Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Μου χαλασε ο ενας ανεμιστηρας στο κουτι, της προσοψης, αγνωστο πότε.

Παρηγγειλα 2 και αλλαξα και τον πισω. Τον εχω ταϊσει 2 φορες με σπρέι γιατι γρατζουναγε

108116-1-ventoinha_cooler_12cm_noctua_nf

NOCTUA NF-S12B REDUX-1200

http://noctua.at/en/nf-s12b-redux-1200.html

και αερας μπαινει (με το χερι, εμφανης διαφορα), και αθορυβοι ειναι

Έχεις καθόλου μέτρο σύγκρισης για το θόρυβο ; ξέρεις αν έχει διαφορά απο ένα τον αντίστοιχο μη redux noctua?
Link to comment
Share on other sites

Μονο αν κολλησεις το αυτι διπλα, ακους τον αερα

 

Γενικα ολη τη φασαρια την κανει ο ανεμιστηρας της ψυκτρας οποτε καλυπτονται ολα (ευρος 17.8-34.6 dB(A))

18,1 dB(A) οντως ειναι πολυ χαμηλα, και 
 
ειναι ακομη καινουρια
 
διαφορα με μη redux noctua, δε γνωριζω, σε ποιον αναφερεσαι? (link) 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πως πάει η συμβίωσις με την τσάντα; Χρειάζομαι κι εγώ μια daypack, και ψάχνομαι. Μήπως είναι too much και να κοιτάξω για την quasar ή την comet?

Προσωπικά είχα πάρει μια backpack Northface από ebay κάπου στα 40-50 είχε βγεί. Την κράτησα 4 χρόνια από τα οποία τα 3 ήταν daily use πάνω σε μηχανή και πέταμα από εδώ και από εκεί σε κάθε πελάτη που πήγαινα. Ακόμα και σε ψιλο οικοδομές όταν στήναν γραφεία την τράβαγα. Μετά τα 3 χρόνια άρχισε να ψιλο χαλάει και έκανε μικρές τρύπες λόγο κατσαβιδιών που τα πέταγα χύμα στην μπροστά τσέπη.

Έχει φάει καμια 10αριά καλές βροχές αλλά το laptop δεν έπαθε ποτέ τίποτα ούτε καν βράχηκε. Ποιο πολύ νερό πέρασε στο goretex μπουφάν και στο αδιάβροχο παντελόνι της πλάκας που είχα για μέσα στην πόλη παρά στην τσάντα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@das

Δεν τους έχω δει από κοντά, αλλά αφενός από τις προδιαγραφές αλλά και από τη σχεδίαση, υπάρχει διαφορά μεταξύ τους, με τον NF-S12A να υπερτερεί καθώς ενσωματώνει περισσότερες τεχνολογίες περιστολής του θορύβου.

Δεύτερο και σημαντικότερο, είχα την ευκαιρία να δω και να μετρήσω ανεμιστήρες με ανάλογες τεχνικές λύσεις (π.χ. NF-A15 PWM) και πραγματικά είναι αισθητά καλύτεροι από τους προγενέστερους που δεν εξοπλίζονταν με αυτές!

Συνεπώς, αν διαθέτεις τη διαφορά, προχώρα! :)

Link to comment
Share on other sites

Πως πάει η συμβίωσις με την τσάντα; Χρειάζομαι κι εγώ μια daypack, και ψάχνομαι. Μήπως είναι too much και να κοιτάξω για την quasar ή την comet?

Δες και αυτή και τρέξε και το βιντεάκι να δει πόσα βάζεις μέσα. Την γλυκοκοίταζα όταν έψαχνα πριν 2-3 χρόνια που δεν υπήρχε Ελλάδα. Η τιμή είναι αλμυρή βέβαια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε παροχη, db και στατικη πίεση ειναι σχεδον ιδιοι, εκτος των παραπανω επιλογων στις στροφες που εχει το δικο σου μοντελο.

Θα πρεπει να εχεις και 4-pin για να το συνδεσεις

 

Με τοσο λιγο θορυβο, εμενα δε μου χρειαζεται η ρυθμιση στροφων

Έγινε επεξεργασία από slalom
Link to comment
Share on other sites

@haris013 ειναι αυτο αυτο. Απο το banggood το πηρα στα 160€ (με εξαργυρωση κατι ποντων που ειχα) και αποστολη με Registered Air Mail. Ειναι αξιοπρεπες απο ταχυτητα χωρις να πεταει φωτιες απο ταχυτητα, αλλα για τα λεφτα που εδωσα η ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλη (ολο αλουμινιο απο πισω), official και ενεργοποιημενα Win 10 με Οffice Mobile και εξαιρετικη οθονη (ιδιο panel με το iPad). Θεωρω οτι για βασικες δουλειες γραφειου και σαν reader θα με εξυπηρετησει πολυ καλα.

 

@deninho το σακιδιο τα σπαει, απο ολες τις αποψεις αλλα ειναι σακιδιο ταξιδιου. Δηλαδη αν δεν εχεις συνεχως αυξημενες αναγκες χωρου θεωρω οτι ειναι λιγο too much απο αποψη μεγεθους. Νομιζω οτι αυτα που κοιτας θα σε βολεψουν καπως καλυτερα για καθε μερα. Θα το εγκαινιασω τη Δευτερα σε αεροπορικο ταξιδι και θα σου πω αν θες πως συμπεριφερθηκε.  :p

Έγινε επεξεργασία από ronin13
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@deninho το σακιδιο τα σπαει, απο ολες τις αποψεις αλλα ειναι σακιδιο ταξιδιου. Δηλαδη αν δεν εχεις συνεχως αυξημενες αναγκες χωρου θεωρω οτι ειναι λιγο too much απο αποψη μεγεθους. Νομιζω οτι αυτα που κοιτας θα σε βολεψουν καπως καλυτερα για καθε μερα. Θα το εγκαινιασω τη Δευτερα σε αεροπορικο ταξιδι και θα σου πω αν θες πως συμπεριφερθηκε. :p

Επειδή κοιταω και εγω για τετοιας κατηγοριας τσαντα. Ρουχα για διημερο χωραει ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κοιταω και εγω για τετοιας κατηγοριας τσαντα. Ρουχα για διημερο χωραει ας πουμε?

Για διημερο χωράει ρούχα, σεντόνια και πετσέτες! [emoji39]

Δες το βιντεακι που ανέβασα όταν την είχα πρωτοποσταρει, θα σε διαφωτίσει αρκετά για τη χωρητικοτητα της.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι,από που και με τι τρόπο αποστολής? :p

Teclast x98 plus

 

Για όποιον ενδιαφέρεται έχω κρατημένη μια τιμή στα 150 ευρώ από banggood :) Είχε παιχτεί λάθος κουπόνι και κράτησα τιμούλα σε περίπτωση που έψαχνε κανένας φίλος. 

http://prntscr.com/9obpba

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Teclast x98 plus

 

Για όποιον ενδιαφέρεται έχω κρατημένη μια τιμή στα 150 ευρώ από banggood :) Είχε παιχτεί λάθος κουπόνι και κράτησα τιμούλα σε περίπτωση που έψαχνε κανένας φίλος. 

http://prntscr.com/9obpba

ενδιαφέρον τάμπλετ αλλά έχω μερικούς ενδιασμούς, η μπαταρία πόσο κραταει? ανταλακτικά-αναλώσιμα υπάρχουν? τι υποστήριξει έχει στο software?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.