Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Xiaoyi - Πλάκα έχει και έπεσε και η τιμή πλέον στα 63 (τουλάχιστον στο banggood)

 

1YKYnkm.png

Περιμενουμε ενυπωσεις.Καλη η τιμη αλλα πιστευω οτι λεει παραπανω το travel kit αλλα η διαφορα ειναι πανω απο 25€ στα κινεζοsite.Κανονικα στην Κινα η xiaomi της εχει 399cny (basic edition περιπου 55-60€) ,499cny(travel kit περιπου 70-75€), 99cny(η original αδιαβροχη θηκη της xiaomi περιπου 14-15€).Και η original θηκη παιζει πανω απο 25€ στα κινεζοsite.Δηλαδη περιπου 100-120 ευρω θα σου βγει με Mount, βασεις ,και αλλα αξεσουαρ.Επισης μυπως ξερει κανει μεχρι ποσο sd card θα βλεπει και γιατι δεν εχω βρει πουθενα να το λεει(+ και αυτο στο συνολικο κοστος).

Λετε η xiaomi τωρα που ανοιξε Online ευρωπαικο store να πουλαει και τετοια?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης φτου φτου. Εκατσε στο χερι μου ακριβως. Βεβαια προερχομουν απο mx518..το μονο που με ενοχλησε ειναι η ροδελα στο fixed mode..που ειναι βαρια..στο free spin ολα κομπλε.

 

Με τον καιρό θα μαλακώσει λίγο... ;) 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !καιρός ήταν να κάνω κάποιες αναβάθμισης στον υπολογιστή μου

αντί να τα πάρω ένα ένα και να αρχίζω να αλαζω κάρτα γραφικών RΑΜ κάρτα ήχου κτλ κτλ βρήκα στο γερμανικό αμαζον ένα πολύ

καλό πακέτο μαζί με 22" ινζόν οθόνη http://www.amazon.de/Komplett-PC-Gaming-PC-Six-Core-6x3-5GHz-Bildschirm/dp/B00NQ1ETUW/ref=sr_1_3?s=computers&ie=UTF8&qid=1430734742&sr=1-3  στην αρχή δυσκολευτικά λιγάκι διότι μου έλεγε πως δεν στέλνετε ελλάδα μετά από ψάξιμο βρήκα την http://www.transport-to-greece.gr/gr/ επικοινώνησα μαζί τους και έτσι έγινε η μεταφορά χωρίς κανένα πρόβλημα!!

Δεν έχει σημασία τι κάνω με τον υπολογιστή, πηγαίνει γρήγορα και χωρίς προβλήματα. Η θερμοκρασία προσαρμόζεται συνήθως στο δωμάτιο και όταν περνάω το χέρι μου στο πλάι βγάζει δροσερό αέρα!παιχνίδια παίζει όπως το Far Cry  4 κανένα πρόβλημα και όλα στο HIGH !!αν δείτε τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή νομίζω θα καταλάβετε τι ενοω !τα βάζει άνετα με υπολογιστές έως 1500 ευρώ ! :) Value for Money ??100% ΝΑΙ :D

Καλημέρα φίλε.έχουν όντως πολλές καλές προσφορές ,σκέφτομαι να κάνω επίσης μια αγορά ενός πακέτου πισι αλλά επίσης δεν στέλνεται Ελλάδα .επιδει έχεις την εμπειρία με την μεταφορική τ2g θέλω να σε ρωτήσω αν θα πρέπει να πληρώσω και την μεταφορά που θα σταλεί στην αποθήκη της στην Γερμανία !??η μόνο το ποσό που θα μου στοιχίσει το πακέτο, ανάλογα με το βάρος του (12κιλά) όπως βλέπω στην ταμπέλα http://www.transport-to-greece.gr/gr/price-example-2.html  ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Xiaoyi - Πλάκα έχει και έπεσε και η τιμή πλέον στα 63 (τουλάχιστον στο banggood)

1YKYnkm.png

Περιμενουμε ενυπωσεις.Καλη η τιμη αλλα πιστευω οτι λεει παραπανω το travel kit αλλα η διαφορα ειναι πανω απο 25€ στα κινεζοsite.Κανονικα στην Κινα η xiaomi της εχει 399cny (basic edition περιπου 55-60€) ,499cny(travel kit περιπου 70-75€), 99cny(η original αδιαβροχη θηκη της xiaomi περιπου 14-15€).Και η original θηκη παιζει πανω απο 25€ στα κινεζοsite.Δηλαδη περιπου 100-120 ευρω θα σου βγει με Mount, βασεις ,και αλλα αξεσουαρ.Επισης μυπως ξερει κανει μεχρι ποσο sd card θα βλεπει και γιατι δεν εχω βρει πουθενα να το λεει(+ και αυτο στο συνολικο κοστος).

Λετε η xiaomi τωρα που ανοιξε Online ευρωπαικο store να πουλαει και τετοια?

Η sj4000 δεν ειναι καλυτερη επιλογη??
Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε ενυπωσεις.Καλη η τιμη αλλα πιστευω οτι λεει παραπανω το travel kit αλλα η διαφορα ειναι πανω απο 25€ στα κινεζοsite.Κανονικα στην Κινα η xiaomi της εχει 399cny (basic edition περιπου 55-60€) ,499cny(travel kit περιπου 70-75€), 99cny(η original αδιαβροχη θηκη της xiaomi περιπου 14-15€).Και η original θηκη παιζει πανω απο 25€ στα κινεζοsite.Δηλαδη περιπου 100-120 ευρω θα σου βγει με Mount, βασεις ,και αλλα αξεσουαρ.Επισης μυπως ξερει κανει μεχρι ποσο sd card θα βλεπει και γιατι δεν εχω βρει πουθενα να το λεει(+ και αυτο στο συνολικο κοστος).

Λετε η xiaomi τωρα που ανοιξε Online ευρωπαικο store να πουλαει και τετοια?

 

 

Η sj4000 δεν ειναι καλυτερη επιλογη??

 

Η αλήθεια είναι οτι βαρέθηκα να το ψάξω πολύ. Απλά εμπιστεύτηκα την Xiaomi. Από 2-3 βιντεάκια μία από τα ίδια φαινόταν.

 

3-4 φωτογραφίες που έβγαλα δεν με τρέλανε η ποιότητα. Αρκετά χειρότερα τα 16MP από τα 12 του G2.

 

Δεν πήρα travel kit, αλλά την αδιάβροχη θήκη μία απλή μαλακή και μία επιπλέον μπαταρία 

 

64GB microSD παίρνει

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ψιψιψονακια για το μωρό. Πρώτη φορά πάω σε Nillkin, για να δούμε.. Η διάφανη έτσι για backup.

37e4f87055fed0cf9b69bfb2e9b56d5f.jpg

την frosted την είχα στο παλιό μου και την περιμένω για το καινούργιο μου. Μου άφησε άριστες εντυπώσεις και μου άρεσε ιδιαίτερα το grip της. Πάλι καλά που δεν πήρες την λευκή γιατί ήταν ιδιαίτερα πορώδεις και τράβαγε την βρωμιά. (την είχα λερώσει και δεν καθάριζε με τίποτα.) Εγώ πήρα την καφέ, θα ανεβάσω φωτό όταν έρθει. 

 

Καλορίζικα. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρια οι frosted τι υλικό είναι;

είναι μαλακή σιλικόνη ή σκληρή;

 

έτσι και φάει πτώση το κινητό θα απορροφήσει λίγο από την πτώση η θήκη ή θα κλατάρει εντελώς σαν να μη φόραγε τίποτα;

 

συνήθως αγοράζω no name TPU silicone θήκες αλλά αυτές οι nillkin frosted είναι πολύ όμορφες...

Link to comment
Share on other sites

Eκτός απο πολύ όμορφες είναι και πολύ ποιοτικές.

Το υλικό είναι σκληρό (καμία σχέση με σιλικόνη).

Στο G2 φοράω frosted εδώ και ενάμιση χρόνο και εκτός από πολύ καλό grip που δίνει, η θήκη είναι πολύ καλή από άποψη αντοχής.

Για τα λεφτά της είναι vfm.

Το ίδιο ισχύει και για το tempered glass της ίδιας εταιρίας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.