Jump to content



Νέο HTPC !!!


apotsi

Recommended Posts

Δεν ξερω αν ειναι το ιδιο, αλλα σε ενα Dell Laptop που απεκτησα, αλλαξα σκληρο.

Επρεπε να κανω Disable καποιο boot lock και ουστιαστικα να του βαλω manually οτι υπαρχει ο χ δισκος και βαλε τον σε πρωτη προταιραιοτητα.

Οχι τπτ ιδιαιτερο, αλλα αν δεν το εψαχνα στο google, δε θα το εβρισκα απλα ΠΟΤΕ... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τα πράγματα, στήθηκε ο Η/Υ και απλά... ΠΕΤΑΕΙ !

Ένα μόνο θεματάκι.. Έχω σαν boot disk έναν Intel 330 SSD 128GB και ενώ έχει γρήγορο READ (όχι τόσο όσο τα specs του - 420MB/s), έχει σχετικά αργό WRITE (120ΜΒ/s). Έχω δοκιμάσει παραπάνω από δύο Intel AHCI drivers, αλλά δεν... καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ηταν το προηγουμενο HTPC σου και τι θεμα ειχε;

Σορυ..... αλλα μου φαινεται κουλο να δωσεις 250€ για τετοια αναβαθμιση. Εδω και αρκετα έτη παιζουν τα παντα απο HD ταινιες ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν αρκετά ενεργο-βόρο (αν υπάρχει τέτοια λέξη).

Intel Quad core Q9300, ATI/AMD 4890, ASUS P5E.

Ήθελα κάτι να αντέξει αρκετά στο χρόνο, αλλά και να μπορεί να ανταπεξέλθει στ Gaming, εφόσον πάρει μιά καλή καρτούλα των 100-150€ κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι του είχαν προτείνει να ακυρώσει την παραγγελία. Μόνο για χρήση ταινιών οι λύσεις πλέον ξεκινούν απο τα 50€ αλλιώς και για χρήση HTPC κάνεις την δουλειά σου και με Ατομ για λιγότερο ενεργοβόρα λύση αλλα πιο τσιμπημένη.

Προσωπικά ακόμη ψαχνω το BVFM με την χαμηλότερη κατανάλωση για χρήση P2P και ΗΤPC.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί στους περισσότερους βλέπω σε AS SSD το Write νούμερο να πλησιάζει τα 500 ???

Μια χαρά είναι τα νούμερα. Οι Sandforce contoller που έχει και ο Intel 330, έχουν αυτές τις επιδόσεις.

Δεν υπάρχει SSD με Sandforce controller που να 500αριζει στις εγγραφές, εκτός από έναν.

Και αυτός δεν υπάρχει στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.