Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Μην τους βαζεις ολους στο ιδιο σακουλι. Υπαρχουν μερικοι που ειναι πολυ σοβαροι.

 

πχ παραγγειλα 6 ip καμερες. του εκανα ελαφρυ παζαρι και τις πηρα 36 USD απο 45 (ανα τεμμαχιο) και δωρο EMS registered/fast. Σε 6 μερες μου ηρθαν.

ο πωλητης εχει 750+ θετικα feedbacks.

 

 

Θελει ψαξιμο, ακριβως  οπως το ebay. 

Παζάρι; Υπάρχει τέτοιο πράγμα και εκεί; Νόμιζα ότι είναι fix οι τιμές. Καλά και πως γίνεται; Σου στέλνει κάποιο link με μειωμένη τιμή; 

Link to comment
Share on other sites

Οι Κινεζοι ΠΑΝΤΑ σηκωνουν παζαρι,το λιγο η πολυ εχει να κανει με τον εκαστοτε πωλητη.  Θελει τεχνικη και "πουτ@νια" στο πως θα του μιλησεις/προτεινεις κατι. Ειναι εξυπνος λαος και αν μη τι αλλο, τοσες χιλιαδες χρονια παζαρια κανουν :hehe:

 

Επισης σκεψου οτι πολλοι εκει αγοραζουν σε ποσοτητες. Εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να παρεις εκπτωση σε μεγαλο αριθμο, παρα μικρο.

Link to comment
Share on other sites

LG NB300 soundbar στα 99€ από το newsletter του e-shop. Επιτέλους στοιχειωδώς αξιοπρεπής ήχος, είχα φλιπάρει με τα ηχεία της τηλεόρασης τόσο καιρό.

 

Δεν είναι τίποτα το εξαιρετικό αλλά σε αυτά τα λεφτά δεν νομίζω ότι περνεις τίποτα καλύτερο.

post-47963-0-17396300-1433877559_thumb.j

post-47963-0-92044200-1433877560_thumb.j

post-47963-0-57992500-1433877561_thumb.j

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ για το tester; Και εγώ σκεφτόμουν πάντα για rj45 και rj11 tester αλλά είναι τόσο απαραίτητο; Υπάρχει περίπτωση να μην χάνει την σύνδεση και να αναγνωρίζεται κανονικά αλλά να έχει θέματα στην μεταφορά;

 

http://www.aliexpress.com/item/Mini-RJ45-RJ11-Cat5-Network-LAN-Cable-Tester-with-KeyChain-9-LEDs-with-Retail-Box-Free/1491351889.html

 

οριστε το link συγγνωμη για την καθυστερηση αλλα ετρεχα. Την ερωτηση σου δεν την καταλαβα αν θελεις εξηγησε την,

Εγω παντως εχω αγορασει αμετρητες φορες απο βιδακια μεχρι και ταμπλετ και για τα χρηματα που εχω δωσει καθε φορα ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος τωρα περιμενω μια ledοταινια 5 μετρη και κατι εργαλειακια περιμενω ανυπομονα.

Έγινε επεξεργασία από panosshave
Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/topic/119545-οι-αγορές-μας/?p=2167777

 

 

 

 

 

...κάτω από χιλιαρικάκι - χίλια εκατό είναι μία άριστη αγορά.

Εάν έχει και 3 χρόνια εγγύηση πάνω του μπορεί και πολύ πιό πάνω...

Από εκεί και πέρα δείτε πόσο έχουν στο eBay και θα καταλάβετε.

Τα δώρα είναι δώρα  :)

 

υ.γ. πάρε και ένα backlit πληκτρολόγιο... όλα τα υπόλοιπα τα έχει και με το παραπάνω...

υ.γ.2 το τελευταίο Ε6540 που είχα φέρει Ελλάδα 4800mq, 128ssd, 2gb GPU, 8 RAM και 1080p / backlit & 3 years warranty, "έφυγε" στα 1250 φιλική τιμή...

 

To laptop δεν είναι αγορασμένο από ebay εννοείται, αλλά από επίσημο Dell distributor εδώ στη Νορβηγία.

 

Επίσης έχει 3 χρόνια 4 hour Pro Support και η τιμή του ήταν καθαρά συμβολική, γι'αυτό και δεν την αναφέρω

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οι Κινεζοι ΠΑΝΤΑ σηκωνουν παζαρι,το λιγο η πολυ εχει να κανει με τον εκαστοτε πωλητη.  Θελει τεχνικη και "πουτ@νια" στο πως θα του μιλησεις/προτεινεις κατι. Ειναι εξυπνος λαος και αν μη τι αλλο, τοσες χιλιαδες χρονια παζαρια κανουν :hehe:

 

Επισης σκεψου οτι πολλοι εκει αγοραζουν σε ποσοτητες. Εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να παρεις εκπτωση σε μεγαλο αριθμο, παρα μικρο.

Μα δεν αντιλέγω σε όλα αυτά αλλά μου κάνει εντύπωση που  από aliexpress είχες προσφορά. :) Σαν λαός είναι πολύ μπροστά προφανώς και αυτό φαίνεται ότι τόσα χρόνια επιδοτούνται οι εξαγωγές. Για αυτό έχει φτάσει εδώ που είναι

 

http://www.aliexpress.com/item/Mini-RJ45-RJ11-Cat5-Network-LAN-Cable-Tester-with-KeyChain-9-LEDs-with-Retail-Box-Free/1491351889.html

 

οριστε το link συγγνωμη για την καθυστερηση αλλα ετρεχα. Την ερωτηση σου δεν την καταλαβα αν θελεις εξηγησε την,

Εγω παντως εχω αγορασει αμετρητες φορες απο βιδακια μεχρι και ταμπλετ και για τα χρηματα που εχω δωσει καθε φορα ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος τωρα περιμενω μια ledοταινια 5 μετρη και κατι εργαλειακια περιμενω ανυπομονα.

Βεβαίως γιατί με ενδιαφέρει. Εγώ κάνω καλώδια, έστω ότι συνδέω το Modem με το pc. Υπάρχει περίπτωση να έχω κανονικά internet στο pc αλλά να έχει θέμα όπως ας πούμε να είναι τσακισμένο το καλώδιο σε κάποιο σημείο ή οτιδήποτε άλλο και να σου βγάλει error με το tester ενώ  φαίνεται να λειτουργεί κανονικά;

 

Δηλαδή ποια είναι ακριβώς η χρηστική αξία; Προφανώς ας πούμε άμα δεν τα συνδέσεις με τη σωστή σειρά τα καλώδια μεσα στις εγκοπές του ethernet και error θα σου βγάλει και internet  δεν θα έχεις. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.