Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

4 minutes ago, AlexanderK said:

από που η παραγγελία?

www.thomann.de

 

Μένω Γερμανία και δεν είχα μεταφορικά.

Τα ηχεία παίζουν σήμερα τις τελευταίες 5 ώρες. Μια χαρά μου ακούγονται. Δυστυχώς δεν μπορώ να δυναμώσω γιατί δεν είναι κατάλληλες οι ώρες σήμερα, αλλά αύριο το πρωί που θα είναι όλοι στη δουλειά θα τα δυναμώσω.

Πιθανών με το USB Dac που έχω στην Ελλάδα και σε balanced σύνδεση να απέδιδαν τα μέγιστα, αλλά και με την κάρτα ήχου του laptop καλά παίζουν. Πιο πολύ ρόλο παίζει η το κομμάτι. Σε μερικές κακές παραγωγές συμπιέζεται η στερεοφωνική εικόνα, ενώ σε κάποιες καλές είναι απίστευτα!

Link to comment
Share on other sites

www.thomann.de
 
Μένω Γερμανία και δεν είχα μεταφορικά.
Τα ηχεία παίζουν σήμερα τις τελευταίες 5 ώρες. Μια χαρά μου ακούγονται. Δυστυχώς δεν μπορώ να δυναμώσω γιατί δεν είναι κατάλληλες οι ώρες σήμερα, αλλά αύριο το πρωί που θα είναι όλοι στη δουλειά θα τα δυναμώσω.
Πιθανών με το USB Dac που έχω στην Ελλάδα και σε balanced σύνδεση να απέδιδαν τα μέγιστα, αλλά και με την κάρτα ήχου του laptop καλά παίζουν. Πιο πολύ ρόλο παίζει η το κομμάτι. Σε μερικές κακές παραγωγές συμπιέζεται η στερεοφωνική εικόνα, ενώ σε κάποιες καλές είναι απίστευτα!


Άσχετο αλλά έχετε θέμα με τις ώρες; Πολωνία δεν υφίστανται ευτυχώς / δυστυχώς.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι επίσημες ώρες κοινής ησυχίας είναι 22:00-06:00.

Αλλά ο κύριος που μένει από κάτω μου έχει φούρνο (στο ισόγειο) και ξυπνάει νύχτα να πάει για δουλειά. Άρα κοιμάται νωρίς. Εγώ επίσης κοιμάμαι κατά τις 9-9:30 γιατί 3μιση ξυπνάω να πάω για δουλειά. Δε θέλω να ενοχλώ, όπως και δε με ενοχλεί κανένας.

Αύριο το πρωί, κατά τις 8μιση που θα γυρίσω από τη δουλειά και δεν κοιμάται κανείς, θα τα βάλω δυνατά.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά το θηρίο και κρίμα τέτοια monitor να πάσχουν απο το άθλιο quality control της Asus.

Προσωπικά περιμένω την τρίτη MG279Q και βλέπουμε! Ελπίζω και εύχομαι να είσαι πιο τυχερός! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ  εκτος του bleeding ειμαι τρομερα  ικανοποιημενος απο την οθονη...Προφανως τα λεφτα της τα δειχνει σε ολα...τωρα θα την παω αμα προλαβω αυριο στον κωτσοβολο να γινει doa εχω και 10 μερες με ενημερωσανε Μεγιες για την Οθονη σου  προκταταβολικα :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα μια θήκη της Oricο για σκληρούς 2,5" στην οποία προς το παρόν θα μπει ένας κλασσικός 120άρης από ένα παλιό λαπτοπ. Αργότερα θα δοκιμάσω τον SSD μου πάνω να δω αν αξίζει να αγοράσω κάποιον SSD για αυτή τη θήκη ή να αγοράσω το μεγαλύτερο δεινόσαυρο που μπορώ να βρω :p Απ'ότι είδα, για ελεγκτή έχει το NS1066X

 

IMG_9695.jpg

 

Επίσης, επειδής ζήλεψα από το θέμα του @unseen πήρα κι εγώ ένα Orange Pi Zero (512MB) κάτι παραπάνω από €10

 

IMG_9692.jpg

 

Ρε σεις αυτό είναι κούτσικο. Και έχει και WiFi και κεραία WiFi. Και είναι και πολύ πιο δυνατό από το δεύτερό μου smartphone (Samsung Galaxy S) #omg

Έχω πρόχειρη και μια κάρτα microSD, οπότε είμαι έτοιμος να το σετάρω (αύριο). Και μετά πρέπει να βρω κάποιο στο thingiverse.com κάποιο case που να μου αρέσει, και να βρω που θα πάω να μου το τυπώσουν :D

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

αφενός γιατί δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα :p, αφετέρου το aliexpress δεν είδα να υποστηρίζει αγορές με πέηπαλ (για εμένα ήταν και ο βασικότερος λόγος)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, quickaras said:

Μεγειά το θηρίο και κρίμα τέτοια monitor να πάσχουν απο το άθλιο quality control της Asus.

Προσωπικά περιμένω την τρίτη MG279Q και βλέπουμε! Ελπίζω και εύχομαι να είσαι πιο τυχερός! :)

άντε να δούμε ποιός θα έιναι τυχερός με το πανελ,,,περιμένω και εγώ την MG279Q από amazon.it,έκανα παραγγελία μιας και έιχαν φέρει καινούργια φουρνιά ( δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό αλλά έτσι το θεώρησα μήπως και πέσω σε καλό κομμάτι ) 

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2017 at 2:40 PM, akilleas said:

Δυο λόγια εάν μπορείς για το Η9 Μινι παρακαλώ;

Δωσμου λιγο χρονο να το δοκιμασω πληρως και θα σου απαντησω. Εντωμεταξυ θες να δω κατι συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tyxeros said:

Δωσμου λιγο χρονο να το δοκιμασω πληρως και θα σου απαντησω. Εντωμεταξυ θες να δω κατι συγκεκριμενο?

Όχι κάτι συγκεκριμένο.

Απλή εμπειρία χρήσης κυρίως για Kodi και γενικά το Android μιας και θέλω να το βάλω σε Android TV.

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2017 at 10:50 PM, quickaras said:

Μεγειά το θηρίο και κρίμα τέτοια monitor να πάσχουν απο το άθλιο quality control της Asus.

Προσωπικά περιμένω την τρίτη MG279Q και βλέπουμε! Ελπίζω και εύχομαι να είσαι πιο τυχερός! :)

Το νεο μου Μονιτορ απο DOA σημερα . Ευτηχως το 2 μονιτορ ειναι και ξεπλεξα το bleed δν με ενοχλει καθολου ομως !!! πολυ εξυπηρετικος το παλικαρι στο κωτσοβολο και να ευχαριστησω την ASUS για την αμεση απαντηση και σε EMAIL και τηλεφωνικα που με καλεσανε για να με βοηθησουν με το προβλημα της πρωτης οθονης !!!!!!!! Η οθονη απλα δν υπαρχει !!!!!

WP_20170206_19_58_26_Pro.jpg

WP_20170206_19_56_00_Pro.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.