Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

1 hour ago, Nemesis89 said:

@icy20 έβγαλες το αυτοκολιτάκι της Samsung Πριν την τοποθέτηση ή το πέρασες από πάνω?

Καλη ερωτηση. υποθετω οτι αν βγαλεις το αυτοκολλητο τοτε χανεις την εγγυηση. Ισως γιαυτο εχω δει διαφορα reviews στο internet που λενε οτι εχουν χειροτερες θερμοκρασιες με τις ψυκτρες παρα χωρις...

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Καλη ερωτηση. υποθετω οτι αν βγαλεις το αυτοκολλητο τοτε χανεις την εγγυηση. Ισως γιαυτο εχω δει διαφορα reviews στο internet που λενε οτι εχουν χειροτερες θερμοκρασιες με τις ψυκτρες παρα χωρις...

Η ψυχτρα σε M.2 slot κατ εμε ειναι το ελαχιστο γελοια . 

Με το να βαλεις πανω απο το chipακι απλα ενα μεταλλικο κομματι δεν καταφερνεις τιποτα , γιατι πολυ απλα η επιφανεια που εχει να εκτονωθει η θερμοτητα δεν αλλαζει και πολυ , οποτε πιο πιθανο ειναι να το μπουκωσεις  XD . 

Πιο καλη δουλεια πιστευω θα κανουν απλα heatsinkακια αν δεν εχεις σκοπο να ποιασεις τις PCI 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι , υπερβαλλει αρκετα η απεικονιση στο κινητο . Το πρωτο σου πανελ ειχε οντως προβλημα με εκτεταμενο ips glow..

Σε φουλ φωτεινοτητα ετσι ειναι  τα περισσοτερα ips.

Παω στοιχημα οτι πειραξες presets και ανεβασες φωτεινοτητα , γι'αυτο το βλεπεις ετσι. Ποιος παιζει στο 100% καποιο ips panel? 

Οπως και να'χει , θα επρεπε να ειναι μειωμενο για ενα μονιτορ που κανει κοντα 1000€. Σε καθε περιπτωση , και 10 πανελ να αλλαξεις, δε ξερω αν θα πετυχεις καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2017 at 1:28 PM, akilleas said:

Όχι κάτι συγκεκριμένο.

Απλή εμπειρία χρήσης κυρίως για Kodi και γενικά το Android μιας και θέλω να το βάλω σε Android TV.

 

On 6/2/2017 at 0:20 PM, YDinopoulos said:

"H9"

 

Αντιγραφουλα του i8 / i8+ της Riitek. ΚΑι εγω θα ηθελα ενα μου πεις αν δουλευει κανονικα σε Android/kodi κλπ (εαν φυσικα εχεις το αναλογο hardware)

Λοιπον το δοκιμασα στο Android box Beelink GT1 , συνδεθηκε και λειτουργησε χωρις καμια παραμετροποιηση.

παιζει απροβληματιστα στο Kodi , ενω στο υπολοιπο περιβαλλον του android η χρηση του trackpad επιβάλλεται το οποιο δουλευει και αυτο αρκετα καλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχουμε αναφερθει απειρες φορες σε καθυστερησεις παραδοσης απο Κινα, για τα ακουστικα εγινε παραγγελια στις 16 Νοεμβριου, συμφωνα με το tracking number ηταν Ελλαδα απο την πρωτη Δεκεμβριου και τελικα παρελαβα πριν 4 μερες   :p.

 

Υ.Γ.: Συν μια παραγγελια απο reebok, γιατι τα προηγουμενα αθλητικα τα "εφτυσαν"...

image1.JPG

image2.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος deninho έγραψε:

θα ήθελα πληροφορίες για τα ακουστικά: Ένα λινκ, για αρχή, και στη συνέχεια τις εντυπώσεις σου :p

Τα ακουστικα ειναι τα plextone X41M, αγορασμενα απο gearbest.

Για τα λεφτα τους υπεραψογα μπορω να πω, με πολυ καθαρο ηχο, αλλα δεν εχω εμπερια απο αρκετα ακουστικα για να αναφερθω συγκριτικα.

Εννοειται ευχαριστημενος απο την αγορα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2017 at 11:23 ΜΜ, το μέλος stefanakos8 έγραψε:

Μιας και εχουμε αναφερθει απειρες φορες σε καθυστερησεις παραδοσης απο Κινα, για τα ακουστικα εγινε παραγγελια στις 16 Νοεμβριου, συμφωνα με το tracking number ηταν Ελλαδα απο την πρωτη Δεκεμβριου και τελικα παρελαβα πριν 4 μερες   :p.

 Επειδη ειχε καθυστερησει (2 μηνες) το δεμα, ειχα ανοιξει case στο paypal στις 17 Ιανουαριου, μου τα ξαναστειλανε στις 22 Ιανουαριου και εφτασαν προχθες Ελλαδα και τα δευτερα.

Πραγματικα μου φαινεται, οτι να 'ναι γινεται...

IMG_0325.JPG

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Και τώρα;

 

(Άσχετο, είναι καλά-ακριβά αυτά;)

 

Και τωρα ο αδερφος μου κατεληξε με καινουρια handsfree, μιας και το gearbest δεν μου ζητησε να τα επιστρεψω.

Για τα λεφτα τους, οπως εγραψα και πριν, δεν νομιζω οτι μπορεις να παρεις τιποτα καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2017 at 0:52 PM, kom said:

έφτασε μόλις ..... MG279Q

 

το απόγευμα φώτο που θα είμαι σπίτι

 

20170207_124333_zpsykgaiusv.jpg

Τελικά πως σου βγήκε η οθόνη απο backlight bleed ???
Εγω μετά την τρίτη αγανάκτησα και πήρα την MG278Q και ησύχασα. Δεν άντεχα άλλο να βλέπω κίτρινο αντι για μαύρο.

Μπορεί να είναι TN, αλλά τουλάχιστον είναι καλό TN και με λίγο calibration στρώνει αρκετά.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

ήθελα να περάσω λίγες μέρες δουλευοντας το και θα έγραφα έτσι και αλλιώς,

 

δεν χρειάστηκε να τo στείλω πίσω,το bleed είναι ελάχιστο,το οποίο παρατηρώ πιο πολύ στο rts/rpg preset όχι όμως έντονο να πέφτει το μάτι πάνω και αυτό διότι το συγκεκριμένο preset έχει πολύ brightness,,,,πολύ γρήγορο πανελ χωρίς frame skipping,χωρίς καμμένο Pixel ,πολύ καλή χρωματική απόδοση και φυσικά ανάλυση,κατέβασα icc profile από tftcentral το οποίο δουλεύει στο racing mode με μια αλλαγή στο sRGB και είναι αρκετά καλό

 

από cru έχω πειράξει freesync το οποίο ρύθμισα στα 56-144hz και με την rx480 έχει ταιριάξει ωραία

 

φώτο είναι ανούσιο να βάλω μιας και δεν αντιστοιχεί σε καμία περίπτωση με το τί βλέπω,,,πολύ ευχαριστημένος από το μονιτορ αν και στην αρχή ήμουν διστακτικός με όλα όσα είχα διαβάσει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.