Jump to content



Bοήθεια επιλογής κινητού +4" έως 4.5"


TifoziF1

Recommended Posts

ΜΗ !!! όχι την σιδερώστρα!!!! [ame=http://www.youtube.com/watch?v=84z_BIrLlp4]Incredible aMazing Dragontrail glass screen test for xiaomi m2 smartphone from ibuygou - YouTube[/ame] :p :P

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WpbOoQpwAFs]Asahi Glass demos Dragontrail, a tough glass for consumer electronics - YouTube[/ame]

http://en.wikipedia.org/wiki/Dragontrail

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : EE98*****27CN

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 27-07-2013 08:43 ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 27-07-2013 02:44 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 26-07-2013 22:03 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 26-07-2013 21:10 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 21-07-2013 01:11 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-07-2013 18:13 IPS

Επιτέλους έφθασε. Μπήκε τελωνείο 10 το βράδυ παρασκευής και βγήκε από αυτό 4 ώρες μετά !!

Βαριέμαι να πάω Γλυφάδα να το πάρω, θα πάω Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : EE98*****27CN

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 27-07-2013 08:43 ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 27-07-2013 02:44 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 26-07-2013 22:03 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 26-07-2013 21:10 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 21-07-2013 01:11 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-07-2013 18:13 IPS

Επιτέλους έφθασε. Μπήκε τελωνείο 10 το βράδυ παρασκευής και βγήκε από αυτό 4 ώρες μετά !!

Βαριέμαι να πάω Γλυφάδα να το πάρω, θα πάω Δευτέρα.

Άντε ξεκουνήσου ρε, να δούμε το εργαλείο...

Link to comment
Share on other sites

Εφυγα το ΣΚ εκτός, ρίχναμε βλαστάρι και έτσι πήρα τηλέφωνο ότι θα περάσω να το πάρω Δευτέρα. Θα φάει πάντως πολύ ξεψάχνισμα, δίπλα δίπλα με το Note2 για μιά/δυό βδομάδες, πριν το παραδώσω στον νέο του ιδιοκτήτη.

Έχω βαρεθεί την γκουμούτσα !!! Θέλω 135mmx65mm 5", μπορώ ????

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το mi 2S 16GB. ΟΛΑ JET !!! και το merimobiles.com άψογο. Μόνη ίσως παραφωνία ότι ενώ παραγγελία και πληρωμή (με paypal) έγινε 14-Ιουλίου, η αποστολή από merimobiles.com έγινε 20-Ιουλ. Η αποστολή έγινε με courier EMS.

Το κινητό είναι πολύ καλό όπως το περίμενα. Πέρασα την 3.7.12 multilang και όλα είναι άψογα. Κατά τύχη μου ήρθαν και οι ζελατίνες θήκες σήμερα από ebay !!

25122 antutu, γρήγορο, δεν έχει κολλήσει πουθενά.

Εντυπώσεις:

- gps (+glonass) lockαρε την πρώτη φορά σε 20 seconds, μετά κάθε άλλη φορά σε 3secs (μετά από reboot & χωρίς data/wifi).

- Πολύ πιο φωτεινό από το Note2 διαβάζεται στον ήλιο αλλά όχι πολύ εύκολα. Το Νοτε2 δεν διαβάζεται αν δεν κάνεις σκιά.

- Sim δεν του έβαλα επάνω, δεν έχω.

- ΟΚ με τα Ελληνικά.

- Βαρύ το άτιμο, φαίνονται τα 145gram.

- Κλειστό όπως το πήρα, το άφησα να φορτίσει, και από τα 100% που το άνοιξα, μετά από 3 flash και πολύ παίξιμο + wifi on είναι στο 70% (4h 25m, 68% screen =2h 18min), αλλά θέλει 2-3 πλήρεις φορτίσεις αποφορτίσεις για να δείξει τι πραγματικά είναι και να βγει συμπέρασμα.

Έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει καμιά 10αριά miui themes. Μερικά είναι καταπληκτικά !! Τέχνη.

Link to comment
Share on other sites

To merimobiles είναι γνωστό ότι καθυστερεί να στείλει, και εγώ από εκεί πήρα τον Κινέζο.

Περιμένω περισσότερα για το Xiaomi, μιας και το ζαχαρώνω, τρώγοντας ανοίγει η όρεξη!!

Link to comment
Share on other sites

To merimobiles είναι γνωστό ότι καθυστερεί να στείλει, και εγώ από εκεί πήρα τον Κινέζο.

Περιμένω περισσότερα για το Xiaomi, μιας και το ζαχαρώνω, τρώγοντας ανοίγει η όρεξη!!

H γυναίκα το λάτρεψε, τρομερή αναβάθμιση από το ZTE Blade. Έβαλε την μωβ-διάφανη TPU θήκη και ένα στυλ "hello kitty" theme (τίγκα στο ροζουλί). "Έπεσε" καλά στο χέρι της, άνετο, γρήγορο και με πάρα πολύ καλή οθόνη. Θα κοιτάζω να το "κλέψω" για λίγο να τραβήξω φώτος (απόγευμα & βράδυ) να δείτε και την κάμερα, η οποία φαίνεται καλούτσικη.
Και καλή μπαταρία όπως φαίνεται...

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk4

Μετά από τόσο ψάξιμο & σετάρισμα (ώρες) και με ένα σωρό restores από ΒΟΧ.com με titanium backup και μόλις τώρα έφτασε (όπως μου είπε) στο 12%. Μακάρι να συνεχίσει έτσι, γιατί αν δεν περάσουν 2-3 μέρες και 2-3 πλήρεις φορτίσεις αποφορτίσεις δεν βγαίνει ασφαλές συμπέρασμα. Το ZTE δεν θα κράταγε ούτε 12ώρο έτσι, μόνο για το titanium backup @ box.com έπεσε η μπαταρία του από 60% στο 35%.
Link to comment
Share on other sites

Εγω σταματησα παντως να ασχολουμαι με μπαταριες κτλ

Ο Κινεζος μου βγαζει 8 ωρες οθονη και 2 μερες αναμονη, σε κανονικη χρηση, με κλησεις-wifi-μουσικη. Σε iddle κατασταση, η μπαταρια πεφτει 0.4%/ωρα

1 ωρα να παιξω Real Racing 3, πεφτει 40% κατω :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.