Jump to content



[Solved]Pioneer BDR-XD04T θεματάκι με το PowerDVD


karmen1983

Recommended Posts

Καλησπέρα καμάρια :)

Λεπόν αγόρασα που λέτε το παραπάνω φορητό BR player/write κλπ κλπ

Βάζω και το ντουβουντού που έχει στη συσκευασία και πέρασα τα προγραμματάκια μέσα μαζί με το key για την ενεργοποίηση μπλα μπλα.

Πιάνω ένα ωραίο Blu-ray το βάζω μέσα και πετάγεται το PowerDVD και γεμίζει μία μπάρα.

Αφού τη γεμίσει μου λέει το παρακάτω

HEggUJT.png

Η εκδοση είναι η 9. Ψάχνοντας στον γούγλη πέφτω πάνω σε αυτό

Error message

όπου το πρόβλημα λύνεται αλλά πως;;;;;;;;

Πρέπει να αγοράσω την 11 σουίτα για να το λύσω λέει. Καλά δε σφάξανε.

Αλλά μπας και παίζει κάτι άλλο; Γιατί απειλές στο Pc μου δεν έχω άλλες πέρα απο την αρχοντιά μου :p

merci

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλε πρώτη φορά ακούω ότι πρέπει να αγοράσεις την επόμενη έκδοση για να λύσεις κάτι τέτοιο.

Ερωτώ εγώ τώρα: Είχες ποτέ περάσει το οποιοδήποτε patch/key (που τελικά μπλοκαρίστηκε για την έκδοση 8 ή 9 ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς patch?

Εγκατάσταση κατα βήμα έκανα και πέρασα το key που είχε επάνω το CD που ήρθε μαζί με το blu ray στη συσκευασία του.

Ή ρωτάς κάτι άλλο και δε το πιάνω;:X:

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ την περίπτωση να είχες περασμένη κάποτε κάποια έκδοση 8/9 του powerdvd που είτε την έσβησες είτε την κράτησες χρησιμοποίησες *patch* ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑΣ ή κάποιο *public*-key που τλεικά μπλοκαρίστηκε από εταιρεία.

* Ακριβείς λέξεις = red card for me.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] το Windows Defender με το malwarebytes έχω αλλά απενεργοποίησα τα πάντα και συνεχίζει

[MENTION=35]chroma[/MENTION] πάω να τσεκάρω και επανέρχομαι

edit: Κατεβάζει με αστρονομική ταχύτητα. Προβλέπω να απαντήσω αύριο :@

Link to comment
Share on other sites

Start και γράφεις dxdiag, save all ανέβασε και αυτό. Ξεμένω από ιδέες και δεν έχω δοκιμάσει BD σε 8. Αν ήσουν σε 7 θα έλεγα να έλεγα να πας σε παλιό driver αλλά σε 8 δε γίνεται.

WARNING - Updating AMD Radeon drivers past Catalyst 11.9 may break PowerDVD BluRay playback

Δες και το trial του ΤΜΤ:

World's Leading Blu-ray 3D Player Software - ArcSoft TotalMedia Theatre 6

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και αυτό. Επίσης ο VLC βγάζει αυτό εδώ

Your input can't be opened:

VLC is unable to open the MRL 'dvd:///O:\'. Check the log for details.

Μετά που του πέρασα βέβαια αυτά που λένε στις οδηγίες για να παίξει blueray

DxDiag.txt

Link to comment
Share on other sites

Δε πειράζει θα δοκιμάσω και το προγραμματάκι πιο πάνω ΤΜΤ και θα ενημερώσω. Εχω σπαστεί άσχημα πάντως με την κατάσταση. Θα δοκιμάσω και σε άλλα pc να δω αν βγάλει το ίδιο θέμα:wall:

Link to comment
Share on other sites

καμάρι χίλια ευχαριστώ. Εβαλα το ΤΜΤ και παίζει κομπλέ κανονικά :T:

Βέβαια το ότι δεν παίζει σε win8 το cd που έχουν μέσα δε θα το σχολιάσω καθόλου.

Αρα ο τυπάς που έλεγε ότι με την τελευταία έκδοση του έπαιξε μάλλον είχε δίκιο.

Ευχαριστώ και πάλι και πάω για ταινία :woot:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.