Jump to content



3 νεα συστηματα


vlahoskwn

Recommended Posts

οποτε για να ανακαιφαλαινωνουμαι τι επεξεργαστη μου προτεινετε;(και σε amd αν μπορειτε)

και για τα 2 πρωτα τι καρτα γραφικων να δω; η ειναι αρκετη αυτην που εχει η μητρικη πανω;

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα , ειχα κανει ενα ειρωνικο τοπικ γιατι υπηρξε μια περιοδος στο thelab , που πραγματικα καθε μερα εβλεπες ποστ ''προτεινετε pc με 400 ευρω!''

Την επομενη μερα ''προτεινετε pc με 370 ευρω!''

Μετα απο λιγο ''προτεινετε pc με 330 ευρω!'' κλπ.

Οποτε ριξτου μια ματια για να προσανατολιστεις (δε ξερω αν δουλευουν ακομα τα λινκς ή αν υπαρχουν τα προιοντα , αλλα θα παρεις μια ιδεα)

(και κανονισε αυριο να πεις ''χαχα πρωταπριλια - σας την εσκασα'')

Link to comment
Share on other sites

(και κανονισε αυριο να πεις ''χαχα πρωταπριλια - σας την εσκασα'')

οχι δεν κανω πρωταπριλια

εχω βρει μερικα κομματια για πειτε μου ειναι ενταξει;

MS-TECH ATX Netzteil 450Watt (MS-450-SYS) 120mm V2.3

160GB IDE Western Digital WD1600JB 7200 8MB PATA 3,5" WD1600AAJB

και intel e4500 core 2 duo

τι λετε; για τα 2 πρωτα τι καρτα να κοιταξω; η να αρκεστω στην καρτα της μητρικης(αν εχει);

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ειναι οτι εχεις και τις πολλες επιλογες. Παρε οτι θες και οτι βγει.

Προσωπικα θα σου ελεγα να μην το κουραζεις αλλο το θεμα και να το αφησεις.

Αμα στον αλλον δεν περισσευουν 50 ευρω παραπανω , δε θα εχει μετα απο 1 μηνα ουτε για να πληρωσει το ιντερνετ , ουτε για να πληρωσει το ρευμα , ουτε για να φαει.

Γενικα οταν ειναι καπως πιο ευκαταστατος , ας παρει τοτε pc με 250 ευρω να πουμε.

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει και αυτο θα κανει; σας παρακαλω απαντηστε μου πσπ ποιο γρηγορα γινεται

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό: Ολοκληρωμενο συστημα. Απλά το είδα και το αναφέρω, δεν το πουλάω εγώ. Είδα ότι δίνει και μια οθόνη (παλιά crt, αλλά μάλλον θα κάνει τη δουλειά της) και πληκτρολόγιο/ποντικι.

Νομίζω όμως ότι δεν έχεις καταλάβει τι ψάχνεις. Είναι αδύνατον σε αυτά τα λεφτά να φτιάξεις αξιοπρεπές pc και μάλιστα με οθόνη. Αν έχεις υπομονή, θα μπορούσες να αγοράζεις κομμάτι-κομμάτι από αγγελίες με μεταχειρισμένα, ώστε να φτιάξεις ένα pc με γύρω στα 150 ευρώ (βέβαια όχι για gaming) που να κάνει με αξιοπρέπεια αρκετες δουλειες.

πχ με ένα πρόχειρο ψάξιμο, ένας συνδυασμός θα ήταν ο εξής: μητρική - Insomnia.gr (κατά καιρούς στα ίδια χρήματα παίζουν και άλλες ίδιο socket παρόμοια χαρακτηριστικά, ούτε αυτή την πουλάω εγώ :) ) 35 ευρώ, επεξεργαστής Intel Celeron G550 2.6GHz | Skroutz.gr 37 ευρώ, Μνήμη Kingston 2GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Single Rank | Skroutz.gr 11 ευρώ. Μέχρι στιγμής 83 ευρώ. Από αγγελίες μπορείς να βρεις τροφοδοτικό, σκληρό δίσκο και κουτί με 15-20 το καθένα και κανένα πληκτρολόγιο-ποντίκι με ένα 10 ευρώ οπότε πας στα 155 περίπου χωρίς οθόνη και χωρίς DVDRW. Βέβαια έτσι παίρνεις υπολογιστή τελευταίας γενιάς αναβαθμίσιμο και μαζεύοντας κάποια χρήματα του βάζεις και μια κάρτα γραφικών και μπορείς ναι έχεις και ελαφρό gaming σε σχετικά σύγχρονα παιχνίδια. Αν έχεις πολύ υπομονή τα 155 μπορεί να γίνουν και λιγότερα πετυχαίνοντας καλύτερες προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.