Jump to content



cooler για i5 2500k


dimmelis

Recommended Posts

Μόλις τον πήρα κ θέλω να τον ανεβάσω στα 4.1-4.3, αλλά απ ότι διαβάζω το stock cooler δεν πρόκειται να την παλέψει.

Ψάχνω δυο μέρες τώρα cooler και έχω αρχίσει να ζαλίζομαι...

(Γιατί να μην υπάρχει review database με όοολες τις ψύκτρες?? :hmm:)

Είμαι ανάμεσα σε αυτές:

ARCTIC COOLING FREEZER 13 PRO

COOLERMASTER HYPER 212 EVO

Thermalright True Spirit 140 BW

SCYTHE MUGEN 3 REV.B

Αν έχετε κάποια καλύτερη ιδέα για cooler μέχρι τα λεφτά της mugen 50κατι ευρώ, θα ήθελα πολύ να την ακούσω! :help1:

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βάλεις και το παράγοντα θόρυβο στο παιχνίδι κοίτα και την Χigmatek Gaia SD1283. Οικονομική λύση και στις επιδόσεις είναι δίπλα-δίπλα με την Coolermaster αλλά με σαφώς χαμηλότερο θόρυβο ακόμα και σε 100% rpm speed.

Υ.Γ. Πάνε οι εποχές που το stock cooler ήταν μια αξιοπρεπή λύση για την ψύξη. Το τωρινό είναι low profile και καλά για να χωράει σε htpc και το μόνο που μπορεί είναι να κουμαντάρει το CPU σε idle με ή χωρίς OC.

Link to comment
Share on other sites

Όλες θα σε καλύψουν γι αυτό που θέλεις. Παίξε με τιμή και διαθεσιμότητα. Έχεις τσεκάρει κουτί και μνήμες, έτσι?

[MENTION=559]vagsk[/MENTION]

Μια χαρά είναι το στοκ cooler του sandy. Αν δεν τρέχεις stress test στο κατακαλόκαιρο μια χαρά την παλεύει και για τα κυβικά του είναι και σχετικά αθόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Την coolermaster δεν την βρίσκω με μεταφορικά λιγότερα των 5ε, που με πάει στα 40ε, και νομίζω ότι δεν τα αξίζει.

Το ίδιο ισχύει και για την true spirit 140 (που ούτως ή άλλως ξέφευγε).

Mugen ακυρο λόγω χρημάτων κ όγκου.

Από e-shop, χωρίς μεταφορικά, διαθέσιμη είναι η true spirit 120.

Σε σύγκριση με την CM, αξίζει τα λεφτά της?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.