Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος GriGaS έγραψε:

Άσχετο με τεχνολογία, αλλά πριν λίγες μέρες αγόρασα για δεύτερη φορά αυτά τα παπούτσια.

18101603_xl.jpg

Το προηγούμενο ζευγάρι άντεξε για 2 χειμώνες καθημερινού φορέματος. Είναι πολύ ζεστά, 100% αδιάβροχα και διαθέτουν προστατευτικό σίδερο στα δάχτυλα. Είναι αρκετά βαριά, αλλά συνηθίζονται. Σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται να τα αγοράσει, να ενημερώσω πως ενώ σε Adidas φοράω 44 2/3 αυτά τα αγόρασα 43,5 και μου είναι μπόλικα. Η τιμή στο Sportsdirect είναι επιεικώς ξεφτίλα (ειδικά εάν σκοπεύετε να αγοράσετε και άλλα πράγματα) και τα προτείνω σε όσους τα χρειάζονται με τα 1000.

Θεωρουνται εργασιας?

Εννοω σκαψιματα κτλπ ή μονο για περπατημα και ελαφριας εργασιας?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος artyom έγραψε:

Εννοω σκαψιματα κτλπ ή μονο για περπατημα και ελαφριας εργασιας?

Θα έλεγα ότι είναι ιδανικά για οικοδομή και για συνεργείο (η σόλα τους είναι και αντιολισθητική σε λάδια).

 

πριν 3 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

Επειδή δεν έχω λογαριασμό sportsdirect, τι παίζει με μεταφορικά;

Κάπου 10 ευρώ ελάχιστα μεταφορικά. Το καλό είναι ότι εγώ φόρτωσα 90 ευρώ πράγματα με 10 ευρώ μεταφορικά. Για ένα πράγμα δεν αξίζει πάντα το sportsdirect, αλλά εάν αρχίσεις και χαζεύεις, πας για πλάκα στο 100άρικο με πράγματα που κάνουν 5 ευρώ. Π.χ. αυτή τη στιγμή εγκαινίασα ισοθερμικές κάλτσες που έκαναν 1.20 το ζευγάρι (πήρα 6 ζευγάρια για μένα και 6 για έναν φίλο).

 

πριν 2 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Κανένα τιπ για το πως μπορούμε να μαντέψουμε το σωστό νούμερο;

Εδώ είναι το δύσκολο με τα παπούτσια της Dunlop καθ'ότι δεν ξέρω εάν κυκλοφορούν Ελλάδα για δοκιμή. Όπως είπα, σε adidas φοράω 44 2/3. Είναι τόσο στάνταρ το νούμερό της που τα αγοράζω και χωρίς δοκιμή. Όταν πριν 2 χρόνια πρωτοαγόρασα τα ίδια Dunlop είχα πάρει το UK10 EU44 το οποίο όμως μου ήταν μεγαλούτσικο. Το θέμα λύθηκε με έναν έξτρα πάτο. Τώρα που τα ξαναπήρα αγόρασα το UK9.5 EU43.5 το οποίο μου ταίριαξε ακριβώς.

 

πριν 2 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Το μαγαζί θεωρείται αξιόπιστο να υποθέσω.

100%. To μαγαζί ανήκει σε έναν πολυεκατομμυριούχο ο οποίος έχει την Newcastle, μετοχές της Rangers και αρκετές άλλες εταιρίες. Στην Wikipedia εάν δείτε, πάρα πολλές από τις εταιρίες που εμπορεύεται είναι δικές του, γι' αυτό και οι τιμές.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, xkabamarux said:

Πριν μια εβδομαδα περιπου απο 100 ευρω μου τα εδωσαν στα 85 (σε καταστημα επι της αχαρνων στο τερμα της κοντα στο σκλαβενιτη). Salomon eskape GTX (θυμιζει λιγακι τη καρτα μου...χαχαχαχα με αυτο το GTX).

 

Τα παπουτσια ειναι πολυ ανετα στο περπατημα σε καθε εδαφος και συνθηκες (ειναι πληρως αδιαβροχα). 

 

 

ESKAPE GTX® - SALOMON

 

 

salomon eskape gtx.jpeg

sal2.jpg

sal3.jpg

τα αγόρασα πέρισυ τέτοια εποχή. Απίστευτο παπούτσι, μιλάμε το έλιωσα!

Δεν νιώθει τίποτα, το φόραγα καθέ μέρα για δουλειά, σχολή κλπ και κυριολεκτικά διεσχιζα τα ποτάμια που σχηματίζονταν στους δρόμους :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος xkabamarux έγραψε:

Πριν μια εβδομαδα περιπου απο 100 ευρω μου τα εδωσαν στα 85 (σε καταστημα επι της αχαρνων στο τερμα της κοντα στο σκλαβενιτη). Salomon eskape GTX (θυμιζει λιγακι τη καρτα μου...χαχαχαχα με αυτο το GTX).

 

Τα παπουτσια ειναι πολυ ανετα στο περπατημα σε καθε εδαφος και συνθηκες (ειναι πληρως αδιαβροχα). 

Απο βρωμα πως πανε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2016 at 0:57 ΜΜ, το μέλος xkabamarux έγραψε:

Πριν μια εβδομαδα περιπου απο 100 ευρω μου τα εδωσαν στα 85 (σε καταστημα επι της αχαρνων στο τερμα της κοντα στο σκλαβενιτη). Salomon eskape GTX (θυμιζει λιγακι τη καρτα μου...χαχαχαχα με αυτο το GTX).

 

Τα παπουτσια ειναι πολυ ανετα στο περπατημα σε καθε εδαφος και συνθηκες (ειναι πληρως αδιαβροχα). 

 

 

http://www.salomon.com/us/product/eskape-gtx.html

 

 

 

 

Περσυ ειχα κανει το οχι και τοσο λαθος να παρω παπουτσια admiral , βεβαια αντεξαν 1 χρονο σχεδον που μαλλον τα κανει αξιολογα για την τιμη των περιπου 40ε . 

Χαλασαν ομως καπως αποτομα και πρεπει να παω για αλλαγη συντομα . Βρηκα αυτα που ανεβασες μεσω σκρουτζς εδω που εχουν καταστημα περιστερι - σχετικα κοντα για να παω να δω μπας και μπορω να τα δοκιμασω. 

 

Σαν μαρκα υποτιθεται η salomon που στεκεται ?Δεν την ειχα ακουσει μεχρι τωρα μεσα σε ολα τα adidas/nike/puma etc etc 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kpetros said:

 

Περσυ ειχα κανει το οχι και τοσο λαθος να παρω παπουτσια admiral , βεβαια αντεξαν 1 χρονο σχεδον που μαλλον τα κανει αξιολογα για την τιμη των περιπου 40ε . 

Χαλασαν ομως καπως αποτομα και πρεπει να παω για αλλαγη συντομα . Βρηκα αυτα που ανεβασες μεσω σκρουτζς εδω που εχουν καταστημα περιστερι - σχετικα κοντα για να παω να δω μπας και μπορω να τα δοκιμασω. 

 

Σαν μαρκα υποτιθεται η salomon που στεκεται ?Δεν την ειχα ακουσει μεχρι τωρα μεσα σε ολα τα adidas/nike/puma etc etc 

Δεν εχει καμια απολυτως σχεση σαν φιρμα με τις διαφορες γνωστες αλλες φιρμες. Ειναι καθαρα για αθλητες και οχι τοσο παπουτσια μοδας-φιγουρας κτλπ. Μολις θα παρεις και θα τα φορεσεις θα καταλαβεις. Για αυτο και εχουν λογικες τιμες. Παραδειγμα, για να επαιρνες αναλογο παπουτσι απο "γνωστη" φιρμα θα επρεπε να πληρωσεις 200+ ευρω και παλι ειναι ζητημα αν ειχαν την ιδια αντοχη-ποιοτητα. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Salomon_Group

Έγινε επεξεργασία από xkabamarux
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.