Jump to content



Περιμένοντας τον Intel i7 3770k


nikgr

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Οι Crucial μνήμες που σκόπευα να παραγγείλω απ' το eshop βλέπω ότι εξαντλήθηκαν σήμερα παρ' ότι δεν υπήρξε ποτέ διαθεσιμότητα. (έγραφε αναμονή παραλαβής)

Γιατί τόσο ακριβές οι μνήμες ρε παιδιά?... Παίζει καμια άλλη προσφορά? Δε θέλω να δώσω 60+euro για 8GB απλής DDR3 μνήμης και δε βλέπω να παίζει τίποτα στον ορίζοντα...

Link to comment
Share on other sites

Οι Crucial μνήμες που σκόπευα να παραγγείλω απ' το eshop βλέπω ότι εξαντλήθηκαν σήμερα παρ' ότι δεν υπήρξε ποτέ διαθεσιμότητα. (έγραφε αναμονή παραλαβής)

Γιατί τόσο ακριβές οι μνήμες ρε παιδιά?... Παίζει καμια άλλη προσφορά? Δε θέλω να δώσω 60+euro για 8GB απλής DDR3 μνήμης και δε βλέπω να παίζει τίποτα στον ορίζοντα...

Τσέκαρε την πρώτη επιλογή εδώ

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα λίγο το reviews και σκέφτομαι και για τη silver arrow... :innocent: (ειναι πολλά τα λεφτά όμως...)

Aυτή εδώ δεν είναι?

THERMALRIGHT SILVER ARROW SB-E CPU COOLER - -

Η special edition τί διαφορά έχει?

THERMALRIGHT SILVER ARROW SB-E SE CPU COOLER - -

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε trexx... Δεν μου απάντησες χθες και ανησύχησα!

Στο θέμα μας τώρα. Τί να κάνω μια καλύτερη ψύκτρα? Λέω αν είναι για 40euro παραπάνω να έχω μια πολύ πιο αθόρυβη και αποδοτική ψύκτρα απ' την coolermaster να τα δώσω για το ασημί βέλος.

Δεν ξέρω. Το σκέφτομαι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε trexx... Δεν μου απάντησες χθες και ανησύχησα!

Στο θέμα μας τώρα. Τί να κάνω μια καλύτερη ψύκτρα? Λέω αν είναι για 40euro παραπάνω να έχω μια πολύ πιο αθόρυβη και αποδοτική ψύκτρα απ' την coolermaster να τα δώσω για το ασημί βέλος.

Δεν ξέρω. Το σκέφτομαι ακόμα.

Με το θόρυβο δεν θα έχεις πρόβλημα όποια και να πάρεις. Η διαφορά στην απόδοση για να φανεί

θα πρέπει να κλοκάρεις αρκετά. Αν είναι να είσαι στοκ ή στα 4.2 ας πούμε που είμαι εγώ, χαμένη θα πάει

η ακριβή ψύκτρα. Βασικά διπλάσια τιμή έχει.

Link to comment
Share on other sites

Με την Gigabyte Z77X-UD3H φαίνεται ότι το max χωρίς να ανεβάσω volt είναι τα 4.4Ghz. Φτάνει μέχρι 4.8 αλλα δίνοντας ρεύμα απ' ότι βλέπω.

Οπότε ο στόχος μου είναι μέχρι 4.4 και λογικές θερμοκρασίες χωρίς καθόλου θόρυβο.

Αν τα κάνει αυτά η 212 να την παραγγείλω. Αλλιώς να πάω στο βελος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δύσκολο τα 4.4 χωρίς να ανεβάσεις ρεύμα, έως ακατόρθωτο. Κάποιο λάθος κάνεις.

Δεν έχει να κάνει με τη μητρική αυτό αλλά με τον cpu. Μέχρι και 1.2 volt θα σε κρατήσουν και οι 212, 412.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα την Asus P8Z77-V DELUXE και την περιμένω

Asus P8Z77-V Deluxe | apothema.gr

Την είχε ο kotso για λίγο σε προσφορά στα 112euro μάλλον για να ξεσκαρτάρει τις 1155. Καλή τιμούλα πιστεύω και καλή μητρική. Τί λέτε?

Τώρα ενα σετακι μνήμες να βρω σε καλή τιμή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Άριστη μητρική, ίσως η καλύτερη z77. Πιστεύεις ότι θα παραλάβεις όμως; Μακάρι

εννοείται αλλά 2/2 θα είσαι πολύ τυχερός.

Στα 257 ευρώ δεν βλέπω κανέναν λόγο να την πάρεις...

Link to comment
Share on other sites

Trexx καλά που είσαι κι εσύ φίλε και δε νιώθω μοναξιές στο thread μου.

Θα δείξει. Πιστεύω πως θα την παραλάβω. Τηλεφώνησα πριν λίγο στον kotso και μου είπαν ότι προχωράει κανονικά η παραγγελία μου στα 112euro, παρ' ολο που το προιον είναι εξαφανισμένο πλέον απ' το site τους. Προφανώς ξεπούλησαν.

Μια χαρά μου έκατσε το "ξεσκαρτάρισμα" του παλιού intel socket. Πιστεύω ήταν η καλύτερη περίοδος για αγορές value for money

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.