν θελω να περιμενω μεχρι τελος μαρτιου ( μηπως και παραλαβουν νεα κομματια ) ή να ακυρωσω την παραγγελια μου.

Για μενα ειναι ακρως απαραδεκτο να γινεται κατι τετοιο , την στιγμη που το αγορασα εγραφε IN STOCK!:p

Καταγγελία στο ΙΝΚΑ. Να δούμε το ξανακάνουν; :rant:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα κανει παραγγελια ενα δισκο που ηταν out of stock, και οταν περασε το διαστημα που ελεγε οτι θα παραλλαβουν μου ειπαν οτι δεν θα γινει τελικα παραλλαβη κ μου ακυρωσαν την παραγγελια. Μιλησα στο τσατ κ ζητησα εκπτωτικο κουπονι να παρω εναν αλλο που ηταν 20-30£ πιο ακριβος κ μου ειπαν κανε τωρα την παραγγελια κ θα σου διαμορφωσω εγω την τιμη μετα, οπως κ εγινε.

Οποτε βρες κατι αντιστοιχο κ παιξε μπαλιτσα, μπορει να σου κατσει...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.