Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 33 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Δεν εχει η μητρικη σου m2?

Έχει αλλά όχι x4, z97 chipset είναι,

θα χρησιμοποιηθεί μέχρι να γίνει αναβάθμιση, μετά θα μπει σ'άλλο σύστημα.

 

πριν 15 λεπτά, το μέλος l2phile έγραψε:

μετά βράζει με την μία και πέφτει στα πατώματα.

πριν 8 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Το καλοκαίρι πέθανε από θερμοπληξία. 

Γι'αυτό και το thermalpad :hehe:

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος jax7480 έγραψε:

Γιατί reference design? Θα μπει σε νερό;

Ίσως στο κοντινό μέλλον, την πήρα πιο πολύ λόγω χαμηλής τιμής.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος panoc έγραψε:

οι custom εβγα καιγονται ρε....

Μέχρι στιγμής απ' ότι την έχω περάσει.. τι να πω... min 29c σε Idle max 69c με 45% FanSpeed . Τώρα δεν βλέπω να γίνεται κανένα τρελό πανηγύρι με τις vrm . Οι  FE εκδόσεις δεν είχαν θέμα, οι 1080/1070 FTW εκδόσεις το είχαν σε μεγάλο βαθμό. Απ' ότι τσεκάρισα με  το s/n είμαι εκτός και του update που βγήκε για την λύσει του προβλήματος. Αρα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τωρα ειναι και χειμωνας ας πουμε.. :p

Το θεμα σε μια υλοποιηση ψυξης δεν ειναι μονο τα min temps. Αυτο ειναι το ευκολο

Το δυσκολο ειναι κατα ποσο θα ανταπεξελθει και ποσο ευκολα θα κραταει τη θερμοκρασια under load στις ambient temps του καλοκαιριου

Καλοριζικη παντως

Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2016 at 9:04 PM, idonthave said:

Ας βάλω κι εγώ αγορές της βδομάδας που πέρασε και της τελευταίας στιγμής κάτι ψιλά (καμία σχέση με τα του ήχου που έχει βάλει ο l2phile :rolleyes:)

kryoM.2 PCIe 3.0 x4 adapter  &  Passive heat sink for kryoM.2, usb ..

20161126_151213.jpg  20161126_183426.jpg

To Aqua το αγορασα και εγώ. Κάνει καλή δουλειά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή των Zen, είπα να πάρω έναν ακόμα GR ( AMD Athlon II X4 640 - ADX640WFK42GR ) να δω αν θα είμαι πιο τυχερός σε σχέση με τον προηγούμενο, ο οποίος πριν λίγη ώρα πήγε σε φίλο. Ο προηγούμενος ξεκλείδωνε έναν πυρήνα, γινόταν πενταπύρηνος και έπαιζε στα 3.9GHz με 1.39-1.4V. Αυτός εδώ ξεκλείδωσε κανονικά σε εξαπύρηνο, αλλά πάει μόλις 3.55GHz με το ίδιο ρεύμα. Και κρύο και ζέστη.

 

AMD Athlon II X4 - Zosma core - fully Unlocked.jpg

 

 

 

40€ Microsoft set, ..... ελαφρό πρόβλημα στην ρόδα του ποντικιού μετά από 1+ χρόνο

CoolerMaster Devastator Set από διαγωνισμό του TheLab, τα έπαιξε το ροδάκι του ποντικιού.

Οπότε τι κάνουμε; Πάμε και δίνουμε 2,5 ευρώ και παίρνουμε αυτή την μαιμουδιά (LSH4051401A)

2.4GHz 6D 1600DPI USB Wireless Mouse Da Gioco Ottico Mice Per Laptop PC fisso | eBay

2-4GHz-6D-1600DPI-USB-Wireless-Mouse-Da-Gioco-Ottico-Mice-Per-Laptop-PC-fisso

 

Μια χαρούλα για καθημερινή χρήση. Και διακόπτη για να σβήνει έχει και μόνο του σβήνει και μπαίνει σε αναμονή μετά από λίγη ώρα και κουμπάκι dpi έχει που κάτι δείχνει να κάνει και πλαϊνά κουμπάκια έχει μπρος πίσω (αλλά μάλλον ανάποδα ρυθμισμένα) και άνετο στην χρήση είναι. Απλά είναι κάπως υπερβολικά ελαφρύ, αν και συνηθίζεται, ενώ χρειάστηκε και λίγη ταινία από κάτω στα πλάγια - στο σημείο που φαρδαίνει - μιας και τα ποδαράκια που έχει μπροστά και πίσω δεν αρκούσαν για να το κρατάνε απολύτως σταθερό πάνω στην επιφάνεια του γραφείου. Για απλή χρήση είναι ξεκάθαρα value for money.... μέχρι να χαλάσει. :hehe:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, salde said:

respect όντως.

 :offtopic2:  πώς σου φαίνεται συγκριτικά με το Naos; Πιο βολικό ή αδιάφορο;

 

ΧΤες το χρησιμοποιησα κανα 2ωρο, θελει λιγο χρονο να το συνηθισω μου φαινεται

Κοιτα το θεμα βολικο ειναι και υποκειμενικο , το μεγεθος της παλαμης κοκ..

Επειδη το avior ψιλομοιαζει με το αγαπημενο μου MX518, για αυτο το ηθελα πιο πολυ.. θα δειξει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, xkabamarux said:

Καλησπερα. Οι φωτογραφιες ειναι απο τη σημερινη αγορα μητρικης και μνημης. Απο Δευτερα μολις παρω επεξεργαστη και ψυκτρα θα ανεβασω και τις νεες φωτο.

 

Για σημερα λοιπον:

 

20161203_131735.jpg

20161203_131802.jpg

20161203_132047.jpg

20161203_131919.jpg

20161203_131942.jpg

20161203_131822.jpg

20161203_131904.jpg

20161203_132054.jpg

Μεγειες...Δυο ερωτησεις: Γιατι 2χ4 και οχι 1χ8 για πιο ευκολη αναβαθμιση? Και πως και πηρες micro μητρικη. Εχεις μικρο case?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηρα 2 των 4γιγα για να δουλεψουν μαζι σε dual. Η μητρικη απο οτι γραφει μεσα στο βιβλιαρακι δεν ειναι micro...ουτε στο μεγεθος ειναι micro αν τη δεις απο κοντα. 

 

https://www.asus.com/Motherboards/Z170-P/specifications/

Link to comment
Share on other sites

Dual channel εκανε μεγαλη διαφορα σε ddr1 εποχες μονο. Μετα δεν ηταν τοσο αναγκαιο. 

Οσο για τη μητρικη με μπερδεψε που το κουτι ηταν πολυ τετραγωνο. Πραγματι ΑΤΧ ειναι

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το dual channel και γενικότερα η ανάγκη για γρήγορες μνήμες/καλή μητρική, σταμάτησαν να είναι σημαντικά με την ενσωμάτωση του memory controller πάνω στην CPU. Πλέον μόνο για τα ενσωματωμένα γραφικά έχει νόημα.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω κι εγώ το offtopic ,αν μιλάμε για επεξεργασία ήχου ,που το βιώνω ,η διαφορά απο π.χ. 1600 στα 2133 ειναι αισθητή .
Και απο το πόσο χρόνο κάνει να κάνει π.χ. μια μετατροπή αρχείου και σαν απόκριση του ιδιου του προγράμματος επεξεργασίας οταν μιλάμε για φορτωμένο project .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.