Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

34 minutes ago, minast said:

Το Fritz έχει και VoIP και DECT. Μπορεί να μη γεμίζουν το μάτι σε κάποιον που δεν τα έχει δουλέψει (ειδικά το κουτί), αλλά είναι πολύ αξιόπιστα μηχανάκια και πλήρη από πλευράς δυνατοτήτων.

 

Μόνο που τουλάχιστον στον ΟΤΕ ( δεν έχω γνώση για τους άλλους providers εδώ ) δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το VoIP με άλλο modem γιατί δεν δίνουν το SIP password, οπότε άχρηστο το VoIP support.

 

Σαν ασύρματο αμφιβάλλω τα μάλα στο να είναι καλύτερο του Asus σε εμβέλεια και ταχύτητες.

 

Δεν είπα ότι δεν είναι σκυλιά, σκυλιά ήταν και τα Draytek.

Αλλά σαν συσκευές τα fritz έχουν μείνει λίγο πίσω σε σχέση με τις προτάσεις των Asus, Netgear κυρίως, και έπειτα TP-Link ( Cisco δεν χώνεται στην συζήτηση, άλλα βαλάντια ).

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, billpeppas said:

 

Μόνο που τουλάχιστον στον ΟΤΕ ( δεν έχω γνώση για τους άλλους providers εδώ ) δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το VoIP με άλλο modem γιατί δεν δίνουν το SIP password, οπότε άχρηστο το VoIP support.

This? Last year! Δίνουν και παίζει, αλλά για να μη μας διώξουν, σκούντα με σε άλλο θέμα εάν σε ενδιαφέρει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος AlexanderK έγραψε:

Unboxingb3a3416fe454a71073a40fcaf0409390.jpg

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Ένα τέτοιο περνάει 2 πλάκες μπετόν, για να δώσει σήμα στην  αποθήκη κάτω στο υπόγειο γκαράζ της πολυκατοικίας; 1ος όροφος με -1 δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ένα τέτοιο περνάει 2 πλάκες μπετόν, για να δώσει σήμα στην  αποθήκη κάτω στο υπόγειο γκαράζ της πολυκατοικίας; 1ος όροφος με -1 δηλαδή.

Άγνωστο...

Sent from my MI 5s using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Spirosssss έγραψε:

Ένα τέτοιο περνάει 2 πλάκες μπετόν, για να δώσει σήμα στην  αποθήκη κάτω στο υπόγειο γκαράζ της πολυκατοικίας; 1ος όροφος με -1 δηλαδή.

Αν περνάει πλάκες μπετόν, δεν θέλω να ξέρω τι κάνει στα κεφάλια των κατοίκων :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, AlexanderK said:

Άγνωστο...

Νομίζω ήταν κατάφαση, όχι ερώτηση.  :T:

 

6 minutes ago, jpavly said:

Αν περνάει πλάκες μπετόν, δεν θέλω να ξέρω τι κάνει στα κεφάλια των κατοίκων :p 

Ελπίζω ότι δεν κάνει beamforming στα κεφάλια των κατοίκων. ;) Προφανώς καλύτερα λιγότερη παρά περισσότερη ακτινοβολία, αλλά αν είναι να επιλέξεις, τα μικροκύματα δεν είναι τόσο άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, billpeppas said:

Εξαρτάται το πάχος των τοίχων.

Σε παλιά πολυκατοικία το έχω δεί να πιάνει 3 ορόφους επάνω.
Αλλά δεν είναι και η πιο... καλοχτισμένη πολυκατοικία.

Μα αυτό δεν είναι απλά κακή κατασκευή, αυτό σημαίνει ότι αφήνει μια απαλή πορδή ο ένοικος του 5ου και το νιώθει σεισμό ο ένοικος του 2ου...  :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.