Jump to content



Ποια καρτα ηχου (ή οτιδηποτε αλλο)?


Ioanna

Recommended Posts

Γεια χαρα :)

Διαβασα τα τελευταια θεματα αλλα επειδη δεν εβγαλα ακρη ανοιγω καινουργιο.

Αποφασισα να αλλαξω την Soundlaster X-Fi Fatal1ty, η οποια απο το 2005 μου προσφερε πολλα στην ακροαση μουσικης.

Ποια καρτα ηχου να αγορασω για να ακουω μουσικη μεσα απο τα ακουστικα μου που τα συνδεω στον ενισχυτη μου?

- Ενισχυτης: Magnum IA-120

- Ακουστικα: Sennheiser HD600 και με πρωτη ευκαιρια θα αγορασω αυτα εδω

- Τι ακουω: τα mp3 μου (ολα transcoded με τον τελευταιο LAME, και φυσικα το 80%-90% αυτων υπαρχει, backed-up, σε FLAC). Δηλαδη, κααααποια στιγμη ή και ανα πασα στιγμη, μπορουν να χρησιμοποιηθουν. Ακουω ολα τα ειδη μουσικης.

- Η μητρικη μου ειναι η Gibabyte GA-990XA-UD3 (rev. 1)

Ηχεια δεν προκειται να αγορασω ποτε εκτος και αν μεταναστευσω.

Για τα παιχνιδια και τις ταινιες μου αρκουν τα ακουστικα μου.

Τι προτεινετε?

Καρτα ηχου ή DAC?

Maximum διαθετω 200 ευρω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις, θα τις ψαξω τις καρτες που προτεινετε! :)

Απο οτι ειδα οι Xonar Essence ST και STX ειναι πανομοιοτυπες, ακριβως ιδιες δηλαδη, με μονη διαφορα οτι η STX μπαινει σε PCI Express ενω η ST μπαινει σε PCI slot.

Οποτε εμενα, ΑΝ τελικα καταληξω σε αυτην την καρτα ηχου, με ενδιαφερει η ST διοτι χωραει καλυτερα στην μητρικη μου, μετα και απο την αγορα νεας καρτας γραφικων (GTX 660 OC) απο Δευτερα.

edit: εικονα της μητρικης μου καρτας

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την προταση, συγνωμη αλλα ξεχασα να το αναφερω: δυστυχως (δυστυχως, δυστυχως...) εχω την δυνατοτητα να αγορασω ΜΟΝΟ απο Ελλαδα! :( Δεν διαθετω καρτες κλπ... ΜΟΝΟ απο Ελλαδα. Δυστυχως :(

Ευχαριστω.

Για αυτην εδω την καρτα ηχου τι γνωμη εχετε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.