Jump to content


Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 36 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Τα Major III είναι χειρότερα από τα Major II που είχα πάντως :bleh: Αλήθεια, απορώ γιατί τα βγάλανε (και μάλιστα ακριβότερα).  Αν δεν έχεις να συγκρίνεις, μην με ακούς και απόλαυσέ τα, αλλά χάνουν σε όλα από τα ΙΙ κατ'εμέ (τώρα έχω κάτι edifier τα οποία είναι ότι πιο ξεκούραστο για τα αυτιά μου, τα φοράω στο λεωφορείο, στη δουλειά, όταν παίζω μουσική, παντού)

Τα λαμπιόνια αυτά δεν ξέρω τι κοστίζουν. Αλλά και εγώ τίγκα στα λαμπιόνια είμαι. Ζήτημα ΟΛΑ μαζί να μου βγήκαν κάνα 50-60ρι, με ακριβότερα τα led strips τα ετοιματζίδικα στο PC ? 

Τα λαμπιόνια σου δίνουν FPS. Όπου κι αν τα βάλεις :hehe: 

 

Όντως δεν έχω άποψη για τα Major II αλλά για την ώρα τα θεωρώ πολύ καλά σε όλα τα επίπεδα, θεωρώ πως έχουν μια ισορροπία σε όλες τις συχνότητες χωρίς  να μπουκώνουν. Δοκίμασα αρκετά ήδη μουσικής και αυτό κατάλαβα, βέβαια μιλάμε για  ΒΤ ηχεία.

 

Τα λαμπιόνια είναι είναι πανάκριβα κατά την άποψή μου και για αυτά που προσφέρουν, αλλά εντάξει τώρα τα πήρα. Θα μπορούσαν να έχουν την μισή τιμή δλδ 100,00€ από 200,00€ που έχουν και εννοώ η κάθε συσκευασία έχει 200,00€ ? 

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος kazaboy έγραψε:

Όντως δεν έχω άποψη για τα Major II αλλά για την ώρα τα θεωρώ πολύ καλά σε όλα τα επίπεδα, θεωρώ πως έχουν μια ισορροπία σε όλες τις συχνότητες χωρίς  να μπουκώνουν. Δοκίμασα αρκετά ήδη μουσικής και αυτό κατάλαβα, βέβαια μιλάμε για  ΒΤ ηχεία.

 

Αυτό , το θέμα είναι να σε ευχαριστούν εσένα. Άκουσα πολλά είδη μουσικής κι εγώ (κυρίως Metal που είναι το είδος μου :p ) και τα ΙΙ κερδίζουν κατά κράτος παντού. Σύντομα ίσως καταλάβεις πως σε κουράζουν , εκτός και αν τα βάζεις για 15-20 λεπτά. Για πολύωρη χρήση, είναι προτιμότερα τα over-ear (είσαι σαν τελετάμπι αλλά δεν βαριέσαι :hehe: ).

 

πριν 10 λεπτά, το μέλος kazaboy έγραψε:

Τα λαμπιόνια είναι είναι πανάκριβα κατά την άποψή μου και για αυτά που προσφέρουν, αλλά εντάξει τώρα τα πήρα. Θα μπορούσαν να έχουν την μισή τιμή δλδ 100,00€ από 200,00€ που έχουν και εννοώ η κάθε συσκευασία έχει 200,00€ ? 

Ωρεμαναμ! :o Είδα έχουν διάφορες εκδόσεις. Αυτή που πήρες ποια είναι; Δεν είναι η starter, ε;;;; Είναι ωραία, εντυπωσιακά, αλλά θα δώσω 250 για να πάρω κιθάρα-θήκη-σταντ (για ηχογραφήσεις), οπότε μου φαίνονται πολλά :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος alexcrx έγραψε:

να βαλω και εγω την αγορα μου..........

 

IMG_20200613_115837.thumb.jpg.cbf91df53f852fb49748edd74ca34279.jpg

 

ρε τι 240hz και 3090 Ti ............???

εκει να δεις fps........???

Καλοριζικη φίλε! Καλές και ασφαλείς βόλτες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αυτό , το θέμα είναι να σε ευχαριστούν εσένα. Άκουσα πολλά είδη μουσικής κι εγώ (κυρίως Metal που είναι το είδος μου :p ) και τα ΙΙ κερδίζουν κατά κράτος παντού. Σύντομα ίσως καταλάβεις πως σε κουράζουν , εκτός και αν τα βάζεις για 15-20 λεπτά. Για πολύωρη χρήση, είναι προτιμότερα τα over-ear (είσαι σαν τελετάμπι αλλά δεν βαριέσαι :hehe: ).

 

Ωρεμαναμ! :o Είδα έχουν διάφορες εκδόσεις. Αυτή που πήρες ποια είναι; Δεν είναι η starter, ε;;;; Είναι ωραία, εντυπωσιακά, αλλά θα δώσω 250 για να πάρω κιθάρα-θήκη-σταντ (για ηχογραφήσεις), οπότε μου φαίνονται πολλά :hehe: 

Δεν μπορώ να πως με κουράζουν στα αυτιά, βέβαια μετά από τρεις + ... ώρες σαφώς και θα έχεις μία ενόχληση αλλά δεν θεωρώ για μένα ότι θα μου είναι πρόβλημα.Πολύ καλή μπαταρία και καλή εμβέλεια για BT.

 

Τα ledάκια είναι η έκδοση Lifx Beam με τα 6 στικάκια led, ωραία και καλά αλλά θα μπορούσαν να έχουν την μισή τιμή,απλά επειδή κάνω το σπίτι ανακαίνιση, λίγο πολύ από την αρχή (κουφώματα,δάπεδα, ταβάνια,τοίχοι) για αυτό και αυτές οι αγορές, είμαι  γκατζετάκια  ...τι να κάνω σκοτώστε με ?.

Για τα άμεσα σχέδια κι εγώ επιθυμώ μία καλή ακουστική και έναν ενισχυτούλη  αλλά για τώρα No money... no Funny :hm:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, slalom said:

Επειδη το καβαλησα, πολυ μικρο μου φαινεται, και σκληρη σελα

Πολυ μικρο μπορει να ειναι για εσενα αδερφε μου...........ειτε γιατι εισαι μεγαλοσωμος ειτε γιατι καβαλας μηχανες πολλα χρονια οποτε το βλεπεις μικρο.......

Εγω που συνεχεια ειμουν με παπακια(25+ χρονια) μου φαινετε μεγαλο(οχι τεραστιο αλλα καταλαβαινω οτι ανεβηκα σε μηχανη)σε σχεση με το παπακι, και λογο υψους 1,72 παταω καλα στο ενα ποδι και στα δαχτυλα το αλλο............

Η σελα μεχρι στιγμης δεν με εχει ενοχλησει.............

Σε ευχαριστω για το καλοταξιδη ???

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος alexcrx έγραψε:

Πολυ μικρο μπορει να ειναι για εσενα αδερφε μου...........ειτε γιατι εισαι μεγαλοσωμος ειτε γιατι καβαλας μηχανες πολλα χρονια οποτε το βλεπεις μικρο.......

Δεν ειναι θεμα υψους, εχω συναδελφο 60 κιλα που καβαλαει fazer, παιζει να ειναι πιο μικροσωμος απο σενα

μικρο <> χαμηλο

 

παντα ορθιος!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, slalom said:

Δεν ειναι θεμα υψους, εχω συναδελφο 60 κιλα που καβαλαει fazer

στο fazer η σελα ειναι στα 79,5 οποτε και εγω θα παταω πιο καλα.........στον δουκα η σελα ειναι στα 83..................

τεσπα ο,τι αρεσει και ο,τι μπορει ο καθενας αυτο ειναι το μονο σιγουρο.............

παντα ορθιοι ολοι και παντα να κανουμε τα ονειρα μας πραγματικοτητα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2020 at 5:01 PM, gdp77 said:

 

Σε τι διάταξη RAID και FS θα τα σετάρεις? ZFS να υποθέσω?


Offtopic:

Spoiler

 

Το έστησα για δοκιμή σε RAID 5 αλλά η αλήθεια είναι ότι το ψιλοφοβάμαι για να το κρατήσω έτσι, όχι ότι δεν έχω backup σε εξωτερικούς δίσκους.

Το sync του volume έκανε περίπου 24 ώρες.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.