Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

On 3/16/2017 at 7:53 ΠΜ, το μέλος GoMaR έγραψε:

Απο καποιον εδω μεσα ειχα δει το ιδιο mousepad και το ζηλεψα..Μου ρθε λοιπον!!

(Να δω ποτε θα αλλαξω οθονες :hehe: )


edit: δεν ειχα ανεβασει την φωτογραφια. λολ

2017-03-15 22.40.50.jpg

Toolbar στα αριστερά?? !!!!

btw ωραίο το κουβερλί :hehe: (cloth?)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τέλεια!! καλές κατασκευές!! 
από ebay να φανταστώ εε;


Ευχαριστώ! Ναι και συγκεκριμένα το Γερμανικό. Έχει άπειρα πράγματα εκεί και ειδικά στα ψιλό vintage όπως αυτά.
Το crane είναι μόνο οι οδηγίες καθώς δεν υπάρχει το συγκεκριμένο μοντέλο από τη Lego. Είναι από χομπιστες του "αθλήματος". Πρέπει να βρω τα κομμάτια ένα ένα μόνος μου :)

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με γειές :T:
Όταν το στήσεις βάλε μια φώτο μαζί με τις μηχανές και τα υπόλοιπα :bleh: 

Α θυμάσαι! :)

Θα πάρει καιρό έχω και άλλα σετ υπόψιν αλλά είναι μεγάλα κ ακριβά.. Σιγά σιγά.

Ασε που δεν έχω στήσει ακόμα το BMW με τις υπόλοιπες μηχανές :hehe:



Sent from my A0001 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειπα αυτο το Πασχα να κανω κατι διαφορετικο μαζι με την κοπελα μου... Εκεινη εριξε την ιδεα κι εγω συμφωνησα. Τι ηταν αυτο;; Puzzle!! Πραγματικα ειναι πολυ μεγαλο κολλημα. 1000 κομματια, δυο βδομαδες σχεδον μας πηρε η περιπου 25 ωρες. Μερικες φωτος (ασχημες, μονο τετοιες ξερω να βγαζω...) απο το δημιουργημα!

20170419_224703.jpg

20170419_084754.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, giorgos2187 said:

Ειπα αυτο το Πασχα να κανω κατι διαφορετικο μαζι με την κοπελα μου... Εκεινη εριξε την ιδεα κι εγω συμφωνησα. Τι ηταν αυτο;; Puzzle!! Πραγματικα ειναι πολυ μεγαλο κολλημα. 1000 κομματια, δυο βδομαδες σχεδον μας πηρε η περιπου 25 ωρες. Μερικες φωτος (ασχημες, μονο τετοιες ξερω να βγαζω...) απο το δημιουργημα!

20170419_224703.jpg

20170419_084754.jpg

 

 

Έχω φίλο που το έχει κάνει συνήθεια! Φτιάχνει παζλ με 2000-4000 κομμάτια και τα κρεμάει στους τοίχους.

Ξέρεις ότι υπάρχουν μαγαζιά που το πας και στο περνάνε κάτι σαν βερνίκι,δεν θυμάμαι ακριβώς και το κορνιζώνεις κιόλας.

Έγινε επεξεργασία από rory
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1Pc LED 5x 18650 Dual USB Power Bank Battery Charger Case Holder Box For iPhone | eBay

 

s-l500.jpgs-l500.jpg

 

Είχα σφάξει παλιά μια μπαταρία λάπτοπ που δεν τράβαγε και είχα βγάλει από μέσα 6 Panasonic 18650. Όλες είχαν αποδειχθεί ψόφιες, από την άποψη ότι αν έβαζες κάποια σε ένα powerbank και πήγαινες να φορτίσεις κάποιο κινητό, σε 5 λεπτά απλά ψόφαγε. Μόνο σε φακό μπαίνανε και λειτουργούσαν μια χαρά. Αλλά μιας και δεν είχα μισή ντουζίνα φακούς και μιας και προτιμούσα να πειραματιστώ από το να τις πετάξω στο κοντινότερο σημείο ανακύκλωσης, είπα να πάρω το παραπάνω (μαύρο) powerbank για να δω αν ισχύει και εδώ το "ισχύ εν τη ενώσει". Δούλεψε μιας και χωρίς να έχω φορτίσει στο max τις μπαταρίες μου έδωσαν πάνω από 2200mAh. Εντάξει μια καλή μπαταρία θα σου δώσει το ίδιο χωρίς να κουβαλάς ένα τούβλο, αλλά είπαμε, δοκιμή.

 

Όσον αφορά το ίδιο το Powerbank, είναι απλή πλαστικούρα, κουμπωτό που σημαίνει ότι βάζεις τις μπαταρίες και τις ξεχνάς. Αν το ανοίγεις κλείνεις για να εναλλάσσεις μπαταρίες, πολύ σύντομα τα κλιπάκια θα σπάσουν (έσπασα ένα με το καλημέρα) και κάποια στιγμή θα επιστρατευθεί αναγκαστικά ταινία. Κουμπώνει πάντως μια χαρά και δείχνει αρκετά καλή κατασκευή όντας κουμπωμένο. Ο φακός του είναι καλυμμένος με ημιδιαφανές(!!!) πλαστικό καθιστώντας τον περισσότερο ως χαμηλής έντασης φωτιστικό, παρά ως κανονικό φακό. Το φως δυστυχώς είναι μάλλον πολύ ψυχρό για διάβασμα. Τώρα από επιδόσεις δεν μπορώ να αναφέρω κάτι αξιόπιστο μιας και όπως έγραψα οι μπαταρίες που του έβαλα μέσα ήταν... ζόμπι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Spirosssss said:

Είχαμε ένα 2000 με παγκόσμιο vintage χάρτη και φρικαρα. Η γυναίκα το συνέχισε μόνη της η κακομοίρα :hehe:
 

 

Το έχω κι εγώ αυτό. Μόλις το έφτιαξα, το κρέμασα στον τοίχο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω χθες του περασα 2 χερια ειδικης κολλας και τωρα εχει γινει νταμαρι. Το πιανεις το σηκωνεις το στριφογυρνας και δεν παθαινει τιποτα! Θα παω σημερα jumbo που εχουν καδρακι για παζλ στα 10 ευρουλακια να το παρω και να το κρεμασω. Ειναι παρα πολυ ομορφη ασχολια παντως.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο κουτί , Silverstone Grandia GD09.

Λίγο στριμογμενα μεσα τα πράγματα. Το πρόβλημα είναι με το ψυγείο που εξέχει 1χιλιοστο στο υψος και φαίνεται στην φωτογραφία οτι δεν κλείνει καλά απο πάνω, αλλά ειναι μικρο το κακό. Γενικά το κουτί δεν είναι φτιαγμένο για υδροψυξη αν δεν κάνεις κάποιες παραχωρήσεις η mods. Ολα μπήκαν μέσα γενικά χωρίς άλλο πρόβλημα. Στα + οτι έχει δεξιά αριστερά εξωτερικά removable dust filters. Στα - δεν μπορείς να βάλεις εύκολα υδροψυξη. Οπως φαίνεται στην πρώτη φώτο απο αριστερά έχει 3cm περιθώριο για ανεμιστήρες ή βάζεις διπλό ψυγειο με ανεμιστήρες εξωτερικά του κουτιού. Απο δεξιά , εφόσον το τροφοδοτικό είναι κοντό, μπαίνει το ψυγείο όπως φαίνεται στην φωτο άλλα δεν μπορούν να μπουν 2 ανεμιστήρες σε push pull εκτος αν ειναι μικρότεροι απο 2.5 cm σε παχος , αλλιώς βρίσκουν στην μητρική(ΑΤΧ). Εγώ είχα στην άκρη ενα Silenx 3,8cm και προς το παρόν κάνει δουλειά αν και ψάχνω να βρω 2 fan με παχος 2Cm και να ειναι οσο γινεται ποιο ήσυχοι.

 Επίσης μπορεί να μπει αεροψυκτρα αλλα αναλόγως την μητρική , μπορει να χάσεις το cage για τους δίσκους.

IMG_20170419_200106.jpg

IMG_20170419_204221.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.