Jump to content



TP-Link,Netgear ή Belkin?


Xzibit

Recommended Posts

Καλησπέρα ένας φίλος μου θέλει να πάρει καινούριο Modem και έιναι ανάμεσα σε αυτά τα 3

TP-Link Wireless ADSL Modem/Router Ν300 Annex A TD-W8961ND - Ασύρματα ADSL Modems - plaisio.gr

Netgear Wireless ADSL Modem/Router N300 Annex A DGN2200 - Ασύρματα ADSL Modems - plaisio.gr

Belkin Wireless ADSL Modem /Router N300 - Ασύρματα ADSL Modems - plaisio.gr

Αυτό που έχει τώρα είναι αυτό

Netgear Wireless ADSL Modem/Router N150 Annex A DGN1000 - Ασύρματα ADSL Modems - plaisio.gr

Και δεν είναι ευχαριστημένος έχει συνέχεια αποσυνδέσεις.

Η χρήση που θα κάνει είναι PC-XBOX 360 κινητό και ασύρματα μόνο σε όλες τις περιπτώσεις.

Αυτό που τον ενδιαφέρει κυρίως είναι η κονσόλα που απέχει 10 μέτρα από το σημείο που θα είναι το Modem αν θα είναι καλό το σήμα και χωρίς αποσυνδέσεις.

Ποιο προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρος ο φίλος σου ότι είναι θέμα ασύρματης σύνδεσης οι αποσυνδέσεις και όχι πρόβλημα της γραμμής;

Το ticket για internet disconnections είναι το πιο απλό σε τεχνικά τμήματα των ISP και οφείλεται σε χίλιους-δύο λόγους που δεν έχουν να κάνουν με το modem που χρησιμοποιείς αλλά την γραμμή του παρόχου.

Link to comment
Share on other sites

Τα Asus παίζουν δυνατά τώρα τελευταία. Η εμπειρία μου απο Belkin προϊόντα δεν ήταν και ό,τι καλύτερο. Ακόμα βέβαια έχω το Ν1 σαν ρούτερ, αλλά αμα άλλαζα, σε Asus θα πήγαινα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=559]vagsk[/MENTION] Μου είπε ότι δεν είχε πρόβλημα παλιότερα όταν ήταν με ethernet

Αλλά χάλασε κάποια στιγμή η θύρα LAN και από τότε είναι μόνο ασύρματα.

Επίσης με το Netgear DGN1000 οι περισσότεροι είχαν πρόβλημα που διάβασε στο Internet

Τέλος πάντων αποφάσισε και έκανε παραγγελία σήμερα το TP-Link

Ευχαριστώ για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν και αρκετά ανορθόγραφα, αυτό γράφει στη σελίδα του TP-Link που έδωσες...

Κατά : Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για το μοδεμ γιατί άπλα στο ωιρελεσσ κοματι είναι άπλα για πέταμα τραγικές ταχύτητες - δεν μπορεί να συνδεθεί με άλλο ΑΠ (μονο αν το ΑΠ ειναι σε ρεπεατερ) χάνει πακέτα και στις 2 μέρες που το δούλεψα κώλυσε(ΗΑΡΔ ΡΕΣΕΤ)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε.

Έχω περίπου 2 μήνες το πρώτο modem-router http://http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/diktya/adsl-modem-router/TP-Link-Wireless-ADSL-Modem-Router-%CE%9D-300Mbps-Annex-A.htm θα γράψω κάποια αρνητικα και θετικά μήπως και βοηθήσω!

Θετικά:

Γρήγορη εγκατάσταση.

Συγχρονίζει ψηλά(2αρα γραμμή conn-x)

Έχει κουμπί για ενεργοποίηση-απενεργοποίηση wifi.

Κανένα θέμα με αποσυνδέσεις...και ασύρματο.

Αρνητικά:

Το πρώτο που παρέλαβα,δούλεψε για 2 ώρες και μετά "πέθανε".Ευτυχώς μου το αλλάξανε,χωρίς πολλά-πολλά.

Πανάλαφρο σαν συσκευή,σε σχέση με το baudtec του ΟΤΕ,νομίζεις ότι δεν έχει τίποτα μέσα(μπορεί να μην είναι αρνητικό,απλά το γράφω).

Μία φορά κάθε 20 ημέρες περίπου,δεν μπορω να συνδεθω στο internet,σαν να χάνει τις ρυθμίσεις του και πρέπει να τρέξω το cd απο την αρχή.Δεν ξέρω εάν είναι πρόβλημα του modem η της σύνδεσης.

ΥΓ.Δεν μου έστειλαν αυτό που έχει στο link,νομίζω ότι είναι παλαιότερη έκδοση.Εμένα μου έστειλαν αυτό http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=E1CC0920D2A626F18AA41CC1DE74FFB5&pa=CE054DB79288B3418F929C005FA41F42

σαν σχεδίαση εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.