Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 21 ώρες, το μέλος thefou έγραψε:

Σήμερα ήρθε.

Αντικατάσταση καρέκλας των 20€.Πρώτες εντυπώσεις,άριστες.Η μέρα με την νύχτα.

Από θέμα αντοχής θα δείξει ο χρόνος.Ελπίζω να με δικαιώση.

2016-12-06 10.20.07.jpg2016-12-06 11.07.03.jpg

Μεγιές!!! Αλλά με προβληματίζει το μαύρο χρώμα στα πόδια και βραχίονες, πολύ ευάλωτα θα είναι σε χτυπήματα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος kazaboy έγραψε:

Μεγιές!!! Αλλά με προβληματίζει το μαύρο χρώμα στα πόδια και βραχίονες, πολύ ευάλωτα θα είναι σε χτυπήματα.

Καλημέρα και σε ευχαριστώ.

Μπορεί να ισχύει αυτό με τα χτυπήματα,αλλά πιστεψέ με,είναι το τελευταίο που κοιτούσα στις καρέκλες.

Δυστυχώς δεν είχα την δυνατότητα να δοκιμάσω καρέκλες απο κοντά.Απλά έτυχε την συγκεκριμένη να την δω και να την δοκιμάσω για 2-3 λεπτα!!!και κατέληξα σε αυτήν.ότι αγορά και να έκανα,θα γινόταν απο φωτογραφίες!Μέχρι τώρα ευχαριστημένος.

Μεγάλη βλακεία τόσα χρόνια που δεν είχα πάρει μια άνετη-ξεκούραστη καρέκλα.

Καλά και χρήσιμα τα ακριβά εξαρτήματα των Η/Υ,αλλά δεν κάθεσε πάνω σε αυτά!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2016 at 0:35 PM, thefou said:

Σήμερα ήρθε.

Αντικατάσταση καρέκλας των 20€.Πρώτες εντυπώσεις,άριστες.Η μέρα με την νύχτα.

Από θέμα αντοχής θα δείξει ο χρόνος.Ελπίζω να με δικαιώση.

Έχω και εγώ την ίδια εδώ και κανένα 9 μηνό! κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα για τα 85 κιλά μου! φθορες ελάχιστες λόγο απροσεξίας + δεν φαίνονται 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ωραία φωτογραφία (γραφείο, ηχεία, πληκτρολόγιο-το ίδιο έχω, mousepad) ...τώρα όπως είναι την ξαναπακετάρεις, της βαζεις περιτύλιγμα και φιογκάκι και την χαρίζεις σε κανα ανιψούδι μέρες που είναι ...καλές γιορτές!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2016 at 0:35 ΜΜ, το μέλος thefou έγραψε:

Ηρθε χθες

 

2016-12-06 10.20.07.jpg2016-12-06 11.07.03.jpg

 

Κλεβω τις φωτο του μελους thefou για ευκολια , διοτι αν τραβαγα δικες μου θα αλλαζε μονο το πατωμα!!!

 

Παραλαβη χθες και ολα καλα μεχρι στιγμης !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Larry έγραψε:

Βρήκα καινούργιο λαγούμι να πέσω μέσα, οπότε ας αρχίσουμε συντηρητικά και βλέπουμε.

 

echo_lifx.jpg

Για δώσε εντυπώσεις απ' τα δωράκια σου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, astrolabos said:

για πες περισσότερα για τις λάμπες; Από που και πόσο;

 

23 minutes ago, kazaboy said:

Για δώσε εντυπώσεις απ' τα δωράκια σου.

Πήρα τις gen 3 από http://www.lifx.com/ στα 60$, αλλά κάνουν ψαλίδι από 4 και πάνω οπότε βγαίνουν 50$ η μία.  Τα μεταφορικά είναι στα 20$,  παραγγελία στις 12/12 το βράδυ, χθες το πρωί (21/12) είχαν έρθει Ιωάννινα. Τις στέλνουν από αποθήκη στην Ολλανδία οπότε ούτε τελωνεία ούτε τίποτα.  Δεν έστειλαν όμως το email με το tracking number, οπότε ήταν έκπληξη, γιατί είχα μείνει με την εντύπωση ότι ακόμα δεν είχαν κάνει ship λόγω του φόρτου των γιορτών,

 

Συνήθως παίζουν κουπόνια, και είχα βρει ένα για 10% off στη συνολική παραγγελία, οπότε ήταν σαν τζάμπα μεταφορικά.

 

Πολύ καλό packaging, ήρθαν σε ένα τεράστιο κουτί γεμισμένο με air bubbles, μετά υπήρχε ένα άλλο κουτί  που ήταν μέσα και οι 4 και τέλος η καθεμία είναι γερά μέσα στο δικό της κουτί που έχει αφρολέξ για την βάση. Βοχ-ception με λίγα λόγια.

 

Το setup τους είναι πολύ εύκολο. Τις βιδώνεις, ανοίγεις διακόπτη, ανοίγεις το app, προσθέτεις την κάθε λάμπα στο wifi σου, τους δίνεις ένα όνομα και αν θές δωμάτιο/χώρο αν έχεις πολλές λάμπες σε ένα δωμάτιο.  Έπειτα από το app αλλάζεις χρώματα, θερμοκρασία, hue , εφέ (π.χ. έχει strobe, candle flicker etc). Πολύ ωραίες για φωτογράφους γιατί μπορείς να αλλάξεις την θερμοκρασία του λευκού από 2500k ως τα 9000k.

Επίσης δεν χρειάζεται να τις κλείσεις από το διακόπτη, αλλά με το app.

 

Ως τώρα δεν μου έχει κάνει νερά στο wifi, αλλά εδώ έχω ένα openwrt router σε κάθε χώρο, οπότε σε ένα απλό CPE μπορεί να έχουν θέμα. Είχαν αναφερθεί διάφορα connectivity issues με τις gen 2.

 

To integration με το echo είναι πολύ καλό και αρκετά customizable. Θέλει ειδικό λεξιλόγιο για να triggάρει π.χ. την αλλαγή χρώματος αλλά άπαξ και ξέρεις τι να του πεις το πετυχαίνει στο 98% των προσπαθειών ακόμα και με αγγλικά με προφορά κάτω ραχούλας.

 

 Για το echo dot μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος, είναι βέβαια κλειδωμένο για συγκεκριμένα regions αλλά τα βασικά τα κάνει μια χαρά (εκτός από τον καιρό που για κάποιο ηλίθιο λόγο το amazon έχει κλείσει server side το hack να βάζεις non US/UK/DE διεύθυνση).

 

Το ένα echo με το άλλο συνδυάζονται μεταξύ τους οπότε το request πάντα το παίρνει αυτό που είναι πιο κοντά σου.

 

Είναι αρκετά ακριβές στο να καταλάβει τι του λες, αλλά αν δεν ξέρεις ακριβώς το λεξιλόγιο του σε κάποια skills γίνεται προβληματικό.

 

Πάντως παίζει από το spotify μια χαρά, και μεμονωμένα κομμάτια και playlists

Mπορεί να συνδεθεί εκτός από wired speakers και σε bluetooth, και αν έχει γίνει το αρχικό pairing, μπορείς να του πεις "Alexa, connect to my speakers" και θα κάνει το connection μόνο του.

 

Δεν έχω πολυ παίξει μαζί τους γιατί τα έχω μόνο 1 μέρα ως τώρα, οπότε ότι άλλο σκεφτείτε, πείτε να δοκιμάσω.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.