Jump to content



Nvidia GTX Titan: εντυπώσεις/μετρήσεις/απορίες/overclocking/issues κοκ


Recommended Posts

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

The Quadro K6000 GPU is based on the NVIDIA Kepler™ architecture - the world's fastest, most efficient GPU architecture. Key performance features and capabilities include:

-12GB ultra-fast GDDR5 graphics memory lets designers and animators model and render characters and scenes at unprecedented scale, complexity and richness

-2,880 streaming multiprocessor (SMX) cores deliver faster visualization and compute horsepower than previous-generation products

....μαλλον θα δουμε και το GTX TITAN ULTRA!

Link to comment
Share on other sites

Mε 12gb vram το βλεπω να κανει οσο ενα αμαξακι πολης 5ετιας!:fun::hehe:

6gb θα εχει το Titan Ultra και ρολογια 780 gtx (867mhz) (δηλαδη ενα 5-10% πανω απο GTX titan)

....πάντα η QUADRO έχει double ram από την Gaming reference vga!

Λογικά 300 watt tdp χωρις throttle!

Link to comment
Share on other sites

που την ξεθάψατε πάλι ρε σεις την ULTRA? αδιόρθωτοι ειστε....όσοι την φάγανε την πατάτα της TITAN την φάγανε , δεν νομίζω να ξανασχοληθεί η NVIDIA...αν ηταν να φτιάξει την καρτούλα αρκούσε ένα bios αλλα δεν....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Νεκρα το τοπικ... κανενας με gtx titan να γινει καμια κοντρα ? :p

Η 780ακιδες ασχολουνται με τα διακοπτακια και τα dual & triple bios. Ας βαλουν οσα διακοπτακια θελουν και ας αλλαζουν τα bios σαν τα σωβρακα.

Ακομα δεν το εχουν παρει χαμπαρι οτι 400 shaderonia απουσιαζουν απο την κουτση! :hehe:

Καλα ρε [MENTION=15972]Staba[/MENTION] εχεις νερο πανω στην καρτα και κανενα score δεν μας εχεις δωσει... Απο χειμωνα βλεπω να σπαω το 84,4 fps στο valley!

Μax oc ποσο εχεις πιασει ? Εγω με αερα 1250 mhz core απο μεριας μου σε ευθεια γραμμη...

Απο 3D MARK παιζει κανενας κωδικος για extreme firestrike ?

Oλοκληρη evga και ενα κωδικό δεν εβαλε μεσα σε τοσο ακριβό προϊόν...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Που σε ρε άνθρωπε χαθηκαμε δωσε πονο λεμε....εμενα παντος το σκορακι μου στο valley δεν το εχου περασει :tongue: με 780 και με οτι bios εχουν βάλει ειμαι πρωτος σταθερη αξια υποστηριζοντας τον τιτάνα. Και ειπαμε και να με περασουν εχω αλλο ένα καλο μαγικο σκορακι να ανεβάσω:clap:

Link to comment
Share on other sites

Που σε ρε άνθρωπε χαθηκαμε δωσε πονο λεμε....εμενα παντος το σκορακι μου στο valley δεν το εχου περασει :tongue: με 780 και με οτι bios εχουν βάλει ειμαι πρωτος σταθερη αξια υποστηριζοντας τον τιτάνα. Και ειπαμε και να με περασουν εχω αλλο ένα καλο μαγικο σκορακι να ανεβάσω:clap:

Εβαλες νερα στις καρτες ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε αρκετα πληρωνουμε ρεύμα αχαχα.οχι κανω δουλεια με aircondition:P ουτε θα βάλω τωρα που θα πιάσουν τα κρυα.ετσι και αλλιως ελαχιστα τις δουλεψα λογο δουλειας το pc ανοιγει μια φορα την εβδομαδα για καμια ταινια

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε αρκετα πληρωνουμε ρεύμα αχαχα.οχι κανω δουλεια με aircondition:P ουτε θα βάλω τωρα που θα πιάσουν τα κρυα.ετσι και αλλιως ελαχιστα τις δουλεψα λογο δουλειας το pc ανοιγει μια φορα την εβδομαδα για καμια ταινια

και καλα εκανες...

Ωραια...θελω να καρφωσουμε το cpu σου 5.0+ ghz και να τραβήξουμε ενα με αερα με την δικια μου πανω!

Καποια στιγμη στις επομενες μερες....δεν βιαζομαστε!

Εχουμε και το καφεδακι με τον συνέταιρο Tιτανομαχο ([MENTION=22714]osfp1980[/MENTION]) με τα BENQ 27aria σε Surround !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω με αερα 1250 mhz core απο μεριας μου σε ευθεια γραμμη...

Πασιέντζα ή ναρκαλιευτή? :jester:

Κατεβασε το MSI Afterburner beta 14.

Πηγαινε στο "VEN_10DE&DEVμπλαμπλαμπλαμπα.cfg" αρχείο και πρόσθεσε τα κάτωθι (αμεσως μετα την τελευταία γραμμη του block "[startup]"):

[settings]

VDDC_Generic_Detection=0

VDDC_NCP4206_Detection=3:20h

Παίξε με το voltage (λογικά θα ειναι ή "Auto" ή όπου θέλεις μέχρι και τα 1.3V αλλά fixed/constant) και καλό σου Πάσχα αν και δεν ξερω κατα πόσο δουλευει με το modded bios που χρησιμοποιείς ούτε έχω επιβεβαιώσει με DMM οτι όντως ακουει πάνω απο τα 1.2V.

Καλου κακού έχε και κανέναν πυροσβεστήρα κοντά σου...

ΥΓ: use at your own risk

Έγινε επεξεργασία από Freedom
Link to comment
Share on other sites

Πασιέντζα ή ναρκαλιευτή? :jester:

Κατεβασε το MSI Afterburner beta 14.

Πηγαινε στο "VEN_10DE&DEVμπλαμπλαμπλαμπα.cfg" αρχείο και πρόσθεσε τα κάτωθι (αμεσως μετα την τελευταία γραμμη του block "[startup]"):

[settings]

VDDC_Generic_Detection=0

VDDC_NCP4206_Detection=3:20h

Παίξε με το voltage (λογικά θα ειναι ή "Auto" ή όπου θέλεις μέχρι και τα 1.3V αλλά fixed/constant) και καλό σου Πάσχα αν και δεν ξερω κατα πόσο δουλευει με το modded bios που χρησιμοποιείς ούτε έχω επιβεβαιώσει με DMM οτι όντως ακουει πάνω απο τα 1.2V.

Καλου κακού έχε και κανέναν πυροσβεστήρα κοντά σου...

ΥΓ: use at your own risk

Ναρκαλιευτη ;)

00002.jpg

... γιατι ειναι μπόμπα το scorακι μου!

Δεν παιζω με MSI afterburner...αλλα μονο EVGA Prec X.

Καβατζα για τον χειμωνα κραταω αυτο με το ανεβασμα τασης σε v 1,3!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.