Jump to content



ΣΩΛΗΝΑ


ΓιαγκΤ

Recommended Posts

Η σωλήνα είναι όλη από PVC και βγήκε να αντικαταστήσει αυτές με το σύρμα, στις ελαφρές εργασίες.

Έχει μεγάλη ευκαμψία και είναι φτηνή.

Την έχει η Tecrep 2104521647 αλλά νομίζω ότι θα την έχουν και άλλα καταστήματα ναυτιλίας.

post-93-1416071223,7119_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαίνεται η σωλήνα. Χμ ...... ενδιαφερον Μια ενσταση μονο για το σπειροειδη ελατήριο και τι τασεις ασκει οταν η σωλήνα κανει την λουπα που εχεις στην φωτο Αυτο ηταν και το πρόβλημα της σωληνας με την ενσωματωμενη σπείρα (ακα καραβολάστιχο που το λεγαμε εμεις εδώ) .Το ελατήριο ηταν πολυ δυνατο και οταν γυριζε ασκουσε μεγάλη δυναμη και η σωληνα ειχε την ταση να επιστρέψει σε ευθεια πραγμα πολυ ενοχλητικό

ΑΝ σε αυτην δεν υπαρχει το ιδιο bug ομιζω ειναι μαι χαρα

Η τιμουλα της?

διορθωση:

Τωρα που το ξαναβλεπω καλυτερα παρατηρω οτι η σωληνα στεκεται ετσι μονη της και ειναι ενα μικρο κομματι οποτε μαλον δεν εχει το ιδιο ug

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις 22:49]

Μια χαρα φαίνεται η σωλήνα. Χμ ...... ενδιαφερον Μια ενσταση μονο για το σπειροειδη ελατήριο και τι τασεις ασκει οταν η σωλήνα κανει την λουπα που εχεις στην φωτο Αυτο ηταν και το πρόβλημα της σωληνας με την ενσωματωμενη σπείρα (ακα καραβολάστιχο που το λεγαμε εμεις εδώ) .Το ελατήριο ηταν πολυ δυνατο και οταν γυριζε ασκουσε μεγάλη δυναμη και η σωληνα ειχε την ταση να επιστρέψει σε ευθεια πραγμα πολυ ενοχλητικό

ΑΝ σε αυτην δεν υπαρχει το ιδιο bug ομιζω ειναι μαι χαρα

Η τιμουλα της?

διορθωση:

Τωρα που το ξαναβλεπω καλυτερα παρατηρω οτι η σωληνα στεκεται ετσι μονη της και ειναι ενα μικρο κομματι οποτε μαλον δεν εχει το ιδιο ug

Δεν στέκετε μόνη της, έχω βάλει ένα ηλεκτρόδιο μέσα, αλλά καμία σχέση με την άλλη.

Αυτή είναι λεπτότερη και χωρίς ελατήριο.

Τιμή δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

να γινω ο κακος του θρεντ?δεν διαφωνω οτι μπορει να μην τσακιζει καθολου και να εινια μεγαλης αντοχης........εχω την εντυπωση ομως οτι εαν το χρησιμοποιησουμε για υδροψυξη θα εχει αρκετα μειονεκτηματα.........

βασικοτερο απο ολα:δεν θα μπορουμε να ελεγχουμε το νερο για αερα/εμποδια στη ροη/βρωμια........

το παραπανω μειονεκτημα εγκειται στο γεγονος οτι ο σωληνας ΔΕΝ ειναι διαφανης......εμενα τουλαχιστον απο τις φωτο ετσι μου φαινεται....σορρυ αν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

ok.ζητω συγγνωμη.εαν ειναι διαφανης τοτε μαλλον θα πρεπει να αποχαιρετησουμε τους Eheim-Tygon Clearflex κλπ κλπ.

ειπα οτι ειπα γιατι απο τις φωτο γυαλιζει τοσο πολυ που μου φανηκε σαν αυτο που εχουν οι ντουσιερες με την μεταλλικη επενδυση.συγγνωμη και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το φλας, ή μίκρυνε το χρόνο που ανοίγει (αν έχεις τέτοια επιλογή).

Αν δεν γίνεται το δεύτερο,ή αν πάλι δεν πετυχαίνει, απενεργοποίησέ το φλάς εντελώς, φρόντησε να έχεις καλό φωτισμό στο αντικείμενο και βγάλε χωρίς φλάς...

Link to comment
Share on other sites

Γενικώτερα εχουμε κατασταλάξει στην ιδανικότερη λυση για σωλήνες και παο που τις βρίσκουμε? η ακομα ειμαστε στο ψάξιμο? γιατι απο την επομενη βδομάδα θα αρχίσω το project για νερό και καιγομαι !!!:eek:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χθες σε ένα αμερικάνικο σύστημα παροχής έσφιξα τον κολιέ γιατί έχανε και σκίστηκε ο σωλήνας. Προφανώς ο συνδυασμός μαλακού PVC με ενσωματωμένο σκληρό σπιράλ δημιουργεί κάποια προβλήματα.

Πηγαίνοντας στο μαγαζί διαπίστωσα ότι εισάγουν την σωλήνα σαν ανταλλακτικό των αντλιών Rule με τον περιορισμό στα μεγέθη που συνεπάγεται αυτό.

Θα την ψάξω αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.