Jump to content



amazon - τι γίνεται όταν δεν εξυπηρετεί ελλάδα?


neuromancer

Recommended Posts

Βρήκα μια θήκη για dig. camera σε amazon αλλά δεν στέλνει λέει Ελλάδα.

Ούτε το com ούτε το co.uk. Τι εναλλακτικές υπάρχουν σε τέτοιες περιπτώσεις?

[ame=http://www.amazon.com/MegaGear-Ready-Protective-Leather-Camera/dp/B007ZMPQC8/ref=cm_cr_pr_product_top]Amazon.com[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλιώς? 15 δολλάρια αγορά από .hk Παίζει ρόλο το κόστος ή ο τρόπος αποστολής στο αν θα εμπλακούν τελωνεία, κτλ?

(Ένας γνωστός πήρε pad από κίνα, κάπου 160 δολλάρια και του ήρθε ταχυδρομικά.)

Link to comment
Share on other sites

Στο tab που λέει τα έξοδα αποστολής κλπ, γράφει και με τι το στέλνει.

Ρίξε το λινκ που έκανες την αγορά αν και όπως είπα και πριν κατά 99.9% με ταχυδρομείο ειναι και δεν θα έχεις πρόβλημα.

Όλα έχουν σημασία. Απλά ακομη και κοπανιστό αεράκι να σου στείλουν με courier, εκτός ΕΕ, θα πληρώσεις τα κερατιάτικα στο τελωνείο ότι και να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Standard International Flat Rate Postage : FREE

Estimated delivery: Wed. May. 15 - Fri. May. 31

Θες να πεις ότι ΟΛΑ τα προερχόμενα από εξωτερικό (Non EU) δέματα περνάνε από τελωνείο και με κάποια (??) κριτήρια μερικά τα πιάνει η τσιμπίδα?

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικά ναι, απλά όταν σου έρχεται κάτι με ταχυδρομείο δεν σε τραβάνε στο αεροδρόμιο για να το πληρώσεις.

Αν στο έστελνε με κούριερ τότε θα ειχες σίγουρα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

μη σκας, ελτα και εισαι ηρεμος. Και αυτο γιατι ξερεις οτι αμα περασει τελωνειο κατι -δε μου εχει τυχει ποτε- θα πληρωσεις ενα +25% καπου και καθαρισες. με κουριερ μου εχουν ζητησει 197€ για 130€ παραγγελια :worship:

Link to comment
Share on other sites

με κουριερ μου εχουν ζητησει 197€ για 130€ παραγγελια :worship:

Με courier μου έχουν ζητήσει 180 ευρώ για review sample (το έλεγε κιόλας ότι ήταν sample) αξίας, στη λιανική στην Ελλάδα, ~100 ευρώ... Μιλάμε για βλαμμένους.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.