Jump to content



μητρικη για i7 2600k


akishellas

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα εχω βρει σε ευκαιρια την big bang marshal, το θεμα ειναι πως ειναι p67, να τημ παρω για τον επε.στη μου η να παω σε z77 κ αν σε z77 ποια μητρικη προτεινεται μεχρι 120ε, η μητρικη να μπορει να υποστηριξει κ τοξ ι7 3770κ καποια στιγμη, εσεις τι θα κανατε θα πηγαινατε σε z77 σε gigabyte η asus γιατι η big marsal φαινεται πολυ καλη κ ας ειναι παλια. Ευχαριστω κ παλι γθα την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

- Δεν είναι κακό ότι είναι p67. Η μητρική αυτή είναι καλύτερη από οποιαδήποτε καινούρια

z77 σε αυτά τα λεφτά.

- Με τον 2600K είτε έχεις p67 είτε z68 είτε z77 είναι ένα και το αυτό γιατί οι διαφορές

του z77 με τα προηγούμενα απαιτούν ivy bridge επεξεργαστή. Άρα δεν χάνεις κάτι.

- Το μόνο πρόβλημα του p67 είναι ότι δεν βλέπει τα ενσωματωμένα γραφικά του

επεξεργαστή άρα δεν θα μπορείς να το δουλέψεις πριν βάλεις κάρτα γραφικών.

-Όλα τα chipset για το 1155 socket είναι συμβατά με τους ivy bridge. Τα h61/h67/p67

z68 πιθανόν να χρειαστούν bios update πριν τον αναγνωρίσουν, αλλά αυτό δεν είναι

τίποτα.

-Εφόσον έχεις ήδη 2600Κ δεν σε ενδιαφέρει η συμβατότητα με i7 3770Κ την οποία την

έχεις βέβαια. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να πας από 2600Κ σε 3770Κ.

Link to comment
Share on other sites

:baby:ωραια δηλαδη να την παρω την big marshal στα 100ε που την βρηκα, καλα δεν ειναι;:baby: ,μς την 7870 που θα ναι pci express 3.0 ενω η δικια μου απο τι καταλαβαινω μεχρι να βρω τα χαρακτηριστηκα της δε θα περνει θα δω διαφορες; οχι ετσι διοτι διαβασα αμελητεες.διαφορες απο 3.0 σε 2.0 οποτε να παω στην big marsal σε αυτα τα λεφτα;

Link to comment
Share on other sites

Tην παίρνει το κουτί και να την πάρεις στα 100 ευρώ.

Δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ pci-e 3.0 και 2, ούτε καν μικρή.

Αλλά για να είχες pci-e 3, θα χρειαζόσουνα ivy bridge επεξεργαστή,

δεν φτάνει η z77 μητρική.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Trex:hug:x παω να την παρω κ το ξεχασα πως pci 3.0 δεν εχει ο ι7 2600κ οαρα μονο η τριτη γενια,παντως εφοσον δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα καλυτερα ,παιδια σας ευχαριστω κ παλι,εφυγα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία διαφορά, όχι μόνο ουσιαστική. Μια απειροελάχιστη της τάξης του

2% υπάρχει σε κάρτες 3 φορές ισχυρότερες από την 7870 που σκέφτεσαι.

Με την 7870 δεν θα δεις διαφορά ούτε στα benchmarks.

Σκέψου ότι 7950 κλοκαρισμένη παίζει το ίδιο σε pci -e 3 και 2.

Link to comment
Share on other sites

παει κ αυτη ,redbighunter το εχω εξακριβωσει κανει η μητρικη στο κουτι,ωραια παμε κ καποια στιγμη για την καρτα διοτι ξεμεινα σχεδον απο λεφτα, ελπιζω να πουλησω κ τιποτα απο αυτα που εχουν μεινει ,παιδια ευχαριστω κ παλι για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.