Jump to content



Xtremesystems.org Forums DEFACED????


Shaman

Recommended Posts

Δε νομιζω να χαθηκε καμια βαση δεδομενων.....θα το επαναφερουν συντομα πιστευω.

Απλα χαρηκα γιατι ισως ετσι οπως εγινε η φαση μπορει να καταλαβουν οτι ή δεν επιτρεπεις πολιτικες συζητησεις ή δεχεσε καθε αποψη κ δεν αρχιζεις τα ΒΑΝ οπως καναν με μας που τους τα χωσαμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Εγώ προσωπικά δε χάρηκα αλλά δε μπορώ να πω οτι τα έβαψα και μαύρα γιατί απλά πιστεύω οτι τίποτα δεν έχει χαθεί κι απλά θα ταλαιπωρηθούνε λίγο...

Αν όντως έχει χαθεί η βάση τους τότε σίγουρα θα στεναχωρηθώ. Τους τελευταίους 3-4 μήνες έμπαινα όσο συχνά έμπαινα και στο Λάμπη. Έχει ΠΟΛΥ πράμα να διαβάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Απλα χαρηκα γιατι ισως ετσι οπως εγινε η φαση μπορει να καταλαβουν οτι ή δεν επιτρεπεις πολιτικες συζητησεις ή δεχεσε καθε αποψη κ δεν αρχιζεις τα ΒΑΝ οπως καναν με μας που τους τα χωσαμε......

Αυτό που λέει ο Samael με είχε ενοχλήσει πολύ. Τα Bush-fan boys έλεγαν τα δικά τους και όταν τους τα χώσαμε λίγο αυτοί άρχισαν να λένε για την Ελλάδα για τους "αποτυχημένους" Ολυμπιακούς που διοργάνωσε..Όταν είδαν οτι δεν έβγαζαν άκρη μαζί μας απλά μας έκαναν ban απο το Speak Freely..Οι "Republicans" που έγραφαν εκεί φυσικά συνέχισαν να γράφουν κανονικά. Ένας εξ αυτών έγινε ban ΜΟΝΟ όταν είπε κάτι προσβλητικό για τους Εβραίους. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Έστειλα και pm στον Kazoo και του ζητούσα εξηγήσεις για τις διακρίσεις που γίνονταν εκεί μέσα και προσπαθούσε να μπαλώσει τα αμπάλωτα....

Aυτοί πρώτοι ξέχασαν οτι είναι τεχνολογικό forum όταν έβαζαν τα "Bush-Cheney '04" banners στις υπογραφές τους και έγραφαν όσα έγραφαν στο Speak Freely....

Φαντάζομαι δεν είχαν την απαίτηση να το θυμούνται οι "ισλαμιστές" που κατα τα φαινόμενα έκαναν το deface...

Link to comment
Share on other sites

Τα Bush-fan boys έλεγαν τα δικά τους και όταν τους τα χώσαμε λίγο αυτοί άρχισαν να λένε για την Ελλάδα για τους "αποτυχημένους" Ολυμπιακούς που διοργάνωσε..Όταν είδαν οτι δεν έβγαζαν άκρη μαζί μας απλά μας έκαναν ban απο το Speak Freely..Οι "Republicans" που έγραφαν εκεί φυσικά συνέχισαν να γράφουν κανονικά. Ένας εξ αυτών έγινε ban ΜΟΝΟ όταν είπε κάτι προσβλητικό για τους Εβραίους. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Έστειλα και pm στον Kazoo και του ζητούσα εξηγήσεις για τις διακρίσεις που γίνονταν εκεί μέσα και προσπαθούσε να μπαλώσει τα αμπάλωτα....

Aυτοί πρώτοι ξέχασαν οτι είναι τεχνολογικό forum όταν έβαζαν τα "Bush-Cheney '04" banners στις υπογραφές τους και έγραφαν όσα έγραφαν στο Speak Freely....

Φαντάζομαι δεν είχαν την απαίτηση να το θυμούνται οι "ισλαμιστές" που κατα τα φαινόμενα έκαναν το deface...

Ναι ρε παιδια..Γιατι τόσο BUSH-fans? ΤΑ ίδια τραβάω στο fpscentral.com

Να δείτε υπογραφές με "VOTE FOR BUSH, SUPPORT AMERICA " και τέτοια.

Τελικά μήπως οι νέοι δεν σταμάτησαν να σςχολούνται με την πολιτική????????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Εγώ προσωπικά δε χάρηκα αλλά δε μπορώ να πω οτι τα έβαψα και μαύρα γιατί απλά πιστεύω οτι τίποτα δεν έχει χαθεί κι απλά θα ταλαιπωρηθούνε λίγο...

Αν όντως έχει χαθεί η βάση τους τότε σίγουρα θα στεναχωρηθώ. Τους τελευταίους 3-4 μήνες έμπαινα όσο συχνά έμπαινα και στο Λάμπη. Έχει ΠΟΛΥ πράμα να διαβάσεις..

Eεε του φουστη αν τοσο σοβαρο(?) φορουμ δεν εχει σχεδον καθημερινο back up.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 16:26]

Απλα χαρηκα γιατι ισως ετσι οπως εγινε η φαση μπορει να καταλαβουν οτι ή δεν επιτρεπεις πολιτικες συζητησεις ή δεχεσε καθε αποψη κ δεν αρχιζεις τα ΒΑΝ οπως καναν με μας που τους τα χωσαμε......

και γιατι να καταλαβουν κατι τετοιο; εχεις την αξιωση να ειναι μεσα στο μυαλο του καθενος;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

και γιατι να καταλαβουν κατι τετοιο; εχεις την αξιωση να ειναι μεσα στο μυαλο του καθενος;

Παιξαν μερικα πμ με ορισμενους Admin απο εκει μεσα κ ειχε γινει σαφες....

Απλα ισως ειναι καπως.....χμ....ας μην εκφραστω.....μερικοι-κες εκει μεσα.....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ωραια φιλοσοφια απο μερικους, το xtremesystems ισως να ειναι το best forum που υπαρχει πανω στο o/c και οποιος overclocker χαιρεται για κατι τετοιο τοτε τι να πω...... δηλαδη αν εγω γουσταρω τον Bush και αυριο ερθει καποιος και διαλυσει το thelab θα χαρειται παλι?

Μπραβο σας και παλι, πραγματικα σας λυπαμαι

:tomato: :tomato: :tomato: :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

LOL!Ήρεμα με τις ντομάτες γιατί είναι ακριβές!!

Όπως ξαναέγραψα κανείς φαντάζομαι δε θα χαιρόταν αν η ζημιά ήταν μόνιμη..

Αυτό δε χρειάζεται και πολύ ανάλυση πιστεύω.

Τα ίδια τα έχουμε πει ξανά και ξανά τότε που είχε πέσει το PCTech (αν και κάποιοι τότε πέταγαν τη σκούφια τους στον αέρα απο τη χαρά τους...) - πόσο μάλλον όταν πρόκειται για το Xtreme που έχει πολύ περισσότερο "πράμα" μέσα.

Απο την άλλη αν, για να συνεχίσω την υπόθεση σου, εσύ φίλε unsto γουστάρεις το Bush και αρχίσεις και γεμίζεις το off topic του TheLab με μηνύματα σχετικά με το πόσo καλός πρόεδρος είναι και μηνύματα του στυλ "What's the score in Iraq??The boys are getting some!!400-1" (αναφερόμενος στους ιρακινούς που σκοτώσανε οι πεζοναύτες σήμερα στο Iraq) και μας χώνεις και πρώτη μούρη το προεκλογικό banner του Bush και κάνεις και ban με την πρώτη ευκαιρία όσους έχουνε αντίθετη άποψη με σένα και λένε πράγματα που δε σου αρέσουν τότε ΝΑΙ!!Θα το γούσταρα πολύ ρε φίλε να σου ρίξουνε το site - χωρίς να χαθεί τίποτα - για 2-3 μέρες και να ψάχνεσαι!!!

Πάντως γράφουνε οτι πήγανε σε νέους servers και οτι δε χάθηκε κανένα μήνυμα!Οπότε απλά ταλαιπωρήθηκαν λίγο..Shit happens - especially if you go about looking for them...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

ε ναι ρε παιδες δεν ξερω τη σας ειπανε και τι παιχτικε αλλα το xs ειναι οτι καλυτερο υπαρχη.

Δεν είπε κανείς το αντίθετο. 6-7 μήνες τώρα μπαίνω όσο συχνά μπαίνω και στο Λάμπη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman [Σήμερα, στις 20:56]

Θα το γούσταρα πολύ ρε φίλε να σου ρίξουνε το site - χωρίς να χαθεί τίποτα - για 2-3 μέρες και να ψάχνεσαι!!!

προφανως δεχεσαι οτι εχω καθε δικαιωμα να σου ριξω το site, επειδη διαφωνω μαζι σου, ετσι για να ψαχνεσαι.

σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

προφανως δεχεσαι οτι εχω καθε δικαιωμα να σου ριξω το site, επειδη διαφωνω μαζι σου, ετσι για να ψαχνεσαι.

σωστα;

Και στα πλαισια αυτης της ερωτησης, τι αλλο δικαιουμαι να κανω αμα μου την σπαει καποιος; Περιοριζομαστε στο defacing ή δικαιολογειται να κανουμε και υλικη ζημια;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

προφανως δεχεσαι οτι εχω καθε δικαιωμα να σου ριξω το site, επειδη διαφωνω μαζι σου, ετσι για να ψαχνεσαι.

σωστα;

Διάβασε όλο το post καλύτερα και μην απομονώνεις προτάσεις.

Αν δεχόμουν κάτι τέτοιο θα είχα προσπαθήσει να το ρίξω ο ίδιος και δε θα "περιοριζόμουν" στο να χαρώ ΑΝ το ρίξει κάποιος άλλος. [Και, όχι, δεν το έριξα εγώ. Μήπως πρέπει και να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας?]

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω τη σαφέστατη, θέλω να πιστεύω, προέκταση της υπόθεσης του unsto - just in case someone missed it.

Αρχική απάντηση από Shaman

Απο την άλλη αν, για να συνεχίσω την υπόθεση σου, εσύ φίλε unsto γουστάρεις το Bush και αρχίσεις και γεμίζεις το off topic του TheLab με μηνύματα σχετικά με το πόσo καλός πρόεδρος είναι και μηνύματα του στυλ "What's the score in Iraq??The boys are getting some!!400-1" (αναφερόμενος στους ιρακινούς που σκοτώσανε οι πεζοναύτες σήμερα στο Iraq) και μας χώνεις και πρώτη μούρη το προεκλογικό banner του Bush και κάνεις και ban με την πρώτη ευκαιρία όσους έχουνε αντίθετη άποψη με σένα και λένε πράγματα που δε σου αρέσουν τότε ΝΑΙ!!Θα το γούσταρα πολύ ρε φίλε να σου ρίξουνε το site - χωρίς να χαθεί τίποτα - για 2-3 μέρες και να ψάχνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

ΒΤW, 38-45, θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω πως θα ένιωθες στη θέση μου..

Ο unsto (τον οποίο δεν ξέρεις) έχει ένα πολύ χρήσιμο τεχνολογικό forum το οποίο παρακολουθείς καθημερινά. Κάποια στιγμή, και επειδή πλησιάζουν εκλογές, αρχίζει και κάνει όλα όσα έγραψα παραπάνω στην "υπόθεσή" μου...

Εσύ ανήκεις στη συντριπτική πλειοψηφία των κατοίκων του πλανήτη που απεχθάνονται το Bush και κάποια στιγμή γράφεις και στα Off Topic και εκφράζεις την αντίθεσή σου...Επειδή είχες το θράσος να γράψεις τις απόψεις σου οι οποίες, προφανώς, τον "τσούζουν" (και μάλιστα να τις γράψεις κόσμια και εμπεριστατωμένα οπότε "έτσουξαν" περισσότερο) σε κάνει ban. Επειδή έχεις και ζωή εκτός forum τον γράφεις κανονικά και απλά συνεχίζεις να διαβάζεις το καθαρά τεχνολογικό κομμάτι του forum.

Μετά απο κανένα μήνα βλέπεις οτι του κάνανε deface το forum - και είσαι και 99% σίγουρος οτι, λόγω του μεγέθους του forum δε θα έχει χαθεί τίποτα απο τις χρήσιμες πληροφορίες - εμφανώς λόγω των μ@μ@κιών που έγραφε στις παραπάνω συζητήσεις.....

Ποιά τα συναισθήματά σου??

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω σε ένα φόρουμ που ασχολείται με overclocking και παρακολουθώ τα θέματα που με ενδιαφέρουν. Ποτέ δεν έχω ασχοληθεί με το off topic κομμάτι του xs, υπάρχουν και άλλα φόρουμ να δω και καλύτερα πράγματα να κάνω. Τώρα αν λένε εκεί ακυρότητες ή αν είναι σωστοί καρφί δε μου καίγεται, δε θα τους βγάλω εγώ, δε θα μπορούσα να τους βγάλω από την υποτιθέμενη άγνοια τους, από τη στιγμή που δε το επιθυμούν και οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει το 99%.... αν χαθει το 100%, θα σε πειραξει;

δε σε κατηγορησε κανενας για τιποτα, ουτε νομιζω πως κανενας εχει τη δυνατοτητα να αποδειξει κατι τετοιο. αρα;

δεν ετυχε ποτε να φαω ban. αποχωρησα ομως οταν ειδα οτι δεν κολλαγα εκει, χωρις να αυτοπεριορισω τον ευατο μου σε συγκεκριμενα κομματια του φορουμ. τα δικα μου συναισθηματα ομως απεναντι στους admin/mod του εκαστοτε φορουμ, δεν εχουν καμια σημασια (αν εχουν), μπροστα στη σχεση που εχουν αναπτυξει μερικες χιλιαδες χρηστες του καθε φορουμ. κι αν εχω εγω κατι με τους ενα - δυο συγκεκριμενα, δε θα χαρω που οι υπολοιπες χιλιαδες δε μπορουν να κανουν τη δουλεια τους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.