Jump to content



Νεα οθονη,σκεψεις και προτασεις σε 27"


argi

Recommended Posts

Μετα απο πολυ καιρο με την samsung T22 σκεφτομαι και εγω να παω σε 27αρι 1080π πανελ,τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι στα 300-350 ευρω.

Τη νεα οθονη την θελω πιο πολυ για παιχνιδια λιγες ταινιες και απλη χρηση,αρχικα εχω βρει 2 οθονες που με ενδιαφερουν και θελω τη γνωμη σας.

BENQ GW2760HM 27'' LED MONITOR FULL HD BLACK - -

LG IPS277L-BN 27'' SLIM IPS LED MONITOR FULL HD BLACK - -

Εχω να επιλεξω αναμεσα σε ips και va πανελ και ειμαι λιγο μπερδεμενος.

Link to comment
Share on other sites

Στις πολλες ιντσες ειναι απαραιτητο να εχεις καλες γωνιες θεασης, οποτε σωστα εχεις αποκλεισει ΤΝ πανελ.

Αναμεσα σε αυτες τις δυο θα πηγαινα σε VA γιατι εχει καλυτερο χρωμα και μαυρο. Kαλο θα ηταν βεβαια να διαβασεις και κανενα review για το τι ψαρια πιανει στο input lag.

Τσεκαρε επισης η BENQ τι εγγυησεις δινει για καμμενα/κολλημενα πιξελς κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Την BenQ θα πάρεις την 27 άρα με τα 120Hz και τελείωσες..

Εγώ να διώξω τα Dell (3) θέλω (υ2412m) και να παώ σε 120Hz ή σε μια 30-27αρα με 2560χ----

Στα 120Hz θα πρεπει να παω σε ΤΝ πανελ οποτε δεν με ενδιαφερει,Χρειαζομαι και περισσοτερα χρηματα για τα 120Hz.

Τα λεφτα κοντα στα 350 ευρω και αυστηρα στις 27 ιντσες :p

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο με την samsung T22 σκεφτομαι και εγω να παω σε 27αρι 1080π πανελ,τα λεφτα που μπορω να διαθεσω ειναι στα 300-350 ευρω.

Τη νεα οθονη την θελω πιο πολυ για παιχνιδια λιγες ταινιες και απλη χρηση,αρχικα εχω βρει 2 οθονες που με ενδιαφερουν και θελω τη γνωμη σας.

BENQ GW2760HM 27'' LED MONITOR FULL HD BLACK - -

LG IPS277L-BN 27'' SLIM IPS LED MONITOR FULL HD BLACK - -

Εχω να επιλεξω αναμεσα σε ips και va πανελ και ειμαι λιγο μπερδεμενος.

Tην benq που δειχνεις την πηρα πριν λιγες μερες.

Σε σχεση με την tv της υπογραφης που χρησιμοποιω τον τελευταιο καιρο σαν μονιτορ, περιμενα να δω το κατι παραπανω στα χρωματα, γιατι ειχα ακουσει-διαβασει πολυ καλα λογια με για το va πανελ....

Συνδεσα λοιπον ταυτοχρονα και την benq διπλα απο την tv μου, και εβαλα να παιζουν ταυτοχρονα τα ιδια πραγματα..

Μετα απο κανενα 2-3 ωρο ενασχολησης με τις ρυθμισεις της benq, καταφερα να την κανω να πλησιαζει λιγο την tv:p

Εν τελει για να μην τα πολυλογο το εδωσα το μονιτορ και συνεχιζω να εχω στην κατοχη μου την τηλεοραση..

Το benq που δειχνεις , ειναι αρκετα καλο μονιτορ, απλα δεν ειναι αυτο το σουπερ που περιμενα να δω...

Το lg που δειχνεις δεν το εχω δει-δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.