Jump to content



Ηλεκτρικές σκούπες: κατηγορίες, απόδοση κ.α.


Recommended Posts

[MENTION=16220]sotoscorfu[/MENTION] το κατάστημα απ' όπου αγόρασα μετά από 3 βδομάδες στο περίμενε μου λέει ότι μάλλον δεν υπάρχει απόθεμα από την Karcher. Ξέρουμε αν ισχύει κάτι τέτοιο; Αν είναι να παραγγείλω από αλλού τέλοσπάντων...

Επίσης αν δεν υπάρχει μήπως να δω κάποια άλλη επιλογή... :/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εγώ θα συμφωνήσω με την πρόταση karcher και θα την πάω ένα βήμα παρακάτω.

Έχω αυτή 3 χρόνια τώρα και δεν το έχω μετανιώσει. Είναι για στεγνά (με σακούλα) και υγρά και έχει και τον ψεκασμό για άλλες δουλειές (Καρέκλες, αμάξι, καναπές κλπ).

και μην βλέπεις τα 1400w, ρουφάει νερό λες και είναι αντλία

γεια !

 

η συγκεκριμένη αν χρησιμοποιηθεί για στερεά χωρις σακουλα τι γίνεται,δοκίμασες καμιά φορα ;

 

ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια !

 

η συγκεκριμένη αν χρησιμοποιηθεί για στερεά χωρις σακουλα τι γίνεται,δοκίμασες καμιά φορα ;

 

ευχαριστώ !

 

 

δουλευει αλλα δεν συνισταται. Έχει ενα σαν αφρολεξ που λειτουργει σαν φιλτρο εκει που ρουφαει τον αέρα (μεσα στον κάδο) οπότε έχει κάποια τυπική προστασία, δεν είναι όμως perfect fit. Δεν νομίζω ότι την έχουν σχεδιάσει για τέτοια χρήση μιας και υπάρχει ο κίνδυνος να περάσει στερεο μέσα στην μηχανη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δουλευει αλλα δεν συνισταται. Έχει ενα σαν αφρολεξ που λειτουργει σαν φιλτρο εκει που ρουφαει τον αέρα (μεσα στον κάδο) οπότε έχει κάποια τυπική προστασία, δεν είναι όμως perfect fit. Δεν νομίζω ότι την έχουν σχεδιάσει για τέτοια χρήση μιας και υπάρχει ο κίνδυνος να περάσει στερεο μέσα στην μηχανη

υπερευχαριστώ !

όλη η ουσια είναι σ'αυτες τις λεπτομέρειες του χρήστη και όχι στις αναρτήσης κατασκευαστή & εμπόρων.

Link to comment
Share on other sites

Για τις Roomba έχει κανείς άποψη; κάνουν δουλειά; σε χοντρό χαλί θα την παλέψουν ή απλά θα πληρώσουμε ένα ακριβό gadget χωρίς αποτελέσματα;

Γενικά το σκέφτομαι να πάρω μία για το σπίτι αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να προσέξω και τι διαφορές έχουν τα μοντέλα.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και μια αλλη μαρκα που μετραει με λειζερ το χωρο (το χαρτογραφει κατα καποιο τροπο)  και το περναει με σειρα και οχι τυχαια οπως η roomba.
Δυστηχως δεν θυμαμαι πως λεγεται αλλα ειναι ανωτερη της

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αν και το θέμα είναι παλιό, δεν βρήκα κάπου αλλού να το αναρτήσω και δεν έχει σχέση με κινητα που ασχολούμαι συνήθως...

Ενδιαφέρεται κανείς σας για ρομποτική σκούπα!? Έχουν giveaway εδώ:
http://www.igeekphone.com/ilife-v1-robotic-vacuum-cleaner-giveaway-from-igeekphone-sponsored-by-gearbest/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.