Jump to content



ACER = ΜΑΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! ΜΑΚΡΙΑ!!!!


augi

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από augi

*Και αν νομίσετε ότι ισχύει η εγγύηση, είστε γελασμένοι! Πρέπει να καούν τουλάχιστον 4 pixels και να μην βρίσκονται εντός του ίδιου τεταρτημορίου της επιφάνειας της οθόνης.....

Σε πήραμε λίγο από τα μούτρα, αλλά είσαι λίγο υπερβολικός στις αντιδράσεις σου.

Τι εννοείς ότι δεν ισχύει η εγγύηση? απλά το "πρόβλημα" δεν είναι αρκετό για να ισχύσει η εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blkik

Δεν νομίζω πως φταίει η Acer που εσυ δεν πρόσεξες και δεν κοίταξες το laptop πριν το πάρεις.

Όπως έιπαν και οι άλλοι δεν έχει σημασία τόσο η εταιρεία καμένα pixel μπορείς να βρεις και σε Samsung και σε Eizo.

Και το πήρες και άπο την Cosmodata, εγω Θεσσαλονίκη μένω και έχει φτάσει η φήμη τους μέχρι εδώ

Και στο κάτω κάτω ε δεν ήξερες, ε δε ρώταγες??

σωστός αλλά πολύ αυστηρός βρε παιδί μου :)

Link to comment
Share on other sites

μη βγαζουμε μια εταιρια χαλια για ενα καμμενο πιξελ..σε οποιαδηποτε συσκευη που εχει οθονη lcd/tft θα μπορουσε να τυχει.αλλα αν ηταν πχ ibm,hp κλπ θα λεγαμε "ενταξει μωρε,εχει ενα καμμενο πιξελακι αλλα ειναι ibm!".i dont get it.οσον αφορα την εγγυηση και τους ορους της,απο τη στιγμη που δινεις τοσα λεφτα για μια τετοια αγορα 1ον κοιταζεις τους ορους της εγγυησης ειδικα για το συγκεκριμενο θεμα και βλεπεις τι σε συφμερει καλυτερα και 2ον δοκιμαζεις τη συσκευη πριν τη παρεις αν ειναι εφικτο γιαν α γλυτωσεις τετοια προβληματα :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εφιαλτική νύχτα (μπινελίκια, τσαντίλα, τηλέφωνα σε φίλους που είχαν φορητό 3 και βάλε χρόνια χωρίς ίχνος καμμένου pixel....) αποφάσισα σήμερα το πρωί να πάω από την Cosmodata για να διαμαρτυρηθώ. Ομολογώ πως δεν περίμενα να πετύχω τίποτα, αλλά...

ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝΕ! :eek:

Δεν ξέρω πώς έγινε αυτό, βοήθησε πάντως και ο πατέρας μου που τους τα "έχωσε" για τα καλά...

Τώρα ελπίζω να μην καεί κανένα Pixel στην διαδρομή...

Πάντως το πάθημα (επιτέλους, γιατί έχω πάθει κι άλλα από αυτό το μαγαζί) έγινε μάθημα. Γενικότερα ισχύει η παροιμία " Η φτήνια τρώει τον παρά". Από εδώ και πέρα δεν θα παίρνω ποτέ το φθηνότερο όταν υπάρχει προβληματική εγγύηση/αξιοπιστία. Και επίσης, όσον αφορά τα laptop:

ΘΑ ΤΑ ΑΝΟΙΓΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΙΝ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΩ !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

είσαι τυχερός για την κατάληξη της υπόθεσης (φαίνεται ο πατέρας σου ήταν πιο ''τσαμπουκάς'' από τους της cosmodata:D)

αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν ευθύνονται αυτοί για το πρόβλημα οπότε πρέπει να είσαι πολύ ευχαριστημένος

βέβαια έχε υπόψιν ότι το φορητό που γύρισες εσύ πίσω θα το φορτωθεί ο επόμενος άτυχος πελάτης τους ο οποίος μπορεί να υστερεί σε σωματική δύναμη / όγκο....

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ endu

πρίν απο 2 χρόνια έσκασε ένς φίλος 200 παραπάνω για μια ΕΙΖΟ ΤαΦΤά

και το αποτέλεσμα?

ενα καρακκαμένο κοκκινο για να μη το χάνεις κιόλας

και σε 2 μήνες μέσα ΄΄ένα γκρι και ενα μπλε ετσι για να βλέπεις κάποιο οτι χρωμα απετσαρια και να εχεις.

τρελάθηκε!

οι εγγυήσεις ειναι όλες εκεί στα 3-5pixel νομίζω και διακρίνονται και σε εντελλώς ψώνια(μαυρο) και σε μονίμως ενεργά(ευδιακριτα κατα πολύ περισσότερο)

καλα είναι να προσέξεις πριν και να ευχεσαι στατιστικά να μην σκάσουν στη δικιά σου

είτε μιλάμε για φορητό είτε για οθόνη stand alone

Ας πάμε βρε αδερφέ στου γείτονα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η οθόνη του 1511 έχει παρουσιάσει ένα καμμένο (πράσινο) pixel στο άνω δεξιό άκρο της οθόνης...αλλα μερικές φορές είναι ορατό κι άλλες δεν είναι...τώρα πχ δεν φαίνεται ούτε σε άσπρο ούτε σε μαύρο υπόβαθρο...άλλες φορές πάλι κάνει μπάμ...

Μου κάνει εντύπωση πάντως..δεν ήξερα ότι είναι δυνατόν να κολλάει περιοδικά μόνο...

Παρολαυτά πιστεύω πως το συγκεκριμένο πρόβλημα μπορεί να εμφανιστεί σε οθόνη οποιασδήποτε μάρκας...

Link to comment
Share on other sites

Από δική μου σκοπιά , ACER είναι μια χαρά .

Το καημένο το λαπτόπι του έχω βγάλει τα μάτια (Σχεδόν κάθε φορά που κάνω μπάνιο το έχω να παίζει ταινίες μέσα στην υγρασία κτλ.) και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα .

Πρόβλημα με καμμένο pixel είχα από δική μου βλακεία καθώς τον έριξα στο πάτωμα...πάντως....το καλό είναι ότι το πρόβλημα λύθηκε! Πιέζοντας την οθόνη από την πίσω πλευρά, παρατήρησα πως όταν εφάρμοζες πίεση στην συγκεκριμένη περιοχή που βρισκόταν το καμένο pixel , η κατάσταση έφτιαχνε....Οπότε....μια παραδοσιακή φάπα έλυσε το πρόβλημα...ριψοκινδυνευμένο μεν , αποτελεσματικό δε , 1 χρόνο τώρα και το πρόβλημα δεν ξαναπαρουσιάστηκε ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η acer δεν είναι και ότι καλύτερο σε φορητά αλλά δεν είναι και μάπα. Τα μικρά τις μοντέλα αυτά κάτω απο 1700 euro είναι πλούσια σε χαρακτιριστικά αλλά πολύ φτωχά σε ποιότιτα οθόνης ήχου κτλ σε σχέση με άλλα όπως toshiba ibm κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά με την ΑΣΕΡ έχουν δεί φορητό και αυτοί που δεν το έβλεπαν ούτε στα όνειρά τους.Δεν έχουν όλοιθ τα λεφτά για σονυ τοσίμπα κλπ.Η άσερ σώζει κόσμο.Και εγώ αν έπαιρνα ασερ θα έπαιρνα.Και όσους ξέρω και έχουν είναι πολύ ικανοποιημένοι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsunami [Σήμερα, στις 19:44]

Ρε παιδιά με την ΑΣΕΡ έχουν δεί φορητό και αυτοί που δεν το έβλεπαν ούτε στα όνειρά τους.Δεν έχουν όλοιθ τα λεφτά για σονυ τοσίμπα κλπ.Η άσερ σώζει κόσμο.Και εγώ αν έπαιρνα ασερ θα έπαιρνα.Και όσους ξέρω και έχουν είναι πολύ ικανοποιημένοι

Μάλλον δεν έχουν δοκιμάσει Sony, IBM, Toshiba

Link to comment
Share on other sites

Το καλο με την acer ειναι η εξτρα 3ετης εγγυση που μπορεις να την ενεργοποιησεις με καποιο κοστος ( κοντα στα 180 λιανικη πιστευω ) μεσα σε 30 μερες απο την αγορα του φορητου , και καλυπτει ακομα και πεσιμο .Επισης το φορητο δεν παει για service απλα παραγγελνεις το νεο ερχονται στο αφηνουν και περνουν το παλιο.

Acer Advantage PLUS Edition

Warranty Extension to 3 years with Pick up and Redelivery PLUS accidental damage

Ετσι μου το αναφερουν στους τιμοκαταλογους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Αν ειναι ετσι, ενεργοποιεις την εγγυηση, στα 2.5 χρονια σου πεφτει τυχαια κατω και αναγκαζονται να σου δωσουν ενα νεοτερο/καλυτερο μοντελο.

Η ενεργοποιηση γινεται μαζι με την αγορα του φορητου και μεσα σε 30 μερες.Οποτε απο τον 1 απλο χρονο παει στα 3.Υοψιαζομαι οτι καθε φορα που ενεργοποιειται μια τετοια εγγυση αυτοι κραταν και ενα αντιστοιχο φορητο για μπακαπ.Παρατραβηγμενο ακουγεται αλλα θα το διασταυρωσω σε λιγες μερες οταν ο 1.5 χρονου φορητος του αφεντικου που δεν κυκλοφορει κατα τυχη θα πεσει απο τα χερια μου ( αφου εχω παρει μπακ απ τα αρχεια του).....Παντως συνεργατης μου στην δουλεια μου ειπε οτι μονο η acer το εχει αυτο , και επισης ξερω οτι ο ιδιος εκανε 3ετη στον δικο του φορητο ( ειναι και ο υπευθυνος για τα φορητα κατι θα ξερει το τσογλ@νι)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.