Jump to content



Αυτό ειναι RMA


blkik

Recommended Posts

Έδωσα RMA τα ήχεία μου Creative T5400 γιατί δεν δούλευε η δεξία μπροστά υποδοχή του subwoofer. Ta ήχεια αγοράστηκαν όπως και όλο το μηχάνημα προ 6αμήνου.

Τελικά η Creative μου ανακόινωσε ότι τα αλλάζει με το νεότερο μοντέλο της τα Τ5900 μιας και τα Τ5400 σταμάτησαν να παράγονται

’υριο θα τα έχω:clap:

Το μόνο αρνητικό είναι ότι λόγω διακοπών των τεχνικών και στην Creative και στην Quest η διαδικασία πήρα καμια 40αριά μέρες. Επίσης ύπηρχε μια καθυστέρηση επεδή δεν τα έδωσα στην συσκευασία τους(την έχω πετάξει).:D

Σημασία έχει ότι η Creative είναι πολυ καλή στα RMA και της εγγυήσεις. Δεν έχει μα μου, ξέρετε μας τέλειωσε κλπ:T:

Creative rulezzz!

Link to comment
Share on other sites

Καποτε μια σειρα, ειχε βγαλεο προβλήματα και η Creative ΔΩΡΕΑΝ τα αλλαξε ολα. και δεν μιλαω για 5-6 κομματια αλλα για καμια 1000αρα !!!

@Snips.... Nα υποθεσω πως δεν την "πας" την εταιρία ?????:D:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

όχι απλώς θυμάμαι κάποτε που ήταν το μονοπώλιο σε sound cards ηχεία ktl

άλλά μετά την έχασα κάπου....:yawn:

Εεε, χμμμ....Πότε ακριβώς την "έχασες"?

Εμένα ακόμα ψιλομονοπώλιο μου φαίνεται.... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman [Σήμερα, στις 19:15]

Εεε, χμμμ....Πότε ακριβώς την "έχασες"?

Εμένα ακόμα ψιλομονοπώλιο μου φαίνεται.... :hmm:

.....εμμ....ελα ντε και εγω αυτην την απορια ειχα....επειδη δηλ μπηκαν και αλλοι στο παιχνιδι........ και παλι η creative για μενα εχει τα ηνια......και δεν το λεω τυχαια!!!!....

τεσπα......οπως και να χει γενικα η creative ειναι πολυ καλη στα rma της (παιζει βεβαια ρολο και ο προμηθευτης-καταστημα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Καποτε μια σειρα, ειχε βγαλεο προβλήματα και η Creative ΔΩΡΕΑΝ τα αλλαξε ολα. και δεν μιλαω για 5-6 κομματια αλλα για καμια 1000αρα !!!

@Snips.... Nα υποθεσω πως δεν την "πας" την εταιρία ?????:D:p

...Και οχι μονο τα αλλαζε, αλλα σου εδινε δωρο ενα ΜΡ3 player...

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέτε εσείς αλλά να σας πω και την δική μου ιστορία. Την πρώτη φορά που κάηκαν ήταν εντός της εγγύησης (κάπου στο εξάμηνο). Την δεύτερη όμως είχε περάσει ο χρόνος οπότε τα έχω από τα Χριστούγεννα να τα βλέπω να κάθονται. Καμία ιδέα? Ας πάρω καινούρια...:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εχει το ψιλομονοπώλειο αλλά είναι εντάξει και με το παραπάνω με τους πελάτες της.

Μακάρι να μοπυ δίνανε και μένα κανα Mp3 δώρο

΄Όχι ότι με χαλασέ έτσι και αλλίως τα 5900 είναι καλύτερα απο τα 5400

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.