Jump to content



Νέο κουτί ?


Darap21

Recommended Posts

Παιδες θελω βοηθεια...Θελω να παρω ενα κουτι για το PC μου αλλα δεν ξερω τι να παρω...Ειδα και μερικα ακριβα αλλα μου αρεσε πολυ τo GMC H-80 το οποιο ειναι στα 90 ευρω..Ακουο γνωμες..Ευχαρηστω...:)

Link to comment
Share on other sites

Κανα δυο ακομη εν λειτουργια (πρεπει να παρω ποιο καθαρες i know) ...αναλογα αν θελει ο λαος θα ποσταρω και αλλες :)

ΒΤW το κουτι εχει βαφτει μεσα μαυρο απο το φιλτατο κοπριτη και εχει κοπει και λιγο στην πανω μερια για να περασει η h80. Οτιδηποτε ηταν ασημι εχει βαφτει ηλεκτροστατικα μαυρο.

20130114121512.jpg

20130127231605.jpg

Φιλε που θα βρω και εγω ενα τετοιο κουτι???

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω βοηθεια...Θελω να παρω ενα κουτι για το PC μου αλλα δεν ξερω τι να παρω...Ειδα και μερικα ακριβα αλλα μου αρεσε πολυ τo GMC H-80 το οποιο ειναι στα 90 ευρω..Ακουο γνωμες..Ευχαρηστω...:)

Ποσα λεφτα διαθετεις ? υπαρχει περιορισμος στις διαστασεις?

Eχεις σκοπο να βαλεις custom υδροψυξη καποια στιγμη στο μελλον?

Link to comment
Share on other sites

Ποσα λεφτα διαθετεις ? υπαρχει περιορισμος στις διαστασεις?

Κοιτα εχω δει και κατι κουτια που εχουν 400...εχω δει καποια με 270-300 που ψηνομαι για να τα παρω...αλλα εαν γεινεται να κανω την δουλεια μου με κατι ποιο φθηνο με βολευει ποιο πολυ...Οταν λες διαστασεις τι ενοεις??

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχω δει και κατι κουτια που εχουν 400...εχω δει καποια με 270-300 που ψηνομαι για να τα παρω...αλλα εαν γεινεται να κανω την δουλεια μου με κατι ποιο φθηνο με βολευει ποιο πολυ...Οταν λες διαστασεις τι ενοεις??

Για το μεγεθος μπορει εκει που θες να το βαλεις να μπορει να μπει πχ κουτι με μεγιστο υψος 50 εκατοστα η κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να κοιταξεις το Bitfenix Sinobi XL τοτε πολυ ωραιο κουτι με πολους χωρους και στο eworld ειναι γυρω στα 150 ευρω

Καλο ειναι αλλα πολυ απλο...κατι αλλο να προτινεις εχειε???Για αυτο εδω το κουτι τι εχεις να πεις??

GMC H-80 | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα κουτι με τοσο πλαστικο δεν ξανα περνω

Ναι μενκαι το sinobi εχει πλαστικο αλλα δεν φεμετεε τοσο ασχημα σε μενα τουλαχιστον

Δεν ειναι καλο να εχει τοσο πολυ πλαστικο το κουτι???Εγω θελω προτασεις και βοηθεια απο εσας που ξερεται...Απλα τωρα φτιαχνο νεο κουτι με τα παντα καινουργια μεσα και επειδη θα βαλω 8 πυρηνο CPU θελω να το κανω δυνατο...Θελω ενα κουτι που να μπορω να βαλω φοτησμο μεσα και τετια...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να αρεσει σε σενα εσυ θα το βλεπεις ολη μερα

Απλα το πλαστικο και οχι τοσο καλη ποιοτητα απο οτι φενετε εμενα με χαλανε

Ασε που προτιμω τα πιο λιτα κουτια πλεον στην εξωτερικη ενφανιση

ZTE Grand X IN

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να αρεσει σε σενα εσυ θα το βλεπεις ολη μερα

Απλα το πλαστικο και οχι τοσο καλη ποιοτητα απο οτι φενετε εμενα με χαλανε

Ασε που προτιμω τα πιο λιτα κουτια πλεον στην εξωτερικη ενφανιση

ZTE Grand X IN

καταλαβα...απλα ρε συ θελω να ξερω ας πουμε αν παρω αφτο το GMC θα μπορω μετα να βαλω ψυχτρεσ και φωτεισμους μεσα???

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει αυτο και μου αρεσε πολυ...Πες οτι παιρνω αφτο το κουτι μετα σε αφτο χωραει η Nvidia 690???

Θα μπορω να βαλω αφτο το συστημα με τους φωτισμους και της ψυχτρες???

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει αυτο και μου αρεσε πολυ...Πες οτι παιρνω αφτο το κουτι μετα σε αφτο χωραει η Nvidia 690???

Θα μπορω να βαλω αφτο το συστημα με τους φωτισμους και της ψυχτρες???

ναι.

επίσης μην πάρεις 690 :p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα κουτί είναι ένα γενικό θέμα για συζήτηση.

Όμως μόνο εσύ θα αποφασίσεις πραγματικά τι θα πάρεις. Αυτό επηρεάζεται απο το πόσα θέλεις να δώσεις. Αν σκέφτεσαι να βάλεις άμεσσα υδρόψυξη και το προσωπικό σου γούστο.

Μπορεί να σου αρέσουν τα λιτά κουτιά πχ Lian Li, shinobi, corsair είτε ποιο ας πούμε καγκούρικα. Εσύ αποφασίζεις.

Μετά κοιτάς κάποια ποιο ποιοτικά κουτιά εφόσον μπορείς να διαθέσεις 100+ ευρώ. Δηλαδή να είναι λιγότερο πλαστικά μέρη ειδικά εσωτερικά, και το αλουμίνιό του να είναι μέτριας προς καλής ποιότητας.

Επίσης είναι θέμα μεγέθους. Δηλαδή μπορείς να δείς mini itx κουτιά όπως το prodigy είτε μεγάλα όπως το stryker, bitfenix xl είτε και lian li.

Ψάξε γενικά τις παρακάτω εταιρείες. Βρες ποιο σου αρέσει εμφανισιακά και ξαναμιλάμε για να δούμε με τα δικά σου γούστα τι μπορούμε να προτείνουμε.

Κοίτα τις παρακάτω εταιρείες:

Corsair

Bitfenix

Coolermaster

Shilverstone

Thermaltake

Antec

NZXT

Fractal

Επιλογές έχεις πολλές.

ΠΧ

Corsair Obsidian 650D | Skroutz.gr

Silverstone Raven (Black + window) | Skroutz.gr

BitFenix Colossus | Skroutz.gr

Corsair Obsidian 800D | Skroutz.gr

Και αρκετά ακόμα. Μερικά μπορείς να τα βρείς και ελαφρώς μεταχειρισμένα σε αρκετά καλή τιμή. Πχ το 800D το πουλάνε τριγύρω σε αγγελίες γύρω στα 200€ και λιγότερα.

Όσο για την 690. Απλά είναι πολλά τα λεφτά για αυτά που προσφέρει. Όλα είναι αναλώσιμα και κάθε τόσο χρείαζονται αλλαγή. Προσωπικά θα σου πρότεινα μία 670 είτε μια 7970 και σε κανα 2 χρόνια πουλάς την δικιά σου και παίρνει άλλη καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα κουτί είναι ένα γενικό θέμα για συζήτηση.

Όμως μόνο εσύ θα αποφασίσεις πραγματικά τι θα πάρεις. Αυτό επηρεάζεται απο το πόσα θέλεις να δώσεις. Αν σκέφτεσαι να βάλεις άμεσσα υδρόψυξη και το προσωπικό σου γούστο.

Μπορεί να σου αρέσουν τα λιτά κουτιά πχ Lian Li, shinobi, corsair είτε ποιο ας πούμε καγκούρικα. Εσύ αποφασίζεις.

Μετά κοιτάς κάποια ποιο ποιοτικά κουτιά εφόσον μπορείς να διαθέσεις 100+ ευρώ. Δηλαδή να είναι λιγότερο πλαστικά μέρη ειδικά εσωτερικά, και το αλουμίνιό του να είναι μέτριας προς καλής ποιότητας.

Επίσης είναι θέμα μεγέθους. Δηλαδή μπορείς να δείς mini itx κουτιά όπως το prodigy είτε μεγάλα όπως το stryker, bitfenix xl είτε και lian li.

Ψάξε γενικά τις παρακάτω εταιρείες. Βρες ποιο σου αρέσει εμφανισιακά και ξαναμιλάμε για να δούμε με τα δικά σου γούστα τι μπορούμε να προτείνουμε.

Κοίτα τις παρακάτω εταιρείες:

Corsair

Bitfenix

Coolermaster

Shilverstone

Thermaltake

Antec

NZXT

Fractal

Επιλογές έχεις πολλές.

ΠΧ

Corsair Obsidian 650D | Skroutz.gr

Silverstone Raven (Black + window) | Skroutz.gr

BitFenix Colossus | Skroutz.gr

Corsair Obsidian 800D | Skroutz.gr

Και αρκετά ακόμα. Μερικά μπορείς να τα βρείς και ελαφρώς μεταχειρισμένα σε αρκετά καλή τιμή. Πχ το 800D το πουλάνε τριγύρω σε αγγελίες γύρω στα 200€ και λιγότερα.

Όσο για την 690. Απλά είναι πολλά τα λεφτά για αυτά που προσφέρει. Όλα είναι αναλώσιμα και κάθε τόσο χρείαζονται αλλαγή. Προσωπικά θα σου πρότεινα μία 670 είτε μια 7970 και σε κανα 2 χρόνια πουλάς την δικιά σου και παίρνει άλλη καλύτερη.

Tα κουτια που μου αρεσαν ειναι...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.809494

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806817

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.640335

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806905

http://www.skroutz.gr/s/276570/GMC-H-80.html

Link to comment
Share on other sites

Stryker και τα μυαλά στα κάγκελα.

Φιλε και εγω γ αφτο λεω αλλα θα ακουσο και μερικες γνωμες ακομα...Σε ευχαρηστω πολυ για την βοηθεια σου...Εσει ειπες εχεις αφτο το κουτι???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.