Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

64gb? Ωραίο εργαλείο και ευχάριστο στο χέρι! Προτείνω την ορίτζιναλ θήκη. Πολύ ακριβό ομως....

16αρι.απο θήκη έχω πάρει μια puro slim που μου αρέσει αρκετά,ίσα που φαίνεται.εχω παραγγείλει την "κινεζική" ορίτζιναλ απο eBay τη δερμάτινη αλλά ακόμα την περιμένω.το skin βελτιώνει πολύ το κράτημα γιατί γυμνό είναι σαν σαπούνι βρεγμένο,δεν μπορείς να το κρατήσεις εύκολα.οτι είναι ακριβό,όντως αλλά με επιδότηση γίνεται λίγο πιο εύκολο να το αποκτήσεις .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16αρι πως σας φτουραει ρε παιδια? Ουτε βιντεο δεν μπορεις να γραψεις καλα καλα... Δεν εχει καν νοημα τετοιο πραγμα.

 

Εχω φωτογραφικη για φωτος-βιντεο.

Απο μουσικη εχω περασμενα 4-5 αλμπουμ που μπορει να ακουσω,αν ακουσω.

Απο παιχνιδια εχω 3-4 που παιζω, οποτε δεν ειναι προβλημα για μενα ο χωρος

Link to comment
Share on other sites

Εχω φωτογραφικη για φωτος-βιντεο.

Απο μουσικη εχω περασμενα 4-5 αλμπουμ που μπορει να ακουσω,αν ακουσω.

Απο παιχνιδια εχω 3-4 που παιζω, οποτε δεν ειναι προβλημα για μενα ο χωρος

Μα για μενα το θεμα ετσι οπως εχουν γινει οι φορητες συσκευες ειναι να μην κουβαλας 2-3 πραγματα και να τα κανεις ολα με ενα. Βεβαια αποψη μου αυτο καθως δεν ειμαι ο hardcore φωτογραφιακιας αρα με καλυπτει το κινητο αν εχει παλεψιμη φωτογραφικη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα για μενα το θεμα ετσι οπως εχουν γινει οι φορητες συσκευες ειναι να μην κουβαλας 2-3 πραγματα και να τα κανεις ολα με ενα. Βεβαια αποψη μου αυτο καθως δεν ειμαι ο hardcore φωτογραφιακιας αρα με καλυπτει το κινητο αν εχει παλεψιμη φωτογραφικη.

 

Οσο παλεψιμη καμερα και να εχει ενα κινητο,δεν μπορει να αντικαταστασει μια πιο καλη φωτογραφικη,ισως να μπορει μια point n shoot,αλλα μεχρι εκει.

Για καθε μερα, φυσικα και ειναι υπεραρκετη η καμερα του τηλεφωνου,αλλα δεν θα παω ταξιδι και να βγαλω φωτογραφιες με το iphone.

Ακομα και ετσι,το 16αρι φτανει,για μια λογικη χρηση και οχι να εχεις 5000 selfie.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

μερικές μικρές αγορές μέρες που είναι και από εμένα!

 

Αρχικά ένα Anker PowerCore mini

 

post-65628-0-02344400-1451991062_thumb.j

 

post-65628-0-24789900-1451991045_thumb.j

 

post-65628-0-28622900-1451991057_thumb.j

 

πολύ ελαφρύ και φορτίζει αρκετά γρήγορα, ότι πρέπει για να μη ξεμείνω μέσα στη μέρα

 

μετά είπα να ξεκινήσω μια συλλογή και άρχισα από αυτά τα 2 πιστός στο hype της περιόδου :p

 

post-65628-0-54095000-1451991049_thumb.j

 

post-65628-0-84591600-1451991053_thumb.j

 

όταν τα στήσω θα κάνω update! :p

 

καλή χρονιά να έχουμε!

Έγινε επεξεργασία από Nameless1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι αυτά τα μπριζάκια αλλά προτιμώ ένα apc πολύμπριζο για πολύ καλύτερη προστασία. Βέβαι ααυτό το μικρούλη είναι και φορητό  ;)

 

Όλες οι συσκευές του σπιτιού που χρήζουν προστασίας είναι πάνω σε πολύμπριζα προστασίας. Απλά ήθελα ένα extension 1-2 μετρά και αυτό έβγαινε στα ίδια χρήματα :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλική συμβουλή : να αποφεύγετε τα αγνώστου προέλευσης πολύμπριζα και μπαλαντέζες. Ποτέ δεν ξέρετε τι μπορεί να συμβεί. Προσωπικά χρησιμοποιώ χειροποίητα με καλώδιο cablel και φισάκια legrand. Η διαφορά κόστους είναι συνήθως αμελητέα. Για όσους δεν πιάνουν τα χέρια τους, τα πολύμπριζα της legrand δεν είναι και τόσο ακριβά.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Φιλική συμβουλή : να αποφεύγετε τα αγνώστου προέλευσης πολύμπριζα και μπαλαντέζες. Ποτέ δεν ξέρετε τι μπορεί να συμβεί. Προσωπικά χρησιμοποιώ χειροποίητα με καλώδιο cablel και φισάκια legrand. Η διαφορά κόστους είναι συνήθως αμελητέα. Για όσους δεν πιάνουν τα χέρια τους, τα πολύμπριζα της legrand δεν είναι και τόσο ακριβά.

Ένσταση κύριε πρόεδρε, το IKEA έχει κινέζικα πολύπριζα (2μ καλώδιο με 230v/25A σημείωση πάνω του, 3 φις)με 3-4Ε δεν θυμάμαι καλά, και τα ηλεκτρομάγαζα έχουν τα παρόμοια Legrand στο 12Ευρώ !!!

Μπαλαντέζες φτιάχνω από ηλ.συσκευές που έχουν χαλάσει. Πχ βρήκα στον κάδο ανακύκλωσης στην γειτονιά σκούπα Siemens πεταμένη, έγραφε επάνω 3000W, και τσίμπισα το καλώδιό της (~15μέτρα, με σημείωση 20Α πάνω στο καλώδιο) και ένα θηλυκό φις legrand (~3-4E) από κλεφτομάγαζο (αλυσίδα ηλεκτρολογικού υλικού) και έφτιαξα πολύ καλή μπαλαντέζα. Το ίδιο έκανα και με ένα πλυστικό που είχα και μου κάηκε.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ χειροποίητα με καλώδιο cablel και φισάκια legrand. Η διαφορά κόστους είναι συνήθως αμελητέα.

 

Έχεις ακριβά γούστα !!!...

,,,και πολύ μεγάλο δίκιο !  ! !

 

Το πολύμπριζο μπορεί να γράφει επάνω ότι "θέλει" αυτό που έχει σημασία είναι αν το πιστεύουμε!

Άκου 25 Α !!!

Καλά τι καλώδιο είχε επάνω 4καρέ????

:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν από κανένα χρόνο που είχα πάει σε μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρικών εδώ και ζήτησα να μου δώσουν λεπτό καλώδιο και φις, ο πωλητής δίσταζε και δεν ήθελε να μου τα δώσει για λόγους ασφαλείας. Σου λέει, μη του δώσω κανένα καλώδιο πορτατίφ και βάλει πάνω κανένα σίδερο και τα κάψει όλα, και με το δίκιο του βέβαια.

 

Τελικά πήρα ένα 15-20A αν θυμάμαι καλά (δε το λες λεπτό αλλά είπα ότι μελλοντικά μπορεί να χρησιμοποιηθεί και αλλού το καλώδιο πέρα από μια μικρή CRT) και κάτι ωραία Legrand φις και μου τόνισε να μην βάλω πάνω συσκευή από κάποια ορισμένα Watt που δε θυμάμαι τώρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.