Jump to content



abab32.exe


gijo

Recommended Posts

καλημερα παιδια θα ηθελα μια βοηθεια

δουλευω σε ενα φωτοτυποιο κ καθημερηνα περνανε 100δες στικακια 2 μερες τωρα ερχοναται σχεδον ολοι με ενα καινουριο ιο που κανει τους κανονικους φακελους κρυφους κ διμιουργει αλλους με την καταληξη . εχε κ ενα αρχειο κρυφο κ αυτο abab32.exe.

τι μπορω να κανω για να μην κολισω κ εγω?

με ποιον τροπο μπορω να τον καθαρισω?

εγω εχω το eset 6 smart security

ευχαρηστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Το exe μπορεί να έχει και άλλο ονομά, εγω το καθάρισα κάνοντας φορμά το στικάκι, και με το τελευταίο avast και τα updates για τον υπολογιστή. Τα αρχεία δε χάθηκαν αλλά γίνονται κρυφά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
δεν ορμάς με κανένα AVG ;

Τρέξε να δείς και στο startup τι σου ανοίγει με το καλημέρα και πες μας ..

Βάλε και ένα CCleaner και δες τι παίζει ;):book:

Δεν το πιανει το AVG. Ο καθαρισμος του συγκεκριμενου ειναι πολυ ευκολος, αλλα δεν ειναι αυτος ο λογος που ρωταω:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιανει το AVG. Ο καθαρισμος του συγκεκριμενου ειναι πολυ ευκολος, αλλα δεν ειναι αυτος ο λογος που ρωταω:)

Απο APPDATA ; Δεν μου έχει τύχει ποτέ,αλλά χαζό θα είναι και αυτό...:fun:

Link to comment
Share on other sites

Απο APPDATA ; Δεν μου έχει τύχει ποτέ,αλλά χαζό θα είναι και αυτό...:fun:

Βγαζεις τις autorun εγραφες, σβηνεις τα αρχεια απο το C:\Users\*Username*\AppData\Roaming και τελειωσες. Πολυ απλο οπως ειπα;)

Ο λογος που ρωταω τα παιδια ειναι πως θελω να παρω μια ιδεα του ποσο διαδεδομενο ειναι το συγκεκριμενο malware.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.