Jump to content



New Power PC


lazarosleon

Recommended Posts

Ξαναανοιγουμε το Θεμα.

Ζηταμε τα εξης :

Μητρικη Μονο ASUS ή EVGA (Αν υπαρχει κατι αναλογο οικονομικα, δυνατοτητες κλπ και οχι να φτασουμε ταβανια)

Επεξεργαστη Ιντελ

Μνημη 16 GB.

Θα αγοραστουνε ΔΥΟ (02) Μηχανηματα, στο ενα εχουμε Οριο τα 700 στο αλλο ισως ανεβουμε και λιγο παραπανω.

Ειδα οτι κυκλοφορησανε νεοι επεξεργαστες. Πραγματικα δεν ξερω τις διαφορες τους. 1150 η 1155 η οτιδηποτε, με στελνει κατευθειαν και σε αλλες μητρικες. Ειχα σαν βαση στο ''δυνατο'' της παρεας ASUS Z87-DELUXE (Οπου θα χρειαστω οπωσδηποτε τους 10 Εσωτερικ;ες πορτουλες Sata 2/3, μιας και οι 2 εξ αυτων των πορτων θα οδηγουνε BluRay). ΔΕΝ με ενδιαφερει η On Board Καρτα ηχου, εχω την δικια μου, αλλα δεν με τρελαινει τοσο και το πολυ δυνατο WIFI. Θα προτιμησω πχ πολυ καλο και σταθερο Γκαζωμα, αν χρειαστει, μιας και ολοι λενε οτι ο 9550 που εχω, θα εχει τρελλες διαφορες απο εναν νεο Ι7.

Ακουω λοιπον , γνωμες , προτασεις, για να προβω σε αγορα.

Τωρα, αυτα τα Dual Channel που βλεπω, στις μνημες η με τους χρονισμους, πραγματικα δεν τους καταλαβαινω πως δουλευουν. Ξερω μονο οτι οι δικες μου με 5-5-5-15, δουλευουν αψογα τοσα χρονια, και σε γκαζωμα και σε απλη χρηση. Εδω πραγματικα τα εχω μπερδεψει

και τα ΔΥΟ (02) Μηχανηματα θα εχουν Υδροψυξη. Το ενα θα φορεσει την H100i για λιγο καιρο και μετα θα ακολουθησει τον γνωστο τροπο (Full Custom) οπου στο πρωτο μηχανημα μπορει να γινει απο τη πρωτη μερα :)

Επισης, δεν ξερω που το ειδα, αλλα καποιες μητρικες βγαζουν ΜΟΝΟ πισω USB 3.0 πορτες. Ουε και αλοιμονο αν μου συμβει αυτο. Χρειαζομαι οπωσδηποτε μπροστα πανελ πληρως λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.