Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

4 minutes ago, tommybertsen said:

Poco f2 pro εννοεις. F3 δεν υπάρχει :p

Καλή τιμή . Στην Ελλάδα το πιο φτηνό είναι στα 360.

Ναι F2 , έχω κολλήσει να το λέω F3 λόγω του x3 που βγήκε. ??

 

Καλή τιμή όχι τίποτα τρελό φυσικά. 

Επίσης θεωρητικά έχει κ 2 χρόνια εγγύηση από Xiaomi Πολωνίας αλλά δεν το επιβεβαίωσα μέχρι τώρα. Αν κ χλωμό το κόβω.?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2020 at 11:58 ΜΜ, το μέλος BasiliCeLew έγραψε:

Αναβάθμιση κινητού ακριβώς μετά από 3 χρόνια. Μου βγήκε 295€ (-17€ ακόμα από cashback) από AliExpress αποστολή από Πολωνία στις 20/10/2020 και παραλαβή 28/10/20. 

 

Από Oneplus 5T 6/64 σε Poco F3 Pro 6/128

 

Για να είμαι ειλικρινής από άποψη εμπειρίας χρήσης, δεν είδα καμία διαφορά. Οκ σίγουρα το Poco καλύτερη οθόνη (3 χρόνια πιο καινούργια amoled), πολύ καλύτερη αυτονομία λόγο μεγαλύτερης μπαταρίας (αρκετά πιο βαρύ όμως) + τα υπόλοιπα extra καλουδια που έχει αλλά μέχρι εκεί. 

 

Ίσως μου έχει φύγει το hype που είχα για τα κινητά κάποτε ή τα oneplus είναι μονόδρομος για μένα ??

IMG_20201030_233544.thumb.jpg.7572068497d0fbe2d46eb0144500fb48.jpgIMG_20201030_233519.thumb.jpg.2ff49ccaf3938af198f1c801fb8a82bd.jpg

 

 

αν θες δώσε και το λινκ μήπως το πάρω για την γυναίκα

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AlexanderK said:

αν θες δώσε και το λινκ μήπως το πάρω για την γυναίκα

 

 

 

Εγώ το αγόρασα από εδώ στα 349$, είχε κάτι σαν promo για 3-4 ώρες (τυχαία έτυχε κ το πέτυχα).

 

Στις 11/11 θα πέσει στα 385$ θα έχεις και 6-10$ μείον ακόμα από τα promo εκείνης της μέρας. Αν παίξεις μπάλα κ με cashback (εγώ χρησιμοποιώ το Quidco γιατί έχει το μικρότερο failure rate με ακυρώσεις σε μένα) -21$ ακόμα. Αποστολή Πολωνία

 

Τώρα στα 385$ θα πέσει και από το banggood στις 11/11, αν "παίξεις" παιχνίδια από τώρα και πάρεις και κανένα 2-10$ allowance πέφτει έως 375$ και εδώ το cashback ειναι 25.5$. Αποστολη από Κίνας (θα σου κάνει 1-1.5 βδομάδα περισσότερο σε σχέση με Πολωνία).

 

PS. Χρησιμοποιώ Revolut για αγορές , πληρώνοντας σε $ αφήνοντας την Revolut να κάνει την μετατροπή από ευρώ. Γιατί οι τράπεζες εδώ θέλουν κ ένα 2-2.5% fee

 

Ελπίζω να βοήθησα ?

 

 

  • Like 3
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος trib έγραψε:

Μετά από πολλά χρόνια, αποφάσισα να επενδύσω σε μία καρέκλα. Πήρα το ρίσκο να επενδύσω σε μία gaming καρέκλα και όχι σε μία καθαρά Office κυρίως γιατί ήθελα να έχω όσο το δυνατόν περισσότερη άνεση. Δεν μου άρεσαν οι καθαρόαιμες gaming καρέκλες (που μοιάζουν σαν bucket κάθισμα αυτοκινήτου και έχουν τρύπες στην πλάτη για τις "ζώνες") οπότε προσπάθησα να βρω μία που μου άρεσε οπτικά ενώ την ίδια στιγμή κάλυπτε τις ανέσεις και την εργονομία που επιζητούσα. Που κατέληξα;

 

Anda Seat Ad18 T Pro Grey - Την αγόρασα από το you.gr στα 299€. (Skroutz)

 

Η καρέκλα στις εικόνες χάνει πολύ. Από κοντά είναι πολύ πιο όμορφη. Ήθελα οπωςδήποτε υφασμάτινη καρέκλα και όχι δερματίνη ενώ μου άρεσε πάρα πολύ η Cookies της Secret Lab, αυτό το γκρι χρώμα μου έκατσε κουτί. Για να μην τα πολυλογώ. Η καλύτερη και πιο άνετη καρέκλα γραφείου που έχω κάτσει ποτέ. Υψηλής ποιότητας υλικά, άνετο κάθισμα, όλες οι εργονομίες ρύθμισης και εύκολη συναρμολόγηση (μου πήρε περίπου 40 λεπτά γιατί δεν ήξερα ότι τις βίδες τις βιδώνουν στις θέσεις τους επάνω στα κομμάτια της καρέκλας και εγώ τις έψαχνα στο κουτί :D ). Το μόνο μειονέκτημα που ίσως θα έδινα είναι το γεγονός ότι το manual στα βήματα συναρμολόγησης έδειχνε άλλη καρέκλα (ή σχεδόν άλλη καρέκλα - είχε διαφορετική πλάτη με ανοίγματα).

 

Βαριά καρέκλα, σχεδόν 33kg κούτα, κάθεται στιβαρά στο πάτωμα, τα ροδάκια δεν ακούγονται σχεδόν καθόλου και η αίσθηση που σου δίνει είναι λες και κάθεσαι σε έναν προσωπικό καναπέ. Προηγουμένως είχα μια παλιά καρέκλα του Πλαισίου την οποία είναι άδικο να τη συγκρίνω αλλά η διαφορά είναι διαστημική. 

 

IMG_20201104_162253.thumb.jpg.a8838532eb0b0de8500faad2715d2442.jpgIMG_20201104_190046.thumb.jpg.05f2509b39d9aebdb724ff17ca632f51.jpg

 

IMG_20201104_190101.thumb.jpg.77cf23c0d037777e31d49a8ae6b21841.jpg

Καλορίζικη, το γκρι ταιριάζει, μ' έναν περίεργο τρόπο, με το υπόλοιπο setup.

Ερώτηση: το μαξιλάρι είναι βολικό;

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Καλορίζικη, το γκρι ταιριάζει, μ' έναν περίεργο τρόπο, με το υπόλοιπο setup.

Ερώτηση: το μαξιλάρι είναι βολικό;

 

Να' σαι καλά ευχαριστώ. Το μαξιλάρι της μέσης είναι μαλακό και βολεύει αρκετά. Μπορώ να κάτσω και χωρίς αυτό αλλά επειδή έχω συνηθίσει να κάθομαι λίγο πιο μπροστά, μου κρατάει τη μέση σταθερή δίνοντας μία μικρή πίεση στο σωστό σημείο. Σαν να με "ισιώνει" αν μπορώ να το θέσω έτσι. 

 

Το προσκέφαλο όταν κάθομαι δεν μου χρειάζεται και δεν το χρησιμοποιώ. Προσωπικά είναι και 1 κλικ πιο πάνω απ' ότι θα το ήθελα (σε καθιστή θέση). Σε ξαπλωτή θέση (που σπάνια θα βρίσκομαι έως ποτέ) για τη δοκιμή του πράγματος, είναι πιο σκληρό από την υπόλοιπη καρέκλα. Ίσως γιατί είναι μικρό σε μέγεθος και είναι συμπιεσμένο, ενδέχεται με τον καιρό να μαλακώσει. Σπάνια αφήνω το κεφάλι μου στην καρέκλα, συνήθως είμαι μπροστά στο πληκτρολόγιο. Το άφησα βέβαια επάνω στην καρέκλα γιατί μου αρέσει να το βλέπω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.